Česká republika bude mít poprvé v historii zastoupení v soutěži Firefighter Combat Challenge v USA. Reprezentovat nás budou jednadvacetiletý profesionální liberecký hasič Jan Pipiš a jeho kolega Miroslav Michlovský, sloužící na stanici Říčany u Prahy. Oba muži mají jasný cíl, a to získat certifikaci a ocenění The Lion’s Den, což znamená zapsání jména, času a místa soutěžního běhu do „síně slávy“ combat challenge, čímž závodník získá plaketu, bundu a potvrzení přijetí do klubu Lion’s Den. Je to první obrovský krok v tomto sportu. Podmínkou je zaběhnout čas pod 1:40, což se Janu Pipišovi podařilo již třikrát na Evropských závodech, a jeho kolega není od této mety daleko. Spolu s nimi se závodu účastní také dobrovolná hasička Alena Hybnerová.

23. až 29. října Světová FCC, Luisville, USA
Závod se konát ve státě Kentucky ve městě Louiseville, kam se sletěl doslova celý svět v dnech 23. až 29. října. První čtyři dny probíhají kvalifikace do finálových běhů, které se uskuteční poslední dva dny soutěže. Existuje několik kategorií. Běhají jednotlivci, dvojice a štafety složené z tří až pěti lidí. Český tým poběží všechny kategorie, přičemž štafetu doplní kolegové z Německa. Letos se koná již 27. ročník soutěže, přičemž česká výprava se vydává na cestu úplně poprvé a doufá, že bude Českou republiku reprezentovat skvělými výsledky.

A my máme exkluzivní zpravodajství přímo z pera Áji Hybnerové:

Alena Hybnerová
První den kvalifikace na mistrovství sveta Scott Firefighter Combat Challenge propršelo a tak se na start postavilo pouze pár závodníků. Druhý den, tedy dnes v úterý, se počasí zlepšilo a tak na start nastoupili i tři zástupci z České republiky. Mezi prvnímu startovala Alena Hybnerová, která si s časem 5:20 vylepšila svůj osobní rekord. Před polednem místního času startovaní i borci z týmu Dräger Fire Lions. Miroslav Michlovský měl závod velmi dobře rozeběhnutý, ale bohužel upadl v posledních metrech transportu figuríny. Jan Pipiš šel do závodu s jasným cílem, pokořit v USA hranici 1:40, tzv. Lion’s den, a dostat se tak mezi světovou elitu. S časem 1:36 nejen splnil tento cíl, ale zároveň si i vylepšil svůj osobní rekord. Během dalších dní budou Češi startovat dál a to jak v individuálních závodech, tak v tandemu i štafetách.
Držíme palce
PODÍL