Nezařazené

Domácí Nezařazené

Galavečer ADHR 2019 opět v přímém přenosu

0

Výsledky ankety Dobrovolní hasiči roku se finalisté dozví při slavnostním vyhlášení ve středu 20.listopadu 2019 v 19 hod., které budeme vysílat živě z Brněnské BobyHall. Televizní záznam pak bude k vidění na ČT začátkem prosince.

Finalisty nominovala Odborná porota Ankety do závěrečného finálového kola, nyní usiluje o každý hlas, který jim pomůže umístit se na prvních třech místech ve všech pěti oblastech. Finalisté obdrží 1 400 000 Kč a věcné dary v hodnotě dalších více jak 400 000 Kč.

ČHP 60M – Memorial Marty Habadové – Praha 2019

0

Dnes pokračuje třetím kolem Český halový pohár v běhu na 60M překážek.
Přímý přenos sledujte zde:

Sobota: kategorie starší dívky, starší chlapci

 

banner_citron_1920x272px_0518

Neděle: kategorie mladší dívky, mladší chlapci

ADHR

Neoficiální startovní listina a průběžné výsledky

O putovní pohár VŘSR v požárním útoku Široký Důl 2019

0

Soutěž o putovní pohár VŘSR (později byla připojena druhá část názvu Memoriál V. I. Lenina, v archivu České Televize také jako Flídr Cup) je závod v požárním útoku pořádaný každoročně od roku 1998. V současnosti je někdy považován za neoficiální mistrovství Československa.

Závod se nese v duchu recesní oslavy VŘSR. Jedná se pravděpodobně o nejpopulárnější akci v požárním útoku na světě. Každý rok se soutěže zúčastní asi 200 družstev, zájem je ale celkově mnohem vyšší.

web-ban-hvp-1920x270-2

banner_citron_1920x272px_0518

Neoficiální startovní a výsledková listina
Upozorňujeme, že se jedná pouze o orientační STARTOVNÍ\\VÝSLEDKOVOU listinu

Představujeme juniorskou reprezentaci ČR

0

Reprezentačním týmem o kterém se moc nemluví, je reprezentace dobrovolných hasičů. Ta se v současné době zaměřuje na závodníky ve věku mezi 18 -23 lety.

„Tato kategorie je podle mě velice důležitá“, říká jeden z trenérů Zdeněk Prodělal. „Je třeba vidět, že spousta kluků z A-týmu se už přehoupla přes třicítku a nebo se k ní blíží. A bude potřeba, aby je postupně někdo nahradil. Všichni víme, jak je těžký přechod z přímo z dorostu mezi muže, zejména na věžích, a to zvládnou opravdu jen mimořádné talenty, které se u nás za posledních deset let objevily tak maximálně dva, nebo tři“, pokračuje Prodělal.

Reprezentační tým se v zimním období schází ke společné přípravě dvakrát až třikrát, kde se trenéři věnují širšímu kádru individuálně a dále už vybraní závodníci pracují samostatně.

„Když je možnost, sejdeme se s kolegou Miroslavem Pěkným s kluky i během závodní sezóny, aby jsme na vlastní oči viděli jejich pokroky a případně poradili s dalším postupem. Dalším stujdijním materiálem jsou pro nás například přenosy na internetu, kde se na kluky můžeme podívat a šetří nám to čas a cestování“, pochvaluje si zkušený trenér

IMG_20180803_165628

A jakým způsobem si vybírají nové tváře do týmu?

„Máme takový základ družstva. Ten tvoří Ríša Svačina, Martin Lidmila, Lukáš Kroupa, Jirka Škodný, Dominik Soukup, Vašek Divoš, Vojta Klenka, Honza Zhříval, Patrik Kligl, Kuba Kasal nebo Dominik Chalupa. Spousta z nich už má i zkušenost s Áčkovým výběrem. A my, protože chceme pracovat především s mladými kluky, oslovujeme bývalé členy dorosteneckých reprezentací. Nebráníme se ale vyzkoušet i kluky, kteří měli o komplexní požární sport zájem, ale z nějakých důvodů se v dorosteneckém věku neprosadili. Víme, jak to ve věku kolem těch osmnácti let chodí. Mohou v tom být maturity, nástupy do zaměstnání a další změny priorit, takže se ten okruh lidí hodně obměňuje. Občas taky dostaneme na někoho tip, nebo nás zaujme nějak jinak. Těžko říct čím přesně, ale asi je potřeba mít tak trochu čich na lidi a zkusit to s nimi. Nechci ze sebe dělat nějakého vševěda, ale když se z deseti oslovených lidí podaří najít dva velké talenty, tak je to velice dobré.“

To je tedy příprava. Vaším hlavním cílem by měla být hasičská olympiáda v roce 2021, ale co mezi tím?

„Jsme rádi, že se nám podařilo v loňském roce vyjednat účast našeho družstva na Euregio Cupu v Německu a letos jsme se zúčastnili Memoriálu hrdinů Černobylu na Ukrajině. Tyto závody nám potvrdily to, co se všeobecně ví. A to, že stále máme velké rezervy na věžích, ale na stovkách a kolektivních disciplínách patříme ke špičce. Je třeba si uvědomit, že s výběrem dobrovolných hasičů do 23 let jsme závodili proti profesionálním sportovcům a naši kluci se v této konkurenci vůbec neztratili. Naopak, dokázali vybojovat cenné medaile a hlavně vzorně reprezentovali nejen hasiče, ale i celou Českou republiku.“

A co Vám to ukázalo do budoucna směrem k olympiádě v roce 2021?

„Určitě pro ty kluky je to obrovská zkušenost s velkými závody a taky motivace do jejich další práce. Jak už jsem říkal na začátku, v Áčkové reprezentaci pomaličku dochází k výměně generací a my se snažíme o to, aby zde nevznikla velká výkonnostní díra. Naše špička není zas až tak široká a v případě jakýchkoliv komplikací trenéři Áčka vědí, že mají kam sáhnout.“

Na závěr bych chtěl poděkovat za odpovědi a popřát hodně úspěchů a hlavně trpělivosti při práci.

Karel Švéda

banner_citron_1920x272px_0518

V. MČR jednotek SDH obcí ve vyprošťování u dopravních nehod 5.10.2019 Olomouc

0

V. MČR jednotek SDH obcí ve vyprošťování u dopravních nehod se uskuteční 5.10.2019 v Olomouci od 8:00 – u OC GALERIE ŠANTOVKA

banner_citron_1920x272px_0518

web-ban-027-1920x270

Akademické mistrovství ČR v TFA 2019

0

web-ban-hvp-1920x270-2

amcr_tfa_19
Přímý přenos z Akademického mistrovství ČR v TFA 2019, které se koná dne 3.10.2019 v areálu vysokoškolských kolejí VŠB – TU Ostrava. Nástup soutěžících proběhne v 8:30, zahájení soutěže v 9:00.

ISOLINE

Neoficiální startovní a výsledková listina

banner_citron_1920x272px_0518

NAŠE SOCIÁLNÍ SÍTĚ

20,174FanoušciLike
6,006FollowersOdebírat
89FollowersOdebírat
0OdběrateléOdebírat

INSTAGRAM FIRETV