V loňském roce se nám dostal do rukou další zajímavý přístroj, díky němuž je vysílání FireTV možné opatřit i samostatným komentářem, zajímavými vstupy s glosami hostů, nebo rozhovory se závodníky přímo od dráhy. Mixážní pult DMC 2440 tohle všechno umožňuje, tak si jej pojďme trošku představit.

Jedná se o celkem 8 vstupý zvukový mixík, vhodný pro ozvučovací sestavy jak pro nás, tak například pro menší kapely, hudební kluby a podobně. Čtyři mono vstupy většinou využijeme pro komentátora, jeho hosta, reportéra u dráhy a jeden ruchový mikrofon. Další vstupy jsou už ve stereu a ze 4 většinou využíváme dva – jeden pro vstup podkresové hudby a druhý pro zvukovou stopu z počítače, kde jsou připravené reklamy a předtočené dokumenty.

Výsledný mix zvuku potom posíláme sluchátkovým výstupem zpět do odposlechu komentátorům. Ti jsou zároveň i zvukovými techniky a starají se o vyvážené nastavení hlasitosti všech vstupů. Hlavním výstupem pak jde druhý signál do streamovacího počítače, který vysílá už hotový pořad do Vašich notebooků, mobilů a dalších zařízení, kde nás sledujete.

image description

Se svými rozměry 370×98×405 mm a váhou pod pět kilo v našem autě nezabere moc místa a je tak ideálním parťákem na cestách za naším vysíláním. Jen maličká drobnost jako mínus se mi zdá absence kontrolky zapnutí/vypnutí kanálu, protože člověk v podmínkách přímého přenosu nemá moc času studovat, jestli je nebo není tlačítko smáčknuté, navíc, když rozdíl mezi polohou on a off je jen několik milimetrů. Jinak ale za mě velká spokojenost jak s funkčností, tak s cenou, pohybující se kolem šesti a půl tisíce korun.

Více se o tomto podařeném výrobku dočtete na stránkách DEXON

PODÍL