REKORDY

REKORDNÍ VÝKONY V POŽÁRNÍM SPORTU

Požární sport se asi nejvíc podobá atletice. A v té jde nejen o umístění, medaile, ale taky o překonání sede sama, svého limitu, maxima. Říká se tomu rekord. Někdo drží rekord světový, někdo národní a každý ze závodníků má také svůj vlastní rekord – rekord osobní. A tyhle rekordy se většinou evidují, aby i další závodníci ( nebo někdy i generace závodníků ) měli možnost srovnat svou výkonnost se závodníky, s nimiž se na dráze potkat nemohli.

V české republice evidujeme rekordy na stovce, věži, štafetě a požárním útoku, ovšem pouze v kategorii dospělých. U nás v redakci si myslíme, že je to škoda a tak jsme zapátrali po historických výsledkových listinách mistrovství světa dorostu, kterých se naši reprezentanti pravidelně účastní od roku 2011, dále jsme prošli výsledkové listiny Českého poháru, který se podle dnešních dorosteneckých kategorií běhá od roku 2012, ale také závodů mistrovství republiky dorostu a mezinárodních dorosteneckých závodů.

Výsledkem je poměrně ucelený přehled nejlepších dorosteneckých výkonů za posledních sedm let. Protože se nejedná o oficální dokument, vyhýbáme se tedy slovu „REKORD“.

286480_1983462746007_3614269_o

Dali jsme si práci a pokusili se vytáhnout nejlepší výkony v požárním sportu ve srovnání světových a českých závodníků. Byla to práce zajímavá a náročná, protože například rekordy v mládežnických kategoriích se v České republice oficiálně neevidují, takže jsme vzali v potaz výsledky našich závodníků na akcích Českého poháru, Mistrovstvích České republiky, mezinárodních závodech a Mistrovstvích světa.

Block title

EDITOR PICKS