Blog

Domácí Blog

Rescue days

0

Společnost Weber Rescue Systems organizuje pro svoje partnery zajímavou akci pod názvem RESCUE DAYS. Tento program má dlouholetou tradici a každoročně se těší velkému zájmu účastníků ze všech kontinentů. Kapacita kurzu v Německu už dlouho nestačí pokrýt zájem účastníků a proto vznikají lokální verze pro frekventanty z přilehlých zemí. Letos toto setkání hasičů proběhlo v Polském městě Kamieniec Ząbkowicki a díky společnosti LUING PYREX Group se jej zúčastnili kromě polských, slovenských, litevských a lotyšských hasičů taky i jejich čeští kolegové.

Společnost LUING PYREX GROUP zajistila účast našich hasičů bezplatně a jim se dostalo kromě teoretické části také hlavně praktického nácviku vyprošťování podle šesti různých scénářů pod dohledem zkušených instruktorů společnosti Weber rescue. Takto rozsáhlý výcvikový program zřejmě v našich končinách nemá obdoby.

„Všechny stanoviště jsou vybaveny špičkovou technikou Weber hydraulic a instruktoři hodně nechávají iniciativu na jednotlivých frekventantech kurzu, na jejich zkušenostech, ale do jisté míry i schopnosti improvizace. Sami jsou jim nápomocni technickými znalostmi a hlavně hlídají, aby veškeré zvolené postupy byly bezpečné,“ říká jednatel společnosti LUING PYREX Group Ing.Luděk Jaterka

„Letos si účastníci mohli vyzkoušet i práci s akumulátorovým elektronářadím, které si velmi pochvalovali“, pokračuje Luděk Jaterka. „Ukázalo se, že elektronástroje jsou nejméně stějně výkonné, jako klasické hydraulické, ale v některých případech se s nimi pracuje i rychleji než s klasickým nářadím.“

Luing

Natoč FILM s hasiči

0

Principem soutěže je natočit krátké video ze sběru vysloužilých elektrospotřebičů aktivními sbory dobrovolných hasičů, kteří jsou zaregistrovaní v programu Recyklujte s hasiči.

Soutěž se koná od 10. července do 10. října 2017.

Po tuto dobu je možné zasílat přes facebookovou aplikaci svá videa a hlasovat o tři nejpovedenější.

Soutěžní aplikaci naleznete na Facebooku Recyklujte s hasiči. www.facebook.com/Recyklujteshasici

SDH tří nejlepších videí získávají:
1. cena – hasičský ples v hodnotě 40 000 Kč
2. cena – 15x dres pro sbor s názvem SDH a logem Recyklujte s hasiči
3. cena – 15x hasičský šátek pro sbor s názvem SDH a logem RSH

Jak se zapojit:
1. natočte video o sběru vysloužitlého elektrozařízení
2. video nahrajte na některý videoserver (Youtube, Vimeo apod.)
3. přihlaste se na Facebook Recyklujte s hasiči a zaregistrujte se do aplice Natoč FILM s hasiči
4. vyplňte požadované údaje a vložte link na vaše video
5. po zobrazení v aplikaci můžete hlasovat a soutěžit tak o výhry
6. nezapomeňte své video sdílet a podpořit tak jeho šanci na výhru

Natoč film - RSH

MČR dorostu SH ČMS 2017 – Zlín

0

Ve Zlíně probíhá Mistrovství ČR dorostu SH ČMS. První den jsou na programu stovky a vědomostní testy, druhý den bude náročnější. Jednotlivce čeká dvojboj, družstva budou závodit ve štafetách 4x100m překážek a v požárních útocích.

Neoficiální startovní a výsledková listina
Upozorňujeme, že se jedná pouze o orientační STARTOVNÍ\\VÝSLEDKOVOU listinu

adidas + LS e-shop

Casting MISS hasička ČeskoSlovensko a Hasič roku 2017

0

V neděli 25. června 2017 proběhl v agentuře JARO MANAGEMENT na Národní třídě výběr soutěžících do finále letošního ročníku soutěže Miss Hasička ČeskoSlovensko a Hasič roku 2017.

Po úvodním přivítání byly všechny soutěžní adeptky i adepti podrobeni zvídavým otázkám poroty a poté se všichni prezentovali v plavkách. Souboj to byl opravdu vyrovnaný, většina dívek se díky požárnímu sportu mohla pochlubit sportovní štíhlou postavou, pánové pak svalnatou muskulaturou nezapřeli svou fyzicky náročnou profesi.

Všem účastníkům castingu ale nechyběl ani smysl pro humor a důvtip, většina dívek pak překvapila porotu svým obětavým zájmem o výchovu dětských hasičů a aktivním zapojení do činnosti vlastních SDH, muži ji pak zaujali zejména svou upřímnou kolegialitou, soudržností a hrdinskými příběhy z hasičských zásahů.


Všechny soutěžící budou poprvé oficiálně představeni 3. července, kdy odstartuje veřejné hlasování o nejsympatičtější hasičku a hasiče. Toto hlasování o tituly Poctivá Miss Hasička Sympatie a Fernet Stock Hasič 2017 bude probíhat až do 3. listopadu a zapojit se do něj můžete i vy. Vše bude zveřejněno na webových stránkách, FB a Instagramu soutěže, rovněž i v titulech a na portálech mediálních partnerů soutěže.

Velké finále a slavnostní galavečer soutěže se uskuteční 3. listopadu 2017 v TOP CONGRESS HALL v Top Hotelu Praha. Moderátorem večera bude již tradičně Libor Bouček.

Poctivá

Dräger Fire Dragon Tour 2017

0

V těchto dnech probíhá ojedinělá akca spojená s prezentací mobilního výcvikového systému Dräger Fire-Dragon.

Součástí prezentace je i diskuse na téma „Bezpečná a efektivní práce v hořících zakouřených prostorech s využitím nejmodernějších dostupných technologií“ a prezentace různých výcvikových systémů.

Náš mobilní výcvikový kamion můžete vidět přímo v akci během Hasičských slavností v Litoměřicích, dále potom ve dnech 12.- 17.června v sídle společnosti Dräger v Česlicích a následně pak od 19. do 21. června v Pardubicích. Celá Tour skončí 23.-24.června v Ostravě„, říká Pavel Hroch, z Dräger Safety s.r.o.

TFA: O pohár Prezídia Moravské hasičské jednoty

0

První ročník o pohár Prezídia Moravské hasičské jednoty se uskuteční na Brněnském výstavišti při příležitosti veletrhu Pyros. Přenos začíná od 9.00, tak sledujte

Přímý přenos:

Startovní/Výsledková listina
Upozorňujeme, že se jedná pouze o orientační STARTOVNÍ a VÝSLEDKOVOU listinu

NAŠE SOCIÁLNÍ SÍTĚ

20,174FanoušciLike
6,006FollowersOdebírat
89FollowersOdebírat
7,174OdběrateléOdebírat

INSTAGRAM FIRETV