Aktuality

Domácí Aktuality

Start sezóny 2020 v nedohlednu

0

Vzhledem k současné situaci v ČR zveřejňujeme OPATŘENÍ, které schválilo Vedení SH ČMS dne 29. 3. 2020. Platnost OPATŘENÍ je od 1. 4. 2020.
Slámečka
Vážené kolegyně, vážení kolegové, chtěli bychom využít této příležitosti a vašim prostřednictvím poděkovat všem členům SDH a členům jednotek za jejich aktivní činnost vtéto nelehké krizové situaci a za součinnost, kterou poskytujete na případné výzvy starostů obcí, městysů a měst. Vedení SH ČMS si vysoce váží pomoci dobrovolných hasičů spoluobčanům v této tíživé situaci, především seniorům a nemocným.

Buďme nadále vzájmu ochrany svého zdraví opatrní ve svém konání, buďme příkladně disciplinovaní, buďme nadále solidární k druhým, respektujme mimořádná opatření a nařízení centrálních i regionálních samospráv a krizových štábů. Vedení SH ČMS Vám přeje pevné zdraví a těší se na spolupráci, pokud možno brzy, v lepších časech.

V této krizové situaci přeji všem hlavně zdraví, těším se na brzké shledání

Jan Slámečka, starosta

Seznamte se: Nikita Ukulov (BLR)

0


Patří mezi nejlepší věžaře na světě. A potvrdil to i při závodě během mistrovství světa v Ruském Saratově. Ruské hvězdy se mu po celou dobu jen dívaly na záda a Nikuta Ukolov se tak stal mistrem světa. Jak se ale k požárnímu sportu dostal?

В детстве мой отец возил команду Могилевской области по пожарному спорту на соревнования. С сем лет я ездил с ним,просто смотрел и болел за своих. В двенадсать лет решил попробовать сам. Даже и не мечтал о том,что смогу делать это все так же круто, как они. Было просто весело и интересно.

Když jsem byl malý, tatínek jezdil jako řidič s družstvem požárního sportu Mogilevské oblasti na závody. Od sedmi let jsem jezdil s ním a jen jsem se tak díval a fandil jsem našim. Někdy ve dvanácti jsem si to chtěl zkusit také sám. Ani mě nenapadlo, že bych se to mohl naučit všechno tak skvěle jak oni. Prostě bylo to veselé a zajímavé

banner_citron_1920x272px_0518

A co tedy děláš dnes?

Родился в городе Могилеве, где и проживаю на данный момент. Работаю инженером в центре оперативного управления пожарного аварийно-спасательного отряда Могилевского областного управления МЧС.

Narodil jsem se v Mogilevu a žiju tam dodnes. Pracuji jako inženýr v centru operativního řízení požárního havarijně-záchranného oddílu Mogilevského oblastního oddělení MČS.

Bez názvu

Pro letošní sezónu si dáváš vysoké cíle?

Я хочу отметить два старта. Это зимний чемпионат Республики Беларусь,т.к за частую та форма,которую я набрал в межсезонье держится до самого чемпионата мира. И,конечно,Чемпионат Мира в Республике Казахстан. Здесь я конечно же хочу подтвердить звание Чемпиона мира и попытаться обновить мировой рекорд.

Letos mám dva hlavní cíle. Zimní mistrovství Běloruska, kam bych si chtěl přenést formu, kterou jsem nabral v mezisezóně a udržet si ji až do startu na mistrovství světa. No a pak samozřejmě samotné mistrovství světa v Kazachstánu. Zde chci samozřejmě obhájit titul mistra světa a chtěl bych se pokusit vylepšit světový rekord.

dscf9276

Co tě na požárním sportu fascinuje a proč neděláš třeba populárnější atletiku?

Это уникальный вид спорта, который объединяет в себе элементы известных Олимпийских видов спорта и напрямую связан с моей профессией, ведь все элементы упражнений ежедневно выполняются в боевой работе спасателя.
Мне нравится, что это не только личный (индивидуальный) вид спорта, но и командный. В пожарном спорте важно мастерство и слаженность всех членов команды. Они должны чувствовать друг друга, выручать товарищей и подбадривать их. Без этого никогда не будет хороших результатов, к которым стремится команда. Это самый важный момент в пожарном спорте.

Je to výjimečný druh sportu, který v sobě spojuje části známých olympijských sportů a je přímo spojený s mou prací. Všechny součásti požárního sportu upotřebím v práci záchranáře. Líbí se mi, že není jen individuální, ale že je i týmový. V požárním sportu je důležité nejen umění jednotlivců, ale i spolupráce všech členů družstva. Všichni musí táhnout za jeden provaz a vzájemně se podporovat. Bez toho se nedá dosáhnout skvělých výsledků při soutěži družstev. To je u požárního sportu nejdůležitější.
919-ukolov

Co bys vzkázal svým následovníkům, kterým jsi třeba vzorem?

Хотелось бы пожелать молодым спортсменам всегда верить в победу. Ставьте перед собой цели и достигай их с упорством, проявляя силу духа и мастерство. Верьте в себя! Конечно, в жизни бывают и неудачи, но не стоит унывать, ведь рекорды ставят только сильные духом. Будьте всегда в форме и всегда здоровыми, ведь для спортсмена это очень важно! Желаю вам добиваться намеченных целей, рекордов и новых блестящих побед!

Chtěl bych vzkázat mladým sportovcům, aby vždy věřili ve vítězství. Dávejte si cíle a jděte tvrdě za nimi s využitím všeho umu a vnitřní síly. Věřte si! Samozřejmě že přijdou i neúspěchy, ale ty vás nesmí rozházet. Rekordy dovedou překonat jen ti silní duchem. Buďte vždy ve formě a zdraví, to je pro sportovce nejdůležitější. Přeji vám dosáhnout stanovených cílů, rekordů a nových blyštivých vítězství.

Karel Švéda

Banner_1_JPG

Prohlášení starosty SH ČMS Jana Slámečky k současné situaci

0

Milé hasičky, milí hasiči,

zažíváme nelehkou dobu. Ocitli jsme se v situaci, kterou jsme prozatím znali jen z katastrofických filmů. Nový virus útočí tiše a zákeřně na celé planetě, včetně Evropy. Jsme nuceni měnit naše zvyklosti a návyky v profesním i soukromém životě.

Vedení Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska okamžitě reagovalo na vzniklou situaci. S předstihem preventivně zrušilo připravované velké sportovní akce. Bezprostředně po vyhlášení Mimořádného opatření Ministerstvem zdravotnictví dne 10. 3. 2020 vedení SH ČMS přikročilo k zastavení procesu konání volebních Shromáždění delegátů na okresních a krajských úrovních až do odvolání. Na základě následného nařízení Vlády ČR jsme vydali pokyn k pozastavení vzdělávacích kurzů v našich Ústředních hasičských školách, také do odvolání. Současně jsme vyzvali, aby v následné spolkové činnosti SH ČMS bylo přísně dodržováno nařízení zakazující konání akcí s účastí přesahující ve stejný čas 30 osob. Jsem rád, že tato nařízení byla dobrovolnými hasiči okamžitě a striktně dodržována. Neznám jediný případ, který by svědčil o opaku. Chci Vám za tento příkladný přístup poděkovat.

Chci využít této příležitosti a poděkovat všem členům dobrovolných výjezdových jednotek, za jejich aktivní činnost v této nelehké krizové situaci. Dobrovolné jednotky plní, a jistě plnit budou i nadále, roli účinných záloh pro profesionální kolegy, kteří v současné kritické době řeší řadu jiných úkolů, než v běžném režimu. Poděkování míří nejenom všem členům jednotek ale i ostatním členům sborů, kteří vyslyšeli výzvy starostů měst a obcí, pomoci spoluobčanům v této tíživé situaci, především seniorům a nemocným. Ať již dovozem potravin, léků nebo při distribuci ochranných pomůcek, či jiných služeb. K této činnosti přeji všem hasičům i ostatním záchranářům IZS hodně fyzických i psychických sil.

Vážení přátelé, současná doba není lehká a všichni tušíme, že nás čekají ještě krušné týdny. Přesto bych chtěl tyto řádky končit optimisticky. Dobrovolní hasiči ve své více jak jeden a půl století dlouhé existenci, zažili řadu složitých období. Vždy je zvládli. Ano, pandemie koronaviru je novým tipem „živelného nepřítele“. Přesto jsem optimista. Všichni si ale musíme uvědomit nezbytnost zamezení dalšího šíření. Každý můžeme přispět: osobní disciplínou, solidaritou k druhým, respektováním mimořádných opatření a nařízení centrálních i regionálních samospráv a krizových štábů. Věřím, že nelehká bitva se zákeřnou epidemií bude úspěšná a zase nastanou dny klidného života.

Jan Slámečka
starosta SH ČMS

web-ban-hvp-1920x270-2

V Minsku proběhl mezinárodní závod „Nová jména 2020″

0

Začátkem února proběhnul v Minsku halový závod určený pro studenty s názvem „Nová jména“.

Kromě několika Běloruských družstev se na start postavili také studenti Čerkaského institutu požární bezpečnosti, čímž závod dostal punc mezinárodního setkání mladých závodníků.
Soutěžilo se v hale Univerzity MČS v Minsku ve všech čtyřech disciplínách požárního sportu.

banner_citron_1920x272px_0518

První den byly na programu stovky a věže, druhý den se závodilo v kolektivních disciplínách, upravených k provedení v hale. Štafeta 4x100m se běžela člunkově a požární útok bez vody. Ten se běžel v hale vůbec poprvé a letos zatím zkušebně s měřením proběhnutí proudařů cílem, příští rok se ale už plánuje i „nastříkání“ terčů pomocí laserové optické závory, zabudované do proudnice.

Škoda, že se závodu nezúčastnilo více týmů ze zahraničí, neboť pořadatelé využili prázdninového období a pro účastníky měli připraveno ubytování a stravování zdarma s využitím vlastních prostor.

Na záznam závodů se můžete podívat zde:

Ústí se chystá na mistrovství republiky

0

Již v pátek vypukne v Ústí nad Labem Mistrovství české republiky profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu.
A jaký je program?

Pátek 30. 8. 2019

Čas Disciplína
13:00 – 14:00 Výstup do 2. podlaží cvičné věže Ženy SDH, dorostenky a mladší, střední dorostenci
14:10 – 14:20 Výstup do 3. podlaží cvičné věže Starší dorostenci
15:00 – 17:15 Výstup do 4. podlaží cvičné věže HZS ČR a jednotlivci SDH muži
17:20 – 18:00 Semifinálové a finálové běhy
18:30 Slavnostní zahájení mistrovství
19:15 Vyhlášení výsledků věží

69454059_1260492327408341_2953977716191264768_n

Sobota 31. 8. 2019

Čas Disciplína
07:30 – 10:45 Běh na 100 m s překážkami Muži SDH
08:00 – 12:30 Běh na 100 m s překážkami Ženy SDH
11:00 – 13:30 Běh na 100 m s překážkami Muži HZS ČR
12:45 – 14:00 Semifinálové a finálové běhy
14:10 – 14:20 Vyhlášení výsledků v běhu na 100 m s překážkami

14:45 – 16:00 Štafeta 4 x 100 m s překážkami Ženy SDH
16:15 – 17:45 Štafeta 4 x 100 m s překážkami Muži SDH
18:15 – 19:30 Štafeta 4 x 100 m s překážkami Muži HZS ČR

Neděle 1. 9. 2019

Čas Disciplína
8:30 – 14:00 Požární útok Ženy SDH, muži SDH, muži HZS ČR
14:30 – 15:15 Vyhlášení výsledků štafet, útoků a celkového pořadí
15:15 Slavnostní zakončení mistrovství

Kromě našich stránek můžete aktuality k akci najít na stránkách mistrovství

ISOLINE

NAŠE SOCIÁLNÍ SÍTĚ

20,174FanoušciLike
6,006FollowersOdebírat
89FollowersOdebírat
0OdběrateléOdebírat

INSTAGRAM FIRETV