Jak se sluší a patří, jako první z žen dostane prostor vítězka českého poháru 2013 Lucka Hirmerová. Takže Lucko, loňská sezóna je za námi, jak jsi s ní spokojená?

Se sezónou 2013 jsem maximálně spokojená. S chválenickými holkami jsme vyhrály Hasičskou olympiádu v Mulhouse, MČR v požárním sportu v Mladé Boleslavi a také ZČHL – západočeskou hasičskou ligu v požárním útoku na 2B-úzké hadice, vytvořily jsme si zde nový rekord 16,66s. Individuální úspěchy – v Českém poháru ve stovkách máme zlato jak v kategorii žen, tak v kategorii seniorek. Úspěšnější sezónu si ani nedokážu představit.

 · Kterého výsledku si v loňském roce nejvíce ceníš a co naopak bylo tvoje největší zklamání

994266_713186678708132_8573210_nNejvíce si cením svého osobního úspěchu, kterým bylo 1.místo v Českém poháru. Z týmových výsledků mám také velikou radost, protože se na nich podílí celý tým a to je to, proč požární sport děláme. Největší zklamání jsem zažila na olympiádě ve Francii, kde jsem nezvládla ani jednu stovku a nezapsala jsem čas, se kterým se do týmového součtu počítalo. Stalo se mi to poprvé, obvykle se mi na závodech alespoň jeden z pokusů nějak průměrně povede. Naštěstí máme v týmu kvalitní stovkařky, které moji úlohu zastoupily a disciplínu jsme vyhrály.

· Jaké jsou tvoje cíle pro nadcházející sezónu

V letošním roce bych si ráda vylepšila svůj rekord ve stovce a stabilizovala své výsledky na závodech na čas 17,50s a lépe. V útoku se učím nový post, tak doufám, že nezklamu trenéra a ten rozdělovač se naučím a zastoupím tak dvojče Ali, která bude týmu už jen vypomáhat.

· Jak se na ni momentálně připravuješ

Chodím 2x týdně do tunelu, kde trénuju starty, techniku překážky a běhu, odrazy, frekvenci, rozdělovače a podobně a 1x týdně posiluju. Vím, že bych měla chodit ven na tzv. tempovku, ale zatím jsem se na to psychicky dostatečně nepřipravila :-).

· Jaké máš přes zimu podmínky k tréninku a co bys doporučila ostatním.247625_1607629605544_1107064_n

V Plzni máme nově otevřený 100m atletický tunel, do teď jsme měly možnost chodit jen do 60ti metrového. Běhá se v něm krásně, neprší tam a ani nemrzne a dají se zde běhat úseky, které se běhají venku. Hasičské překážky v něm bohužel nemáme, na ty si musíme počkat, až budeme trénovat venku. S náplní tréninků mi pomáhá přítel Jindra a kluci z HZS Plzeň Košutka. Vše je ale otázkou peněz, zda na to hasičský sbor má prostředky. Co se týče posilování, buď si zatrénuju v sokolovně, kde trénuju mladé sportovní gymnastky, takže se jedná o posilování s vlastním tělem a na gymnastickém nářadí nebo chodím do posilovny. Ideální podmínky by byly mít kryté překážky, aby se mohla trénovat technika i na nich, ale to je zatím možné jen na málo místech. Myslím, že to, jak se připravuju v zimě je minimum, co by měl dělat každý. Neměly by chybět rehabilitace, trénink tempové vytrvalosti a hlavně pořádný strečink, který je prevencí zbytečných zranění. Je dobré si párkrát zatrénovat s atletickým trenérem, protože atletická příprava je nedílnou součástí té naší.

· Máš nějakého tréninkového parťáka, nebo jsi samostatná jednotka

Do tunelu chodím buď s plzeňskýma klukama nebo s holkama z Chválenic a trenérem Karlem Nolčem. Samotnou by mě to moc dlouho nebavilo a hlavně je důležitý názor druhých, kteří vidí chyby, které já sama nepoznám.

Děkuji za rozhovor a přeju, ať se ti vyhýbají zranění a letošní sezóna ať je nejmíň tak úspěšná, jako ta letošní.

Karel Švéda

Získejte také výhodné soustředění na Baldovci od našeho partnera Bison Sportswear, více informací zde.
http://www.bison.cz/cz/texty_baldovec_2014/

1544935_10151893976871915_824021184_n

PODÍL