Specializovaný veletrh určený především odborníkům z oblasti požární ochrany, činností integrovaného záchranného systému, ochrany zdraví, života a majetku zahájili ministr obrany ČR Martin Stropnický a prezident ČR Miloš Zeman.

Veletrh je oborovou jedničkou v ČR s dlouholetou tradicí – první ročník se konal již v roce 1972. Je jedinečnou příležitostí získat přehled o fungování integrovaného záchranného systému a jeho jednotlivých složkách. Souběžně se na brněnském výstavišti konají Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET a Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb ISET.

Pro děti bude výstaviště nejzajímavější v sobotu 3. června, kdy zde proběhne akce „Záchranáři dětem“ v pavilonu Z. V ČR největší nafukovací skluzavka a skákací hrad v podobě hasičského vozidla bude zdarma po celý den. Od 9,00 do 17,00 hodin si s hasiči, policisty i záchranáři mohou malí i velcí návštěvníci vyzkoušet, co jejich práce obnáší.

Sportovní výkony při zdolávání disciplín soutěže TFA „O pohár prezídia Moravské hasičské jednoty“ můžete od 9,00 hodin sledovat v prostoru mezi pavilony G1 a G2. Pro děti připravilo Krajské sdružení hasičů ČMS soutěž TFA mladých hasičů, která bude zahájena slavnostním nástupem sportovců v 10,45 hodin. V 13,00 hodin budou vyhlášeny výsledky soutěže „Požární ochrana očima dětí“ a od 14,00 do 15,00 hodin budou moci návštěvníci shlédnout modelovou tankovou „Bitvu v Ardenách“. Po celý den budou také vystavena historická hasičská i policejní vozidla.

Pyros 2017 1920x270

PODÍL