S Markétou MARKOVOU jsem se poprvé potkal, když jsem organizoval tréninkové kempy pro dorostence, kteří chtějí začít s požárním sportem. Tenkrát jsem ještě nevěděl, že tahle křehká blondýnka zaběhne stovku pod sedmnáct vteřin, dvakrát získá dorostenecký titul mistryně ČR a dvakrát se jí stane i v ženské kategorii. Nevěděl jsem, že si z juniorského MS 2015 v Grodnu doveze bronzovou medaili za dvojboj. A že mi ji potom věnuje…

Ahoj Makýtko, jak se máš?

Momentálně neúspěšně bojuji s dost nepříjemným nachlazením, takže v přípravě mám teď pauzu, abych byla fit na první soustředění, které se kvapem blíží. K tomu mi probíhá ještě zkouškové období ve škole, takže spoustu času věnuji učení.

No jo, po vánocích…jak jsi je vlastně strávila?

Jako každý rok jsem byla doma s rodinou. Prostě klídek, pohoda.

To věřím, sezóna byla náročná a letos určitě bude ještě víc

Pro mě je letos hlavním cílem nominovat se na olympiádu v rakouském Villachu, jelikož v roce 2013 jsem neměla možnost se olympiády v PS zúčastnit. Chtěla bych zažít tu atmosféru. Mým každoročním cílem je také odběhat sezónu bez zranění.

Kdo tě vlastně k požárnímu sportu přivedl?

Asi v 9 letech jsem byla nějak po skole u kamarádky tady ve vesnici a ona se práve chystala na hasičák, tak jsem šla s ni, no a nějak me to chytlo. Sice se kroužek u nás v Petrovicích rozpadl kvůli nedostatku dětí,ale pokračovala jsem v sousední Dolní Čermné.

A kdyby nebyli hasiči, dělala bys i jiný sport?

Tak to netuším. Možná bych se více věnovala florbalu, který hraju teď pouze s přáteli přes zimu, když mám více času.

Kdo tě nejvíc podporuje?

Nejvic mě samozřejmě podporuje moje rodina, zejména taťka a strýček, sledují všechny závody

Co jsi na sebe ještě nikde nepráskla?

Jsem dost nenažraná ač se to nezdá. Když na to příjde, tak sním co vidím

A na závěr máš nějaký vzkaz pro fanoušky?

Fanouškům bych chtěla vzkázat, aby nám dál tak skvěle fandili, jako to dělají doposud . Čeští fanoušci totiž vytvářejí nejlepší atmosféru, která dokáže závodníka nakopnout k lepším výsledkům.

Díky za rozhovor a přeju ti úspěšný lov na Jeleny

Karel Švéda

PODÍL