Poslední dva roky vládla kategorii dorostenek MARKÉTA MARKOVÁ. To se podařilo jen takovým závodnicím, jako jsou Magda Krayzlová, nebo Šárka Jiroušová. Nyní věčně rozesmátá „Makýtka“ přechází do kategorie žen.

 · Loňská sezóna je za námi a jak jsi s ní spokojená.

Jelikož loňská sezóna byla pro mě v kategorii dorostu poslední, tak jsem se snažila si ji na maximum užít a troufám si říct, že to se mi také povedlo. Tuto sezónu bych hodnotila jako svou nejpodařenější. Navzdory krušným začátkům a menším problémům se zdravím se mi sezóna povedla a jsem opravdu spokojená nejen se svými výsledky, ale také s nově nabranými zkušenostmi, se kterými se vrhám do další sezóny.

 · Kterého výsledku si v loňském roce nejvíce ceníš a co naopak bylo tvoje největší zklamání

Určitě si nejvíce cením obhájoby titulu z mistrovství ČR v kategorii dorostu, neboť tento rok byla konkurence opravdu nadupaná a nebylo vůbec jednoduché dostat se tak vysoko. Taky si cením výsledku ze seriálu závodů Českého poháru, který jsem tuto sezónu objížděla poprvé celý. Některé závody se mi nepovedly, takže celkové 5. místo jsem opravdu nečekala a byl to pro mě opravdu velký úspěch. Nevím, zda to nazvat zklamáním, ale nejvíce mě mrzí si to, že jsem neměla možnost podívat se na hasičskou olympiádu do Francie a podpořit českou výpravu, zažít tu skvělou atmosféru.

 · Jaké jsou tvoje cíle pro nadcházející sezónu

Nedávám si příliš vysoké ambice, ale byla bych moc ráda, kdybych se mohla zúčastnit mistrovství ČR v Českých Budějovicích. Dalším z mých cílů pro nadcházející sezónu je objet všechny závody Českého poháru a stlačit ještě o kousíček své dosavadní časy na stovce. V příští sezóně mám pomáhat také s trénováním týmu dorostenek z SDH Dolní Čermná, tak bych si moc přála, aby opět vybojovaly účast na mistrovství ČR a dosáhly ještě lepšího umístění. Samozřejmě jedním z hlavních cílů pro mě je odběhat celou sezónu ve zdraví.

· Jak se momentálně připravuješ

Jelikož mám na krku ještě tento rok maturitu a s ní kupu přijímaček na VŠ, tak momentální příprava na nadcházející hasičskou sezónu není zas až tak intenzivní, každopádně se snažím jít si ve volné chvíli zaběhat někam do přírody nebo zacvičit si doma. Občas si také chodím zahrát florbal s hasiči z Lanšperka.

· Jaké máš přes zimu podmínky k tréninku a co bys doporučila ostatním.

V Dolní Čermné chodíme jednou týdně do tělocvičny, kde se soustředíme zejména na fyzičku, posilování. Podmínky nejsou zrovna ideální, ale snažíme se využít alespoň to, co máme k dispozici. Jinak využívám k tréninku přírodu, která mě doma obklopuje. :) Pokud člověk chce opravdu něčeho dosáhnout, dokáže ke zlepšení výsledku využít téměř cokoliv.

· Máš nějakého tréninkového parťáka, nebo jsi samostatná jednotka

Jsem radši, když mohu trénovat s kamarády než sama. V tělocvičně nás většinou bývá víc, chodíme společně s klukama, tudíž se navzájem hecujeme k lepším výkonům a radíme si. Je lepší, když mě vidí i jiní a řeknou mi, kde dělám chyby, co musím změnit. Běhat ovšem chodím raději sama a se sluchátky v uších, tak se totiž nejlépe odreaguji. :)

Karlík

FireTV trička a jiné k zakoupení v eshopu zde
https://www.facebook.com/FireTVCZ/app_251458316228

PODÍL