Domácí Články MS Petrohrad 2015 – Summary 2. soutěžní den

MS Petrohrad 2015 – Summary 2. soutěžní den

Druhý soutěžní den je za námi a slovy klasika byl dlouhý, jako týden před výplatou. Závodit se začalo v devět ráno a skončilo se v devět večer. Tak pojďme pěkně popořádku.

8461
0

Od stovkařského závodu žen jsme očekávali útok na čelní příčky a to se potvrdilo. Do semifinále se protlačila Šárka Jiroušová a ještě stáhla s sebou Markétu Markovou. Bohužel semifinálový rozběh byl tentokrát pro obě naše závodnice konečnou stanicí.

V mužské kategorii bylo tajných želízek v ohni několik, ale mezi nejlepší osmičku nakouknul pouze Kuba Pěkný. Semifinále bylo v jeho podání pohodové a ve finále u jeho jména na chvíli svítilo 15,11, což by znamenalo druhé místo, ale kluci začali ihned slavit. Než se ale všichni nadáli, na displeji svítil opravený čas podle cílové kamery 15,09 – nový český rekord a světové zlato pro rodáka z vísky Moldavy.

Těsně před odpoledním startem štafet se opět spustil silný liják, takže komplikace pro holky. Navíc při první štafetě Verča na čtvrtém úseku prohmátla a nepodařilo se jí v plném běhu urvat hasičák. Při snaze dohnat zdržení už hašení proběhla na risk a ten nevyšel. Druhá štafeta tedy měla nůž na krku a prostě musela… Kvaret Chovancová, Šubrtová, Marková a Jiroušová jel jak parní válec z kopce a dosud vedoucí Rusky převálcoval o tři setiny vteřiny. Druhé zlato bylo v kapse.
Podobný scénář měly štafety mužů, kdy si při prvních pokusech Arvik přetrhnul kolenní vaz při náběhu na žebřík. I s tímto zraněním dokulhal k předávce, ale zbylá trojice statečných už s tím nedokázala nic udělat. Osud družstva tak zůstal v rukou trojice juniorů Dopirák, Divoš a Lidmila, doplněných o Pavla Krpce na hašení. Prostě byly to nervy až na cílovou pásku, ale nakonec cinknul bronz.

O večerní prodlouženou v závodnickém stanu se postarali dopingoví komisaři a Vašek Divoš. Za doprovodu kytary a spousty zlidovělých hitů se nakonec Vencovi dobrá věc podařila a nakonec jsme stihli i večeři ve 21:45

PODÍL