Protože rekordní výkony v kategoriích dorostu v České republice nikdo dosud oficiálně neeviduje, snažíme se vlastními silami mapovat dění v této oblasti. V roce 2018 jsme si dali práci a prošli výsledkové listiny závodů Českého poháru, mistrovsví republiky, mezinárodních závodů a světových šampionátů. Tak vznikl celkem vypovídající přehled o dění na závodních drahách.

Banner_1_JPG

Po dvou letech jsme tabulky zaktualizovali a dnes se zaměříme na kategorii dorostenců.
Ta oproti dorostenkám mírně řečeno stagnuje. Poslední změnu zde registrujeme v roce 2017, kdy ve střední kategorii zaběhnul stovku Lukáš Míka při ČP v Pardubicích za 15,82s. Naopak nejstarší výkon je z roku 2013 a ve střední kategorii jej na věži zapsal Jan Gášek při MS v Podolsku.

Jediným dvojnásobným držitelem rekordů je ve starší kategorii Daniel Klvaňa. V roce 2016 vylepšil tabulkové zápisy jak na věži, tak i na stovce a celý rok pak korunoval ziskem titulu dorosteneckého mistra světa v Ostravě. Jak dlouho ještě tyto zápisy vydrží a kdo bude jeho následovníkem? Pro český požární sport věru zapeklitá otázka. Zatím se těmto víkonům nikdo ani nepřiblížil.

banner_citron_1920x272px_0518

PODÍL