Outdoorová nebo chcete-li akční kamera Nilox F-60 je tím typem produktu, který využijete v široké škále aktivit a současně mu nebudete otročit. Malé šikovné zařízení, které se vejde do dlaně a jehož obsluha je velmi jednoduchá, vám poskytne možnost zaznamenat i ty rušnější okamžiky z výletů, expedic, dovolených nebo třeba hrátek se psem.

nilox-F60-1

Nilox F-60 je vybavena 16megapixelovým CMOS snímačem. Video umožňuje natáčet v několika režimech a rozlišeních. Klasické full HD rozlišení je samozřejmostí. Tvořivější jedince však potěší i možnost nahrávat zpomalené záběry s rychlostí 60 snímků za sekundu při rozlišení 1080i (prokládaně). S nižšími nároky na kvalitu obrazu to jde dokonce i na 120 snímků za sekundu.

Kamera umí tři šířky záběru. Od rybího oka s úhlem 175 stupňů přes standardní širokoúhlý záběr až po formát blízký 50mm objektivu. V zásadě tak máte pokryté všechny běžné situace, se kterými se při natáčení můžete setkat. Kameru navíc využijete i k pořizování velmi kvalitních snímků (až 16Mpx). Fotografování oblíbených selfies je potom vyloženě hračkou díky širokoúhlé čočce.nilox-F602

Nilox F-60 je dodávaná v balení s velmi širokým výběrem příslušenství pro přichycení k různým povrchům. Dodává se s krytem, který sice kameru zvětší, ale zajistí jí vodotěsnost až do hloubky 60 metrů. Pro přichycení ke stativu, steadycamu nebo jednoduché tyčce je k dispozici závit na standardní stativový šroub. Využití tak Nilox F-60 najde naprosto všude – vedle klasických cyklo- či motovýletů můžete vzít v létě kameru na vodu a nebo s ní skočit bungee jumping.

Ovládání kamery probíhá pomocí zadního displeje v UI, které není graficky žádný zázrak, základní funkci ovšem plní dobře. Malý jednopalcový displej není úplně vhodný k přehrávání záznamů. Má sloužit spíše ke kontrole kompozice a toho, jestli jsme vůbec něco nahráli.

Baterie vydrží Niloxu F-60 tak akorát pro potřeby celodenního výletu, kde se točí momentky, a nabíjí se klasickým USB kabelem. Stejně jako jiné outdoorové kamery, není ani tato stavěná na dlouhé hodiny natáčení. Pokud ale potřebujete přece jenom například udělat timelapse video, můžete zadní displej odebrat a nahradit jej přídavnou baterií. F-60 umí pořizovat záznam až do deseti fotek za sekundu a také nabízí funkci černé skříňky pro automatické nahrazování nejstaršího záznamu novým. Kamera podporuje microSD karty až do velikosti 64 GB, což je solidní archiv videí.

Celkový dojem z akční kamery Nilox F-60 je velmi pozitivní. Její rozměry a umístění čočky doprostřed těla umožňují ji pevně držet v ruce, aniž by si člověk omylem zasáhl do obrazu. Stejně tak při přichycení na kloub a natáčení pomocí tyčky se kamera nepřevažuje na jednu stranu. Jako společníka pro rodinné sportovní aktivity, výlety, jízdy na kole nebo potápění je ideální. Nilox F-60 pořídíte za 8 390 korun (299 eur) a v balení najdete dálkový ovladač i voděodolné pouzdro a pokud vám základní výbava nebude stačit, lze dokoupit další držáky a popruhy na upevnění.

Za zapůjčení produktu děkujeme obchodu Vždy.cz.

PODÍL