Články

Domácí Články

Hasiči podporují Českou chuťovku

0

Možná se ptáte proč? Prostě proto, že spousta hasičských akcí je vyhlášená dobrou domácí kuchyní. A opět se také ukázalo, že má-li potravina skutečně chutnat, musí být vyrobena
z kvalitních vstupních surovin a také šetrnými postupy při respektování specifických preferencí českého spotřebitele. Takto vyrobené potraviny pak často svou kvalitou i chutí předčí i ty nejlepší zahraniční.

web-ban-hvp-1920x270-2

Již 11. ročník soutěže o značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek Česká chuťovka 2019 a Dětská chuťovka 2019 se konal pod záštitou 1. místopředsedy Senátu Jiřího Růžičky, místopředsedů Senátu Jana Horníka a Milana Štěcha, Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova a ministra zemědělství Miroslava Tomana. Uspělo celkem 61 českých firem, jejichž představitelé převzali na slavnostním vyhlášení výsledků ve čtvrtek 10. října v Senátu ocenění za nejchutnější potraviny vyrobené v České republice. Značkou ČESKÁ CHUŤOVKA 2019 se tak může nově pyšnit 185 výrobků (o 12 víc než loni) a značkou DĚTSKÁ CHUŤOVKA 2019 pak dalších 26 (o 3 méně než loni). Titulem Rytíř české chuti byli poctěni Jana Dostálová (za významný přínos potravinářskému výzkumu a jeho osvětu) a Jaroslav Radoš (za úspěšný rozvoj výroby jakostních a chutných masných výrobků v podkrušnohorském regionu). Cenu novinářů předala za jejího hlavního partnera Hasičskou vzájemnou pojišťovnu a.s, obchodní ředitelka Ing.Vladimíra Ondráková.

Kdo si chce opravdu pochutnat a navíc si případně srovnat své vlastní chuťové preference s verdiktem odborné či dětské poroty, nalezne seznam těch letošních, ale i v předchozích letech oceněných potravin, pyšnících se značkou ČESKÁ CHUŤOVKA nebo DĚTSKÁ CHUŤOVKA, jakož i další aktuální informace, na www.ceskachutovka.cz nebo facebooku ankety. K dispozici zájemcům je rovněž přehledná interaktivní Databáze vítězů České chuťovky a Dětské chuťovky

Dorostenci a dorostenky zkouší nový model přípravy

0

Už jen necelý měsíc zbývá do mistrovství světa v Ruském Saratově. Dorostenci a dorostenky loni vybojovali 2x třetí místo a letos by rádi medailové příčky obhájili.
Reprezentační týmy dorostenců a dorostenek prochází každoročně největší obměnou. Jak letos probíhal výběr a příprava? Na to jsme se zeptali jednoho z trenérů, Radima Juřeny.


Letos poprvé zkoušíme nový model přípravy. Každoročně jsme měli výběr do reprezentace v září či říjnu a od prosince se najíždělo na soustředění. Zhruba každý měsíc bylo jedno s tím, že jsme kolektiv postupně zužovali, až nám zbyla finálová dvanáctka, potažmo devítka. Reprezentace byly rozděleny na dorostenky a dorostence, kde každá měla své trenéry. Nynější jsme najeli na systém pořádání víkendových kempů (od ledna do dubna). Pro účast na těchto kempech bylo nutné splnit jedno z výkonnostních kritérií na stovce či na věži, které jsme pro dané kategorie vypsali. Kempy se konaly v Ostravě, Pardubicích a Plzni. Účastníkům se věnovali převážně reprezentační trenéři, kteří se snažili odstraňovat chyby v individuálních disciplínách a dávali rady, jak postupovat při tréninku.

Na základě výsledků ze závodů na věži a běhu na 100m, jsme pak v květnu vytvořili širší reprezentaci a v červnu ji zúžili na 12 člennou. Na rozdíl od předchozích let je nyní reprezentace společná, tudíž trenéři se věnují jak dorostenkám, tak dorostencům zároveň. Na soustředěních pilujeme převážně kolektivní disciplíny, tzn. požární útok a štafetu 4x100m. Jelikož je reprezentace společná, bylo by na dlouho vypisovat všechna jména širší nominace. Na příštím soustředění, které začíná 13.srpna, se už všichni dozvědí finálovou podobu týmu dorostenců i dorostenek, která nás v září odletí reprezentovat na MS do Saratova.

42724809_2221395847901802_2091062745691586560_o

Jaký bude klíč pro konečný výběr týmu na MS? Jak velkou roli budou mít v konečné nominaci výsledky ze závodů v celé sezóně (např. v ČP) a nebo během MČR, případně nakolik vše může ještě změnit aktuální forma  během posledních týdnů?

Klíčem pro konečný výběr týmu budou samozřejmě výsledky z individuálních závodů. V případě vyrovnanosti bude bez pochyby rozhodujícím faktorem využitelnost závodníka či závodnice v kolektivních disciplínách. Těch kritérií, podle kterých se rozhodujeme, je ale podstatně více. Není to jen o výkonech, podaných během roku, ale i o kolektivním přístupu, chování, psychice a v neposlední řadě zdravotním stavu závodníka.

42806453_2221396087901778_8382259694739128320_o

Česko se prezentuje jako útoková velmoc, ale v posledních letech to není úplně disciplína o kterou by se mohla reprezentace opřít. Třeba loni útok rozhodoval o konečném pořadí na stupních vítězů a naši kluci mohli být klidně mistry světa, ale díky vítězství Kazachstánu spadli až na třetí místo. Co s tím?

Souhlasím. Tyto státy, stejně jako my pochopily, že v mládežnických kategoriích jsou v individuálních disciplinách daleko za výkony závodníků Ruska či Běloruska, takže se začaly více upínat na požární útok, jehož provedení není jen o rychlosti a dynamice, ale především o sehranosti týmu. To znamená, že konkurence v této disciplíně je a bude čím dál větší a budou zde rozhodovat jen drobné nuance v provedení, tak že rozdíly mezi družstvy jsou kolikrát jen v řádu desetin sekundy.

My se snažíme z kolektivek samozřejmě taky vytěžit maximum, ale mnohem více nás nyní trápí prudký pokles výkonnosti v individuálních disciplínách v porovnání s předešlými lety. Ano, může to být generací, ale mnohem více se přikláním k tomu, že závodníci ve svém volném čase podstatně méně trénují než tomu bylo dříve, neboť mají malou konkurenci.

Co vaše svěřence ještě poslední měsíc před odjezdem na MS čeká?

Poslední měsíc nás čeká ještě minimálně jedno soustředění, kde už budeme jen tak dolaďovat poslední detaily v kolektivkách a stupňovat formu k vrcholu sezóny, jímž je zářijové MS v Saratovu.

Za všechny fanoušky přejeme oběma družstvům hodně štěstí a přejeme, aby jste při návratu z Ruska řešili jen samé příjemné starosti a to jak dopravit letadlem domů cenné trofeje

Karel Švéda

banner_citron_1920x272px_0518

Také ženám vrcholí příprava na MS v Saratově

0

Podobně jako mužská reprezentace se do Saratova chystá i družstvo žen. Ty budou mít opět medailové ambice. Na naše otázky ohledně přípravy a nejbližšího programu nám odpovídal mladší z trenérské dvojice Libor Mrozowski

Jak letos probíhala příprava? Kolik bylo soustředění a kde má družstvo tzv. „domácí zázemí“? Jezdíte někam pravidelně, nebo se místa střídají?

Přípravu bych rozdělil na zimní a letní. Zimní se zpravidla odehrává v atletickém tunelu v Ostravě. Ta letní v Moravské Třebové, kde máme své zázemí a odehrávají se zde všechny naše soustředění. Výjimkou jsou jen tréninky požárních útoků, které se konají v areálu obce Kamenec u Poličky. Posledního soustředění se zúčastní už jen vybraných 10 závodnic. Zde se zaměřujeme především na požární útok a štafety.

22008251_1660199134021479_3129148392228380419_n

Jak probíhal výběr do širšího reprezentačního týmu a kdo v současné době tvoří tento „širší“ tým?

Snažíme se pracovat koncepčně, základ týmu je pohromadě již několik let. Podle výkonnosti v předešlém roce máme vytvořenou kostru týmu, ke které se k nám posunou holky z dorostenecké kategorie a v neposlední řadě děvčata, která se svými výkony projeví na závodech ČP ve stovkách. S těmi pak pracujeme hlavně na technice lezení na věži.

V současné době širší výběr tvoří Kamila Bartošková, Dana Butulová, Dominika Caltová, Jana Dipoldová, Klára Hulínská, Petra Chovancová, Šárka Jiroušová, Simona Krampotová, Veronika Krpcová, Lucie Macháňová, Markéta Marková, Martina Pekrová, Gabriela Szendreiová, Lenka Šestáková, Kateřina Škvorová, Lucie Tůmová, Marcela Vrtalová a Karolína Vyvialová.

41907758_2198805120160875_6350519853383680000_n

Jaký bude klíč pro konečný výběr týmu na MS? Jak velkou roli budou mít v konečné nominaci výsledky ze závodů v celé sezóně (např. v ČP) a nebo během MČR, případně nakolik vše může ještě změnit aktuální forma během posledních týdnů?

Konečný výběr je postavený hlavně na výsledcích jak z ČP stovek tak závodů na věžích. Jelikož je mezi MČR a odletem na MS strašně krátký čas, nebude již MČR tak směrodatné, abychom zasahovali do sestavy. Nechci to přivolat, ale to by bylo pouze v případě nějakého zranění. Základem jsou pro nás kolektivní disciplíny a ty je potřeba ladit co nejvíce.

To mi nahrává na otázku, jak se připravujete na požární útoky? Na mistrovství míří družstva složená vyloženě na to, urvat medaili z královské disciplíny a ostatní je zas až tak moc nezajímá.

Samotný útok na MS je velmi specifický. Není pořádně prostor se s daným nářadím sžít. Vždy je dodáno pořadatelem ráno před startem a mnohdy to dá hodně práce něž vše funguje, jak má. Je to taková improvizace, kdy se může stát spousta věcí. Naše země se sice tváří jako útoková velmoc, ale já to až tak zase nevidím. Na mezinárodní scéně se běhá s jiným strojem, se savicemi s DIN spojkami a tím pádem ztrácíme svoji výhodu. Jiné státy znají jen nářadí, které se používá na mezinárodních soutěžích a proto se dokáží rychleji adaptovat. My tohle všechno musíme dohánět pouze na soustředěních. Samozřejmě snaha s tím něco udělat tady rozhodně je, jen to není věc, která se dá změnit ze dne na den a já věřím, že se na výsluní útokové velmoci brzy vrátíme.

Co vaše holky ještě poslední měsíc před odjezdem na MS čeká?

Poslední závody proběhly v Kamenci a Širokém Dole, teď nás čeká ještě dvoudenní soustředění a pak už jen mistrovství republiky v Ústí nad Labem a na závěr v týdnu před odletem jednodenní útokový secvik.

Děkuji za odpovědi a ať se mistrovství světa děvčatům vydaří podle představ. Hodně štěstí.

Karel Švéda

Litovel půlbanner kopie

Reprezentace mužů v PS měsíc před MS v Saratově

0

Měsíc a pár dní zbývá do mistrovství světa v Ruském Saratově. To bude pro všechny samozřejmým vrcholem sezóny. Družstvo mužů bude letos obhajovat titul mistrů světa v celkovém hodnocení, proto jsme oslovili trenéra reprezentačního týmu Jiřího Kotába, abychom zjistili, jak na tom jsou momentálně jeho svěřenci.

Jak letos probíhala příprava? Kolik bylo soustředění a kde má družstvo tzv. „domácí zázemí“? Jezdíte někam pravidelně, nebo se místa střídají?

Zimní příprava probíhala stejně jako v jiných letech hlavně individuálně. Na mezinárodní úrovni v kategorii mužů je třeba trénovat soustavně celou zimu a jaro, což prakticky znamená 4 – 6 tréninkových jednotek v týdnu. Důležitá je pravidelná regenerace, kvalitní strava, péče fyzioterapeuta atd.

Společná soustředění, kterých bylo letos pět, slouží hlavně k tomu, abychom si prověřili, kdo jak trénuje a zapracovali na detailech popř. chybách v technice jednotlivých disciplín. Místa soustředění se střídají, letos jsme byli v Příbrami, Písku a Hradci Králové.

Jak probíhal výběr do širšího reprezentačního týmu a kdo v současné době tvoří tento „širší“ tým? Můžete jmenovitě?

Výběr, nebo spíše doplnění, probíhá každý rok po sezóně a na další rok vychází nová sestava v pokynu GŘ po dohodě s SH ČMS. V poslední době se v reprezentaci mužů objevila nová jména: Jakub Kasal, Vojtěch Klenka a Jiří Škodný.

Současná reprezentace mužů pracuje s širším kádrem 16 ti lidí. Jsou to Pavel Krpec, Jan Vyvial, Daniel Klvaňa, David Dopirák, Milan Netrval, Jan Zhříval, Martin Lidmila, Václav Divoš, Jiří Škodný, Jakub Pěkný, Vladislav Filip, Tomáš Daněk, Jakub Kasal, Lukáš Kroupa, Dominik Soukup a Vojtěch Klenka. Během roku se snažíme přizvat ke spolupráci i nové nebo staronové borce, kteří se ukazují v dobré formě a zdraví. Letos například Kligl, Šuba, Bezruč nebo Ryl….
   
Z tohoto výběru jsme pro letošní rok bohužel přišli kvůli zdravotním potížím o Jakuby Pěkného a Kasala.

Jak moc třeba bude chybět Kuba Pěkný..přece jen je to dvojnásobný mistr světa na stovce a závodník pravidelně zapisující třináctkový čas na věži?

Strašně hrozně moc!!!!
Zatím ho nikdo nedokáže zastoupit a při způsobu přípravy, kdy se musíme spoléhat z 80% na samostatnost a entuziazmus jednotlivých reprezentantů kdoví, jestli někdo jako Kuba ještě někdy bude. Zatím k tomu má našlápnuto Dan Klvaňa a za ním možná Martin Lidmila a Pavel Krpec. Ostatní mladí k tomu mají ještě před sebou dlouhou cestu.

22406488_1678054948902564_3524767695554009172_n

Jaký bude klíč pro konečný výběr týmu na MS? Jak velkou roli budou mít v konečné nominaci výsledky ze závodů v celé sezóně (např. v ČP) a nebo během MČR, případně nakolik vše může ještě změnit aktuální forma během posledních týdnů?

Klíč k určení sestavy máme v rukou my trenéři a samozřejmě, že na nominaci mají vliv výsledky závodů v sezóně. My však s Radimem Juřenou musíme pracovat s mnoha jinými veličinami, jako jsou například použitelnost v kolektivních disciplínách, spolehlivost a schopnost zazávodit na vrcholném podniku, schopnost připravit svou vrcholnou formu na nejdůležitější závod v sezóně a v neposlední řadě je tu kritérium kolektivního přístupu a osobnostních kvalit a schopnost obětovat reprezentaci svůj soukromý život.

Na aktuální formu rádi přihlédneme, ale letos je MS v Rusku, takže jsou tu ve hře vízové povinnosti, které je třeba splnit dopředu…tím 
pádem bude velmi těžké, ne-li nemožné, někoho nového donominovat až po MČR.

Česko se prezentuje jako útoková velmoc, ale v posledních letech to není úplně disciplína o kterou by se mohla reprezentace opřít. Světové medaile získávají družstva, která v celkovém pořadí významnou roli nehrají, jako třeba Kazachstán, Německo, Slovensko, nebo i třeba Mongolsko. Co s tím?

My se samozřejmě tréninku útoku věnujeme právě na letních soustředěních…letos jsme provedli nějaké změny na platě a doufáme, že dosáhneme v útoku na stupně vítězů. Ke kvalitnímu celoročnímu tréninku útoku by se toho muselo hodně změnit hlavně v podmínkách pro celoroční přípravu, v technickém zázemí reprezentace a v neposlední řadě i v přístupu k požárnímu sportu ze strany některých služebních funkcionářů.

Co vaše svěřence ještě poslední měsíc před odjezdem na MS čeká?

Před odjezdem do Ruska nás ještě čeká soustředění v Hradci Králové 
7.-11.srpna , dále Memoriál Rumporta a Málka v Hradci Králové a samozřejmě Mistrovství republiky v PS v Ústí nad Labem.

Po něm se sejdeme ještě těsně před odletem v Dnebohu na trénink PÚ (7.9.) a pak už letíme. Já si přeji, ať jsou všichni ve formě, ať se nikomu na posledních závodech nic zlého nestane a můžeme vyrazit do té velké země za obhajobou titulu mistrů světa.

My vám budeme všichni fandit a na dálku držet palce. Tak hodně štěstí.

Karel Švéda

banner_citron_1920x272px_0518

Katya Khasanova

0

Málokdo ví, že požárnímu sportu na Ukrajině se věnují už i děvčata. Jednou z nich je Káťa Khasanova, která nám odpověděla na několik tradičních otázek.

Ahoj Káťo, něco nám o sobě prozraď

Я с города Одесса , Украина . В этом году закончила магистратуру с красным дипломом ( Южноукраинский национальный педагогический университет имени К.Д. Ушинского) факультет физическое воспитание и реабилитация.
Pocházím z Ukrajinského města Oděsa. Letos jsem dokončila studium s červeným diplomem na Jižně ukrajinské národní pedagogické univerzitě K.D.Ušinského, fakulta fizyoterapie a rehabilitace.

IMG_3693

Jak jsi se k požárnímu sportu dostala?

Пожарно прикладным спортом я начало заниматься ровно год назад в 2018 . Это был первый год когда в нашей стране проводили соревнования с участием девушек . Пригласил меня в этом спорт Бабенко Анатолий , предложил выступить за команду Одессы . Перед первыми моими соревнования в этом виде спорта мы провели 2 учебно – тренировочных сбора , и первые мои соревнования прошли достаточно успешно . Заняла призовые места и на сотне и на штурмовке .
Požárním sportem se zabývám přesně rok. To u nás na Ukrajině poprvé proběhly závody s účastí dívek. K tomuto sportu mě přivedl Anatolij Babenko, který mi nabídnul start za družstvo z Oděsy. Před tím jsem absolvovala pouze dvě soustředění a moje první závody proběhly úspěšně a dokonce jsem se i umístila. Na stovce i věži jsem byla „na bedně“.

Vypadá to, že ses do toho sportu zamilovala

После первых соревнований у меня появился большой интерес к этому спорту , это спорт сильных и смелых.
Po prvních závodech mě to doslova chytlo, protože je to sport silných a odvážných

IMG_3715

Před tím jsi se určitě věnovala nějakému jinému sportu

До этого занималась 10 лет легкой атлетикой , КМС на дистанции 400 метров с барьерами. Была в Сборной Украины и выступала на Чемпиона Мира среди юношей.
Před tím jsem se zabývala 10 let lehkou atletikou. Stala jsem se dorosteneckou mistryní na 400 metrů překážek a byla jsem i v dorostenecké reprezentaci Ukrajiny a s ní se zúčastnila i dorosteneckého mistrovství světa v atletice.

A co děláš v současné době?

Первые и важные соревнования 2019 Это 25.02-02.03.19 в Черновцах пройдёт зимний чемпионат Украины . Сейчас мы готовимся к этим соревнованиям на сборах в городе Николаев.
Letošní první závody na Ukrajině proběhly 25.2.-2.3.v Černivci, Bylo to zimní mistrovství Ukrajiny a připravovali jsme se na něj na soustředění ve městě Nikolaev.

IMG_3726

Máš pro letošní rok nějaké přání?

Мои планы на 2019 год это конечно же улучшить свои результаты на дистанциях . И постараться попасть в сборную команду Украины , и представлять свою страну на Чемпионате Мира .
V letošním roce bych se samozřejmě chtěla zlepšit v obou disciplínách a ráda bych se dostala do reprezentačního družstva Ukrajiny a s ním se zúčastnila mistrovství světa.

Děkuji za rozhovor a těším se na setkání při nějakých závodech.

HVP

HVP uvádí na trh pojistný produkt v novém kabátku

0

Pojištění bytových domů ochrání klid na straně vlastníků i nájemníků

Bytový dům představuje pro mnoho lidí domov, cenné zázemí, které si přejí ochránit. Bytový dům je totiž jako malé městečko směstnané do jediné budovy. Nejde jen o soukromí za dveřmi jednotlivých bytů, ale také o části nebytové jako jsou obchody, kanceláře, garáže, kolárny, nebo chodby.

Právě pro ně Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s. vytvořila produkt šitý přímo na míru a nově na trh uvedla začátkem roku 2019.

Pojištění bytových domů zahrnuje také pojištění asistenčních služeb, především instalatérských, topenářských, sklenářských nebo zámečnických prací v rámci urgentních zásahů.

Více informací najdete na stránkách HVP a.s.

Pojištění lze sjednat na obchodních místech Hasičské vzájemné pojišťovny a.s., která najdete zde

NAŠE SOCIÁLNÍ SÍTĚ

20,174FanoušciLike
6,006FollowersOdebírat
89FollowersOdebírat
0OdběrateléOdebírat

INSTAGRAM FIRETV