Letošní rescueDAYS.cz se připojily ke každoročně pořádaným výcvikovým programům v sousedních zemích. Během dvou dnů výcviků v záchranných pracích čelí hasiči v dané zemi několika obtížným scénářům a v rámci jejich realizace mohou vypracovat společná řešení problémů, se kterými se během záchranných operací denně setkávají. Akce vychází z mateřských rescueDAYS pořádaných v Německu.

Letos se u nás konaly 10. – 11. září 2021 ve Vysokém Mýtě na krásném historickém náměstí Přemysla Otakara II. ve spolupráci s SDH Vysoké Mýto, s podporou SH ČMS a za přispění KSH Pardubického kraje.

Pro více než stovku účastníků na rescueDAYS cz bylo připraveno 5 různých scénářů na 10 stanovištích. Pracovní skupiny vedli čeští, ale i zahraniční instruktoři z mezinárodního týmu WEBER RESCUE SYSTEMS. Během této dvoudenní akce se účastníci potýkali se scénáři, které byly inspirovány skutečnými nehodami. Připravené scény dávaly příležitost si vyzkoušet a použít nejnovější záchranné postupy za použití moderní techniky.

Více se o akci dozvíte zde

Screenshot 2021-09-17 at 07-45-49 LUING PYREX Group - Vše pro bezpečnost

PODÍL