Měli jsme ve FireTV možnost tuto sezónu testovat a hodně natáčet s kamerou Nilox F-60 EVO. Jedná se o nejnadupanější kameru z celé řady. Potopili jsme jí do vody, přiblížili ohni a stále žije :) To nás přesvědčilo o tom, že se jedná opravdu o kvalitní plnohotnotnou kameru, se kterou nás baví natáčet. Třeba začne bavit i vás ;)

nilox-F60-evo

Jedná se o malou a lehkou kameru s velkým displejem a vodotěsným pouzdrem, jež uspokojí ty nejnáročnější adrenalinové šílence, ale i rodiny v poklidu na pláži, kde hrozí maximálně „utopení“ elektroniky v příboji.

Nilox EVO je nejpokročilejším produktem z aktuální řady. Kamera natáčí v mnoha režimech na nový Exmor R CMOS snímač se zvýšenou citlivostí a velmi věrnými barvami. Ve full HD rozlišení (1080p) umí kamera až 60 snímků za sekundu. Při volbě timelapse je to 10 snímků za sekundu v plném rozlišení. Pokud točíte nějakou akci a nepotrpíte si tolik na maximálním rozlišení, můžete se při 720p dostat až na 120 snímů za sekundu. To jsou stejné parametry, jako má aktuální iPhone.

nilox-F60-evo-1-620x233

Výsledek vašeho natáčení se v kameře ukládá přímo do MP4 formátu, což umožňuje velmi snadné a rychlé zpracování nebo následný upload třeba na YouTube. Ve srovnání s nižšími modely stejného výrobce je obraz natočený kamerou EVO kvalitnější. Má věrnější barvy, ostřejší kresbu na okrajích záběru při použití fish-eye režimu a obraz není tak „soudkovitý“.

Z technických parametrů určitě stojí za zmínku voděodolnost pouzdra kamery až do hloubky 100 metrů. Zajímavý pro využití mimo hlavní outdoorovou sezónu je takzvaný G senzor, který kameru zapne pohybem a může tak sloužit jako „černá skříňka“ v autě. V praxi se nám při natáčení osvědčilo hlavně automatické otáčení záznamu – když kameru otočíte, obraz nezůstane vzhůru nohama a vy pak nemusíte v editačním programu na svém počítači video pracně otáčet.

Velký displej kamery ve spojení s přehledným grafickým menu umožňuje snadné a pohodlné ovládání i prohlížení pořízených záznamů.

Hezké fotografie, 170 stupňů široká optika, závit pro stativový šroub a další výbava jsou u Niloxu samozřejmostí. EVO však navíc dostalo aplikaci pro iOS. Primárně je určená pro komponování záběru. Přenos z kamery například do iPadu se hodí zejména v konstelaci, kdy nemůžete koukat na displej. Na sledování „live“ záběrů při pohybu technologie není úplně stavěná (jako koneckonců ani u konkurence). Podstatnou praktickou výhodou aplikace je možnost nastavování kamery. Je-li například ve vodotěsném pouzdře, nemusíte ji vyndávat, stačí se připojit přes aplikaci a zvolit režimy nahrávání, kvalitu záznamu nebo dokonce stažení nahraného souboru. Škoda, že aplikace je v tuto chvíli dostupná pouze pro iPhone. Z praktického hlediska to sice ničemu nevadí, ale pro „kutily“, kteří si potrpí na kompozici obrazu, by mohly velký displej iPadu a přizpůsobené UI přinést silnější požitek z práce.

Kamera si během našeho testu užila žár, vodu, mnoho nárazů a vše zvládla bez nejmenšího zaváhání. Svým moderním designem a odolným provedením se řadí na špičku pomyslného žebříčku outdoorové výbavy. Dokonce ani přilepená na helmu při akčním pohybu a závodění nepřekáží a její využití je neuvěřitelně široké. A to i díky bohaté výbavě nástroje pro uchycení, které jsou součástí balení.

Několik videí z této kamery co jsme natočili můžete vidět zde:

Výkonnou kamerku Nilox F-60 EVO pořídíte včetně příslušenství na vertikální i horizontální upevnění, podpěrného držáku a vodotěsného uzávěru za 9 790 korun (349 eur) přímo zde v obchodě VŽDY.CZ

kamery Nilox F60-EVO na FireTV ZDE: http://www.firetv.cz/nilox-f-60-evo-nejnadupanejsi-outdoorova-kamera/ Ukázka videí, které jsme ve FireTV s těmito kamerami

PODÍL