Rodačka z Ruského Saratova Anna Starodymova na MS světa v Ostravě 2x překonala světový rekord starších dorostenek (věž 7,14 a 16,53 na stovce) a ve finále získala zlatou a bronzovou medaili. Dnes nám tato studentka oboru požární bezpečnost na škole J.A.Gagarina odpověděla na několik otázek.

Jak jsi se dostala k požárnímu sportu?

Původně jsem se od jedenácti let věnovala atletice, kterou dělám i nyní. Před třemi lety proběhl nábor do nově založeného oddílu požárního sportu a já jsem se rozhodla to vyzkoušet. Zalíbilo se mi to a tak jsem u toho zůstala. Dnes už si svoje sportování bez hadic a žebříku nedokážu představit.Jak se máš a co děláš v současné době?

Mám se skvěle a teď se zrovna připravuji na zimní halovou sezónu. Momentálně nás v nejbližší době čeká Ruský halový šampionát, takže není na co čekat. Trénuju dvoufázově. Ráno mám fyzickou přípravu s atlety, kde také pracujeme na rozvoji rychlosti a večer máme tréninky s hasičským nářadím a na překážkách.

Jaké máš hlavní cíle pro rok 2017?

Tak ty nejbližší jsou uspět na zimním i letním šampionátu Ruska a když všechno půjde dobře, tak bych se ráda po třetí dostala do reprezentačního týmu a zúčastnila se mistrovství světa. Konkurence u nás je ale veliká

Co bys vzkázala fanouškům požárního sportu a speciálně těm v Česku?

Všem bych chtěla vzkázat, aby se snažili u tohoto krásného sportu vydržet a navíc k němu i přilákat svoje známé a kamarády, aby nás bylo co nejvíc a požární sport by se tak mohl stát olympijským. A speciálně do Česka bych chtěla poděkovat za perfektně zorganizované mistrovství světa v Ostravě. Všechno tam proběhlo na té nejvyšší úrovni od ubytování, přes jídlo až po krásné závody se skvělou atmosférou na nádherném stadionu. Děkuji.

My taky děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů v roce 2017.

Karel Švéda

PODÍL