V pátek 29. května proběhne tisková konference k zahájení dalšího ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku 2020 (anketa, ADHR). Jde o jubilejní 10. ročník, který bude mimořádný nejen díky jeho kulatému výročí, ale zejména z důvodu současného stavu, kterým všichni procházíme. Toto období přineslo také mimořádné skutky a aktivity dobrovolných hasičů, které se promítnou i do přihlašovaných příběhů jednotek a sborů.

S ohledem na posun zahájení ADHR je možné elektronicky vyplněné přihlášky zasílat až do 25. července. Finalisté získají finanční a věcné dary na podporu jejich činnosti a nákup nového hasičského vybavení. Během uplynulých ročníků bylo dobrovolným hasičům za jejich profesionálně provedené zásahy a preventivní činnost díky partnerům ankety poskytnuto téměř 19 milionů korun. Na jednotky a sbory s největším počtem hlasů čeká speciální ocenění v podobě skleněné zásahové helmy v životní velikosti. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v listopadu za účasti patronů Ilony Csákové, Ondřeje Vetchého a Petra Rychlého a přítomnosti kamer České televize.

Tiskovku můžete sledovat živě v pátek 29.května 2020 od 10 hodin

Elektronický formulář a pravidla najdete na internetových stránkách www.adhr.cz. Jednotlivé přihlášky vyhodnotí odborná komise. Současně se zahájením probíhá také roadshow s Rádiem Impuls. Generálními partnery letošního 10. ročníku ankety jsou společnost GasNet, s.r.o. „Hasiči i v posledních dnech a týdnech prokázali svoji nezastupitelnou roli při pomoci veřejnosti. My je potkáváme zejména při obnovování dodávek plynu a spolupráce s nimi si velmi vážíme. Jsme hrdí na to, že už deset let můžeme prostřednictvím ankety vyjádřit náš respekt k jejich každodenní obětavé práci,“ uvedl zástupce generálního partnera ankety Pavel Káčer, ředitel provozu společnosti GasNet a člen odborné poroty.

Dlouholetými podporovateli dobrovolných hasičů a hlavními partnery ankety jsou společnosti Net4Gas, Lesy ČR, ČEZ, Ford Motor Company a DCom. Partnerskou strukturu naplňují společnosti E-On, GINA, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra Požární bezpečnost, Techsport, Teleskopické stožáry, ČEPS, Patrol a Rescop a Vinařství Prokeš. Novými partnery se staly společnosti Husgvarna a Medsol.

Spolupráci s dobrovolnými hasiči si pochvaluje i Radek Benčík, jednatel společnosti NET4GAS a člen odborné poroty, který zmínil: „Při zajištění bezpečné přepravy zemního plynu jsou právě hasiči našimi významnými partnery. Jak potvrdily také uplynulé týdny, je jejich role nepostradatelná pro celou společnost. Podporou ankety tak chceme opakovaně vyjádřit hasičům naše poděkování a uznání“.

„Vedle ocenění dobrovolných hasičů si naše poděkování zaslouží právě partneři ankety. Současná nelehká doba ukázala, že je rychlá finanční a věcná podpora činností dobrovolných hasičů velmi důležitá k poskytnutí potřebné pomoci. Také díky nim budeme moci i v letošním mimořádném roce ocenit dalších 15 nejprofesionálněji provedených zásahů JSDHO a 15 příkladných a motivačních akcí SDH,“ zdůraznil generální ředitel HZS ČR genpor. Ing. Drahoslav Ryba, který je současně předsedou odborné poroty.

Místopředsedou odborné poroty je brig. gen. Mgr. Bc. Slavomír Bell, MSc., MBA, náměstek generálního ředitele HZS ČR. Dalšími členy jsou tři zástupci HZS ČR, dále zástupci Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, České hasičské jednoty, Moravské hasičské jednoty, dva zmínění zástupci partnerů a zástupce pořadatele, kterým je spolek Svatého Floriána – Dobrovolní hasiči roku.

Banner_1_JPG

PODÍL