Aby naše výzvědy nebyly jednostranně zaměřené, oslovili jsme taky závodníky a závodnice, kteří se věnují spíš útokům a jako první přinášíme zpověď BÁRY ŠKODOVÉ z Chrášťan.

Loňská sezóna je za námi a jak jsi s ní spokojená.1082291_3394147669769_1188603166_o

V konečném výsledku nakonec spokojenost, že i s velikými personálními problémy jsme odběhaly celý seriál Extraligy ČR v PÚ a skončily nakonec na 3.místě. Dále svýběrem Ústeckého kraje jsme se zúčastnili MČR, které sice výsledkové nebylo nic moc, ale užili jsme si to. Hlavně plno skvělých zážitků s bezva lidmi.

Kterého výsledku si v loňském roce nejvíce ceníš a co naopak bylo tvoje největší zklamání  

No tak samozřejmě nejrychlejšího útoku Extraligy pro rok 2014 15,99s! Ještě dnes, když koukám na video, mám husí kůži. Z těch individuálních posunutí osobáčku na stovce, vítězství v soutěži o nejrychlejšího proudaře a samozřejmě pár nových patnáctek na proudu do sbírky včele s druhým nej časem Extraligy 15,54s . Zklamáním byla všechna zbytečná NP v Extralize a největší asi závod ve Velkých Hošticích.

Jaké jsou tvoje cíle pro nadcházející sezónu

Odběhat celou Extraligu ČR v PÚ za ladies Chrášťany (pokud bude bedýnka a nějaký ten osobáček, bude to skvělý) máme úplně nový tým, takže jsem zvědavá, jaknám to spolu půjde. Velkou změnou pro mě určitě bude moje nové působiště a to tým Chválenic. S těmi pro mě bude pro mě obrovská výzva začít (znovu) kariéru stovkařky, odběhat s nimi Český pohár, Západočeskou hasičskou ligu a především postup na MČR (tentokrát ne Ústecký ale Plzeňský kraj), no bude toho dost. Ve stovkách navážu na dorostenecká léta, ale jako stovkař samouk mám vžitých plno chyb, takže vlastně začínám od začátku. Stovkám se letos chci věnovat hodně, moc se na to těším, ale nedokážu se vzdát mé srdeční záležitosti a tou je Extraliga a klouzání po kolenou pro patnácky! ;)

Jak se momentálně připravuješ

Svědomitě . Oproti předchozím sezónám. 2 týmy = 2 tréninky. 1-2x týdně trénink v atletickém tunelu – stovky a atletika, 1x trénink v hale – útok + florbal (když to stihnu), 1x týdně posilovna, 1x týdně bazén, a když nejsem líná tak se jdu proběhnout někam dál. Jinak občas se jdu vyřádit na fitbox a nastupuju jako lyžařská instruktorka v lyžařské škole. Takže pohybu je dost.

1039509_4432907275898_1404539530_o

Jaké máš přes zimu podmínky k tréninku a co bys doporučila ostatním.

Oproti jiným sezónám výborné. Velkým přínosem pro mě je možnost navštěvovat atletický tunel v Plzni a možnost chodit trénovat na hasičské stanice v Plzni. V Chrášťanech na jaře vyběhneme na úplně nové „útokové“ hřiště s novými terči, takže lepší už to snad být nemůže J . Ostatním bych asi doporučila, ať trénují podle svých možností a schopností, a hlavně aby nepodceňovali regeneraci a výživu při sportu.

 Máš nějakého tréninkového parťáka, nebo jsi samostatná jednotka

Přiznávám jsem hroznej individualista. Tak parťáka mi dělá samozřejmě Milan (Netrval-pozn.red.). Ovšem když jdeme spolu trénovat, končí to hádkou (jsem dost vzteklá když mi něco nejde). On stovkař, já „útokář“, každý jsme z jiného prostředí , on se pohybuje mezi stovkařema a repre, a já zase v prostředí Extraligy a lig v PÚ, takže každý rozumíme tomu svého. Ale navzájem se opravujeme a pomáháme. On mi teď dost pomáhá v mých stovkařských začátcích, a já, přesto že je výborný proudař, mám výhrady k jeho záklekům a sestřikům J . Do posilky chodím sama, s Oťasem nebo s Mattym z Únětic, ale to děláme spíš hovadiny a závodíme, kdo zvedne víc. Trénovat na útok chodíme celé Chrášťanské družstvo včele s trenérem Vaškem Maderákem do haly v Třebenicích. Na stovky s holkama z Chválenic včele s trenérem Karlem Nolčem, nebo s klukama z Plzně.

Všem bych chtěla poděkovat za pomoc a cenné rady.

PODÍL