Moravská liga TFA byla založena v roce 2017 pěti zakládajícími sbory. SDH Olešnice, SDH Velatice, SDH Doubravice nad Svitavou, SDH Sebranice a SDH Trpín. Od roku 2019 přibyly do kalendáře ligy závody pořádané dalšími dvěma sbory, SDH Bedřichovice a SDH Podolí. Od sezóny 2020 se Moravská liga rozrostla o další závod pořádaný SDH Velká nad Veličkou, který nahradil závod v Bedřichovicích.

Hlavní myšlenkou Ligy je pravidelné setkávání a zápolení při rozličných závodech v disciplínách TFA. Každý závod má svou originální trať sestavenou z „tradičních“ disciplín TFA. V lize si zakládáme na co nejlepší organizaci a časové plynulosti jednotlivých závodů a samozřejmostí je ocenění každého závodníka věcnými cenami, diplomem a občerstvením.

Na základě opatření COVID-19 musela i Moravská liga TFA přistoupit k přeorganizování většiny závodů. Předpokládaný kalendář závodů je následující.

Screenshot_2020-06-10 Kalendář a pravidla Moravská liga TFA

Neméně důležitou součástí ligy je osvěta a propagace dárcovství kostní dřeně a každoroční sbírka hraček pro děti z onkologické kliniky Fakultní nemocnice Brno, o které se více dočtete v sekci ML TFA pomáhá.

V roce 2019 také Moravská liga TFA navázala spolupráci s dětským centrem Chovánek z Brna-Bystrce a do něj putovala i část hraček ze sbírky.

banner

PODÍL