Na první březnový víkend měla naplánované další soustředění dorostenecká reprezentace, připravující se na MS v ruském Podolsku.

Páteční trénink se odehrával asi 80 km od Ostravy, v polském Chorzowě, kde výběr využívá možnosti tréninku na kryté věži. To jde mladíkům k duhu, protože většina z nich si osvojuje hlavně techniku zápichu a to v našich podmínkách není prakticky přes zimu možné.

Krásné sobotní počasí změnilo plány trenérů a namísto dalšího cestování do Polska kluci vyběhli do důvěrně známého prostředí stanice HZS v Porubě. „Díky tomuto počasí jsme si ušetřili více jak tři hodiny cestování“, pochvaloval si trenér René Jahnel. „Tento výběr má svoji kvalitu. Stovkaři budou kluci dobří, s přechodem na větší překážky nebudou mít problém. A co se týká věží, tak bojují se zápichem a naskočením na druhý šprušel, ale jsou vidět pokroky. Pozitivní je, že je vidět jejich chuť to zvládnout. Záleží na nich, jak to potom prodají na závodech. Kdyby se nám podařila z Ruska dovézt jakákoliv medaile za celkové umístění, byl bych moc rád“, dívá se dopředu Jahnel.

V neděli se ještě tým věnoval pohybové přípravě v tělocvičně a technice zapojování rozdělovačů. Inu jaro je pomalu tady a první závody se blíží. Další sraz má reprezentace naplánován znovu v Ostravě už za 14 dní…

Karel Švéda

Podpoříte nás také sdílením na Facebooku FireTV nebo můžete odebírat zde náš Youtube kanál a být automaticky informování o nových videích a přenosech

PODÍL