Vskutku nádherné jarní počasí přilákalo na start třetího dílu Litovel Ligy CTIF do Vlčnova letos nejvyšší počet družstev, které zasáhly do bojů o ligové body.

Po slavnostním nástupu, kde bylo připomenuto desetileté výročí pořádání této soutěže, nastoupili na plochu stadionu muži ke své první disciplíně a tou byl požární útok bez vody. Každé družstvo mělo dva pokusy a ten lepší z nich se počítal do hodnocení disciplíny. Pro celkové hodnocení Vlčnovského poháru se k výslednému součtu časů z útoku a štafety připočítávaly také bonifikační body, vycházející z věkového složení družstva. To potom dává možnost porovnat mezi sebou výkonnost družstev složených například jako je tomu u domácího týmu Vlčnova z „mladíků“ a nebo „veteránů“.

V celkovém hodnocení se nejvíce dařilo družstvu ze Zibohlav, kterému právě věkové zvýhodnění pomohlo k vítězství v celkovém hodnocení letošního jubilejního ročníku soutěže O Vlčnovský pohár

Kategorii žen jednoznačně vévodil náš nejzkušenější tým z Velkého Meziříčí. V prvním pokusu se sice nevyvarovaly chyby na sacím vedení, ale ve druhém kole vsadily na jistotu a trošku volnějším tempem již vše zvládly bez trestných bodů. V celkovém součtu i bez bonusových bodů za věk dokázaly zvítězit před Spišskou Novou Vsí a Novou Pakou.

bannerLITOVEL_Antik_0118

Celé album na firetvcz/rajce/idnes.net

PODÍL