ČESKÁ CHUŤOVKA – LÁSKA NA PRVNÍ OCHUTNÁNÍ

Kolikrát denně zažijete radost nebo vás něco potěší? Na to asi není snadné odpovědět, nicméně minimálně pětkrát denně by se mělo jíst, takže přinejmenším tolikrát také máte každý den příležitost zažít drobnou nebo i větší radost či potěšení z dobrého jídla. Pokud ovšem nekupujete potraviny výhradně podle jejich nejnižší ceny a nic jiného vás nezajímá. Pro takové značka Česká chuťovka ani značka Dětská chuťovka určeny nejsou. Určitě je však většina těch, kteří se chtějí jídlem nejen zasytit, ale také, a možná dokonce především, si na něm báječně pochutnat a udělat tak něco i pro svou dobrou náladu, která je náramně důležitá pro každého z nás i pro naše okolí. Zkrátka výtečná chuť je teprve tím, co potravinu skutečně korunuje.

Významným a tradičním partnerem České chuťovky je Hasičská vzájemná pojišťovna a.s. „Soutěž Česká chuťovka je zaměřena na podnikatele a firmy, jejichž činnost a další úspěšný rozvoj, si lze jen těžko představit bez kvalitního pojištění“, říká předsedkyně představenstva HVP, a.s. Ing. Vladislava Ondráková. „Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s. – ryze česká pojišťovna v rámci své obchodní strategie oslovuje právě tento typ klientů a tím trvale udržuje českého ducha i v oboru pojišťovnictví na českém pojistném trhu. To je významné především v letošním roce, kdy Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s. oslavuje 25. výročí znovuobnovení pojišťovací činnosti.“

A proč se mediálním partnerem stala i FireTV? „Během celého roku navštívíme opravdu hodně hasičských akcí. A ty jsou nejen o sportu, ale také o setkání přátel při dobrém jídle a pití“, říká Karel Švéda. „Tento projekt se nám líbí, protože podporuje české výrobce a ti zase spolupracují s českými hasiči.“

Za osm let existence se značkami Česká chuťovka a Dětská chuťovka může pyšnit již celkem 534 potravin. Devátý ročník soutěže se opět koná pod záštitou předsedy Senátu PČR Milana Štěcha a pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky. Předávání ocenění se uskuteční 19. října tradičně v důstojné atmosféře historických prostor Valdštejnského paláce, sídle Senátu. Přítomní novináři tam i letos na základě vlastní ochutnávky předají třem z oceněných plaketu „Cena novinářů – Česká chuťovka 2017“ a již popáté bude také jedna výrazná osobnost českého potravinářství slavnostně poctěna titulem „Rytíř české chuti“.

Seznam historicky všech oceněných výrobců a potravin, lze nalézt na www.ceskachutovka.cz. Českou chuťovku je možné také sledovat na facebooku, kde jsou uveřejňovány aktuální informace a novinky od držitelů ocenění.

PODÍL