Jako další v řadě jsme si vzali na paškál KLÁRU ŠENKYŘÍKOVOU. Ta nám prozradila, že letošní sezóna bude pro ni trochu netradiční a plná změn.

Tak nejdříve trocha ohlédnutí. Klárko, loňská sezóna je za námi, jak jsi s ní spokojená.

Uplynulá sezóna byla pro mě velice úspěšná, a proto jsem i nadmíru spokojená. Mám na mysli osobní úspěchy na stovkách, ale i ty týmové v požárním útoku. Chybí snad už jen ten kolektivní z MČR, ale tak když se brácha žení, je to jen jednou za život J, tak šla republika stranou.

Kterého výsledku si v loňském roce nejvíce ceníš a co naopak bylo tvoje největší zklamání .

Musím zmínit, že si velmi vážím už jen možnosti účastnit se olympiády ve Francii. A to díky SDH Těškovice, za což ještě jednou velké DÍK! Super parta lidí! Velký úspěch i zklamání na jednom místě – Francie.  Zklamání ze sebe samé, neschopnost, nespolehlivost, selhání. To všechno mi běželo hlavou po základním kole stovek. Na co já jim jsem tady platná? Následoval snový postup do vyřazovacích soubojů. To už jsem si říkala: „Tak už do pr… něco zaběhni, nebo táhni do důchodu.“ Dost mě podpořil přítel, ale i tým. FINÁLE! Výsledkem je stříbrná placka z olympiády ze stovek a hřeje tím víc, když člověk ví,  jaká tam byla konkurence. Ta česká samozřejmě :D Pak už byla jen samá pozitiva – vítězství a světový rekord ve štafetě (famózní atmosféra!!!) a celkové druhé místě v hodnocení družstev. Krása střídá nádheru :)

Jaké jsou tvoje cíle pro nadcházející sezónu.

Vdát se :) To je teď to hlavní. Sportem už se chci jen bavit a nestresovat se výsledky. Určitě letos neobjedu všechny závody ČP. Hodně času mi taky zaberou požární útoky a ty se právě letos kryjí s ČP všechny. Ale určitě bych si chtěla aspoň na nějaký jet zazávodit a potkat známé tváře.

Jak se momentálně připravuješ.

Řeknu to na rovinu – už asi měsíc se na ni chystám, ale pořád ne a ne začít :) Snad to brzo přijde. Taky mi bylo sděleno, že ve svatebních šatech nemám vypadat jako Rambo. Takže letos budu začínat opravdu netradičně a doufám, že bez zranění.

Jaké máš přes zimu podmínky k tréninku a co bys doporučila ostatním.

Máme u nás „jen“ sokolovnu. Hodí se třeba na komplexní posilování, kruhový trénink apod., na sprinty to moc není. Ale říkám si, že letos by byl hřích neběhat venku, když zima ještě nezačala. Na překážky chodím až tak těsně před Jabloncem. Rozdělovač trénuju jak kdy, spíš se snažím běhat. Haha běhat, no takový ten pohyb, co se má běhu podobat. Jinak hraju ještě volejbal a tam to máme někdy i s fyzičkou. Každý pohyb je dobrý ;)

Máš nějakého tréninkového parťáka, nebo jsi samostatná jednotka.

Sama asi trénuju nejradši, protože se nejvíc soustředím a udělám kus práce. Zase na druhou stranu, když jdu s Terkou Darebníkovou, mám nějakou zpětnou vazbu. Záleží, jak to vychází časově. Trénuju tak i tak.

Děkuju za rozhovor a přeju ať to všechno vyjde podle představ.

 

Karlík

PODÍL