Aktuality

Domácí Aktuality

Hradecká hala CTIF 2019

0

Tak jako příchod jara avizují první vlaštovky, start hasičské sezóny provázejí halové závody. Prolog do Litovel ligy CTIF obstarává již tradičně halová soutěž v Hradci Králové.

Závod měl spád, a protože se stále něco dělo, bylo se pořád na co dívat. Svoji formu potvrzovali domácí borci z pořádajícího HZS Královehradeckého kraje, kteří ze svých členů sestavili dvě družstva a tak si někteří z nich vyzkoušeli provedení pro ně zcela netradičních postů. Souhra jejich prvního týmu připomínala dobře seřízený stroj a výsledné časy byly hodně podobné. Nejrychlejší dosažený čas Hradečtí zaznamenali v posledním, čtvrtém pokusu a měl hodnotu 18,01.

Vůbec nejrychleji zvládnutým vytvořením sacího vedení se prezentovali Michálkovičtí, kteří jako jediní dokázali pokořit hranici 18 sekund a časomíru zastavili na hodnotě 17,32. Také jejich štafeta byla nejrychlejší ze všech družstev. Bohužel jejich výkony byly nevyrovnané a v součtu tří nejlepších útoků a dvou štafet je Hradečtí předstihli. Celkové třetí místo obsadili hasiči z Frýdku, jejichž pokusy byly sice bezchybné, ale více na jistotu a tedy i maličko pomalejší.

O zahraniční účast se postaralo družstvo z Chorvatského Zaprešiče, které obsadilo páté místo.

Také v soutěži žen nejzkušenější družstvo z Velkého Meziříčí, přestože prochází velikou personální obměnou, vytvořilo dva týmy a ty obsadily první dvě místa v celkovém hodnocení. Třetí místo vybojoval nováček soutěže, tým Mostiště, těžící ze spolupráce s děvčaty z Velkého Meziříčí. Čtvrtý skončil sympatický výběr žen Nové Paky, jejichž čas určitě přijde během venkovních soutěží, které budou hodnocené klasickým CTIF systémem se započítáním věkových bonifikací.

Litovel liga CTIF pokračuje v polovině dubna dvojzávodem ve Vlčnově a Ostravě.

99139-4f-litovel-hasicska11

Katya Khasanova

0

Málokdo ví, že požárnímu sportu na Ukrajině se věnují už i děvčata. Jednou z nich je Káťa Khasanova, která nám odpověděla na několik tradičních otázek.

Ahoj Káťo, něco nám o sobě prozraď

Я с города Одесса , Украина . В этом году закончила магистратуру с красным дипломом ( Южноукраинский национальный педагогический университет имени К.Д. Ушинского) факультет физическое воспитание и реабилитация.
Pocházím z Ukrajinského města Oděsa. Letos jsem dokončila studium s červeným diplomem na Jižně ukrajinské národní pedagogické univerzitě K.D.Ušinského, fakulta fizyoterapie a rehabilitace.

IMG_3693

Jak jsi se k požárnímu sportu dostala?

Пожарно прикладным спортом я начало заниматься ровно год назад в 2018 . Это был первый год когда в нашей стране проводили соревнования с участием девушек . Пригласил меня в этом спорт Бабенко Анатолий , предложил выступить за команду Одессы . Перед первыми моими соревнования в этом виде спорта мы провели 2 учебно – тренировочных сбора , и первые мои соревнования прошли достаточно успешно . Заняла призовые места и на сотне и на штурмовке .
Požárním sportem se zabývám přesně rok. To u nás na Ukrajině poprvé proběhly závody s účastí dívek. K tomuto sportu mě přivedl Anatolij Babenko, který mi nabídnul start za družstvo z Oděsy. Před tím jsem absolvovala pouze dvě soustředění a moje první závody proběhly úspěšně a dokonce jsem se i umístila. Na stovce i věži jsem byla „na bedně“.

Vypadá to, že ses do toho sportu zamilovala

После первых соревнований у меня появился большой интерес к этому спорту , это спорт сильных и смелых.
Po prvních závodech mě to doslova chytlo, protože je to sport silných a odvážných

IMG_3715

Před tím jsi se určitě věnovala nějakému jinému sportu

До этого занималась 10 лет легкой атлетикой , КМС на дистанции 400 метров с барьерами. Была в Сборной Украины и выступала на Чемпиона Мира среди юношей.
Před tím jsem se zabývala 10 let lehkou atletikou. Stala jsem se dorosteneckou mistryní na 400 metrů překážek a byla jsem i v dorostenecké reprezentaci Ukrajiny a s ní se zúčastnila i dorosteneckého mistrovství světa v atletice.

A co děláš v současné době?

Первые и важные соревнования 2019 Это 25.02-02.03.19 в Черновцах пройдёт зимний чемпионат Украины . Сейчас мы готовимся к этим соревнованиям на сборах в городе Николаев.
Letošní první závody na Ukrajině proběhly 25.2.-2.3.v Černivci, Bylo to zimní mistrovství Ukrajiny a připravovali jsme se na něj na soustředění ve městě Nikolaev.

IMG_3726

Máš pro letošní rok nějaké přání?

Мои планы на 2019 год это конечно же улучшить свои результаты на дистанциях . И постараться попасть в сборную команду Украины , и представлять свою страну на Чемпионате Мира .
V letošním roce bych se samozřejmě chtěla zlepšit v obou disciplínách a ráda bych se dostala do reprezentačního družstva Ukrajiny a s ním se zúčastnila mistrovství světa.

Děkuji za rozhovor a těším se na setkání při nějakých závodech.

HVP

HVP uvádí na trh pojistný produkt v novém kabátku

0

Pojištění bytových domů ochrání klid na straně vlastníků i nájemníků

Bytový dům představuje pro mnoho lidí domov, cenné zázemí, které si přejí ochránit. Bytový dům je totiž jako malé městečko směstnané do jediné budovy. Nejde jen o soukromí za dveřmi jednotlivých bytů, ale také o části nebytové jako jsou obchody, kanceláře, garáže, kolárny, nebo chodby.

Právě pro ně Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s. vytvořila produkt šitý přímo na míru a nově na trh uvedla začátkem roku 2019.

Pojištění bytových domů zahrnuje také pojištění asistenčních služeb, především instalatérských, topenářských, sklenářských nebo zámečnických prací v rámci urgentních zásahů.

Více informací najdete na stránkách HVP a.s.

Pojištění lze sjednat na obchodních místech Hasičské vzájemné pojišťovny a.s., která najdete zde

ČHP 2019 – Ostravská hala

0

V sobotu 9.března startuje další ročník Českého halového poháru v běhu na 60 metrů překážek

Přenos a záznam sledujte zde:

Výsledky : Starší chlapci

Výsledky : Starší dívky

Výsledky : Mladší chlapci

Výsledky : Mladší dívky

HVP

Ruslan Chuběcov

0

Několikanásobný mistr světa, člen Ruského reprezentačního týmu Ruslan Chuběcov nám odpověděl na několik otázek.

Ruslane, něco málo o tobě…

Jsem rodák z Kavkazu. Narodil jsem se 2. Srpna 1984 ve Vladikavkaze, republika Severní Osetie. Žiju a pracuju v Sankt Peterburgu jako hasič 14.obvodu.
Родился я на Кавказе в Республике Северная Осетия город Владикавказ 02.08.1984 года,живу и работаю сейчас в городе Санкт-Петербурге в пожарной охране 14 отряда.

IMG_3706

Jak jsi se k požárnímu sportu dostal?

Když jsem v roce 2002 přišel na univerzitu požární bezpečnosti do Skt.Peterburgu, začal jsem se věnovat požárnímu sportu. Před tím jsem byl zápasník ve volném stylu. Nyní se už věnuji jen požárnímu sportu.
Пожарно-прикладным спортом начал заниматься я в 2002 году когда поступил в Санкт-Петербургский университет МВД России факультет пожарной безопасности. Кроме пожарного спорта с 2002 года никаким не занимался,а до этого занимался вольной борьбой два года.

Co nyní děláš a jaké máš plány na letošní rok?

Momentálně se připravuji na Ruský halový šampionát, který bude probíhat už od 3.března. Pak už nás čeká venkovní sezóna s hlavními vrcholy jako letní mistrovství Ruska a samozřejmě nejhlavnější bude Mistrovství světa, které proběhne u nás v Saratově.
Сейчас готовлюсь к чемпионату России которая будет 3 марта. Основные старты это зимний чемпионат Росии и летний и самый основной чемпионат мира который пройдёт у нас в России в городе Саратов.

-7ffDbkqHvo

Co se ti na požárním sportu nejvíc líbí?

Stále nás to nutí se zlepšovat a dosahovat lepších a lepších časů.
В нашем спорте мне нравится развиваться,улучщать свой результат,трудиться и показывать хорошее время .

A letošní cíle?

No, cíle … co se týká sportu, chtěl bych dosáhnout co nejlepších výsledků jak pro sebe, tak pro tým. Minimálně bych se chtěl dostat do finále mistrovství světa :)
Ну цель :) что касается спорта,то в 2019 году хочется показать хорошее время для себя и конечно же для своей команды,как минимум бежать в финале на Чемпионате МИИИРА !!!

IMG_3943

Co bys vzkázal fanouškům, kteří ti drží palce?

Všem přeju co největší úspěchy. Ve sportu dosáhnout svých cílů, stále se zlepšovat a hlavně pevné zdraví.
Фанатам желаю огромных успехов. B спорте,добиваться заданных целей,стремиться быть лучщим,а самое главное им здоровья.

Děkuji za rozhovor
Karel Švéda

ADHR

Anna Lavková

0

Právě oslavila své osmnácté narozeniny. Přesto už se může pochlubit několika významnými týmovými úspěchy. S reprezentačním družstvem žen i dorostenek Slovenska získala titul mistryň světa v požárním útoku. Proto jsme požádali Annu Lavkovou, aby nám něco málo o sobě prozradila.

Volám sa Anna a bývam v malej obci pod Tatrami neďaleko Popradu. Študujem na osemročnom gymnáziu na ulici Kukučínova v Poprade. Navštevujem aj základnú umeleckú školu kde sa 11 rokov venujem hre na klavír.

13568835_740766076038612_617564565885016844_o

Jaké vlastně byly tvoje začátky?

K hasičskému športu som sa dostala vďaka sesternici na základnej škole keď som mala 8 rokov. Veľmi ma to bavilo. Boli sme skvelá partia dievčat a spolu s našim trénerom Ujom Ferom (František Kundis) sme podnikali veľa športovo-turistických výletov. Našim najväčším rivalom bolo družstvo z obce Šuňava. Kedže na Majstrovstvá sveta do Opole (Poľsko) potrebovali doplniť družstvo tak ma ich tréner oslovil. Vtedy som sa prvý krát zúčastnila majstrovstiev sveta v hasičskom športe CTIF. Mala som 12 rokov. O rok neskôr ma oslovil repre tréner Marek Šebest s ponukou trénovať 100 a vežu. Tvrdo sme trénovali a úspech sa dostavil v podobe zlatej medaile v hasičskom útoku na majstrovstvách sveta v Ostrave.

A teď jsi na tom výkonnostně jak?

Najlepší čas na 100m mám 18.38 a na veži je to 8.3 s
Za najkrajší moment považujem zlato v útoku z Ostravy za dorastenky. Bola to naša prvá súťaž a bolo to skvelé. Taktiež víťazstvo za ženy minulého roku v Banskej Bystrici bolo nádherné. Atmosféra bola úžasná a tak som si to naozaj užila.

14114983_1244597882237928_5170151464245975304_o

Co tě na požárním sportu vlastně přitahuje?

Hasičský šport je kombináciou atletiky a zručnosti. Skutočnosť že počas šprintu musíte bežať s hadicami a prekonávať prekážky ho robí naozaj zaujímavým. Samozrejme veľkým bonusom je cestovanie a navštevovanie nových krajín a miest.

Máš čas se věnovat i něčemu jinému?

Momentálne len rekreačné behávam a bicyklujem. V zime sa venujem lyžovaniu, bežkovaniu a snowboardingu.

IMG_9148

A jak tedy probíhá tvoje příprava?

Trénujeme prevažne na kempoch alebo individuálne. Zimná príprave je však úplne individuálna. Počas zimnej sezóny som navštevovala posilňovňu. Taktiež sme už mali aj prvý kemp kde nám premerali výkonnosť po zime. V tomto roku je mojim cieľom zúčastniť sa majstrovstiev sveta v Rusku a vylepšiť si osobáky v oboch disciplínach.

A největší přání?

Dúfam že sa mi podarí dostať do štafety na posledný úsek a že obhájime titul majsteriek sveta.

41794957_1332832213517831_8396766225954242560_o

Na závěr tradiční vzkaz fanouškům…

Robte čo vás baví a nenechajte sa nikým odradiť. A Čechom ďakujem za super atmosféru, ktorú spravia na každej súťaži.

Tak přeji ať ti vše vyjde a děkuji za rozhovor

Karel Švéda

HVP

NAŠE SOCIÁLNÍ SÍTĚ

20,174FanoušciLike
6,006FollowersOdebírat
89FollowersOdebírat
0OdběrateléOdebírat

INSTAGRAM FIRETV