Galerie

Domácí Galerie

Rescue days

0

Společnost Weber Rescue Systems organizuje pro svoje partnery zajímavou akci pod názvem RESCUE DAYS. Tento program má dlouholetou tradici a každoročně se těší velkému zájmu účastníků ze všech kontinentů. Kapacita kurzu v Německu už dlouho nestačí pokrýt zájem účastníků a proto vznikají lokální verze pro frekventanty z přilehlých zemí. Letos toto setkání hasičů proběhlo v Polském městě Kamieniec Ząbkowicki a díky společnosti LUING PYREX Group se jej zúčastnili kromě polských, slovenských, litevských a lotyšských hasičů taky i jejich čeští kolegové.

Společnost LUING PYREX GROUP zajistila účast našich hasičů bezplatně a jim se dostalo kromě teoretické části také hlavně praktického nácviku vyprošťování podle šesti různých scénářů pod dohledem zkušených instruktorů společnosti Weber rescue. Takto rozsáhlý výcvikový program zřejmě v našich končinách nemá obdoby.

„Všechny stanoviště jsou vybaveny špičkovou technikou Weber hydraulic a instruktoři hodně nechávají iniciativu na jednotlivých frekventantech kurzu, na jejich zkušenostech, ale do jisté míry i schopnosti improvizace. Sami jsou jim nápomocni technickými znalostmi a hlavně hlídají, aby veškeré zvolené postupy byly bezpečné,“ říká jednatel společnosti LUING PYREX Group Ing.Luděk Jaterka

„Letos si účastníci mohli vyzkoušet i práci s akumulátorovým elektronářadím, které si velmi pochvalovali“, pokračuje Luděk Jaterka. „Ukázalo se, že elektronástroje jsou nejméně stějně výkonné, jako klasické hydraulické, ale v některých případech se s nimi pracuje i rychleji než s klasickým nářadím.“

Luing

Recyklujte s hasiči a letošní novinky

0

Tradičním partnerem FireTv je věrnostní program Recyklujte s hasiči. Během závodu Extraligy ČR v požárním útoku, který probíhal v Karolíně se náš tým setkal s manažerkou projektu Terezou Adámkovou. Neodolali jsme a využili jsme příležitosti ke krátkému rozhovoru.

Dobrý den Terezo, co nám řeknete k věrnostnímu programu Recyklujte s hasiči?

„Dobrý den,
předně bych chtěla poděkovat všem sborům dobrovolných hasičů, za jejich aktivní zapojení do programu Recyklujte s hasiči, díky čemuž je projekt velmi úspěšný. Již 7 sezónu podporujeme dobrovolné hasiče tímto věrnostním programem, jehož partnery jsou společnosti Elektrowin a.s. a Asekol a.s. Spolupracujeme se sbory dobrovolných hasičů, kteří aktivně organizují svozy vysloužilých elektrospotřebičů a následně za tyto svozy získávají finanční odměny. Do programu je zapojeno téměř 1 400 registrovaných sborů dobrovolných hasičů a společně se sbory se nám od počátku programu podařilo doposud předat k ekologické recyklaci přes 11 000 tun vysloužilých elektrospotřebičů. Projekt Recyklujte s hasiči se snaží být aktivní, proto pro hasiče během roku připravujeme různé soutěže, do kterých se mohou zapojit.“

IMG_1942

Zmínila jste přípravy soutěží, pro letošní rok máte pro hasiče také něco připraveno?

„Ano, pro letošní rok jsme připravili facebookovou soutěž – Natoč FILM s hasiči, která tento měsíc již odstartovala a poběží do 10. října 2017 Je určena pro všechny sbory dobrovolných hasičů zapojené do projektu. Princip soutěže je opravdu jednoduchý, především jde o to, aby si hasiči při soutěži užili zábavu. Sbory mají za úkol natočit krátkou amatérskou videonahrávku o sběru vysloužilých elektrozařízení a následně své video sdílet v aplikaci na našich facebookových stránkách Recyklujte s hasiči. Soutěžíme o zajímavé a hodnotné ceny pro první tři nejpovedenější videa s nejvyšším počtem hlasů.“

Jaké jsou tedy ceny pro výherce?

„První tři nejlépe hodnocené videonahrávky mohou získat skvělé ceny. Hrajeme o uspořádání hasičského plesu v hodnotě 40.000, dále sportovní dresy nebo multifunkční šátky pro sbory. Takže je na co se těšit i v letošním roce a budeme rádi, když se sbory do soutěže zapojí, protože ceny jsou opravdu lákavé.“

Chystáte v letošním roce ještě nějaké další novinky?

„Za dobu působení se snažíme o neustálý vývoj projektu. Aktuálně připravujeme nový web, který následuje současné trendy. Web bude mít moderní grafiku a současně bude také responzivní, tzn. že bude kompatibilní s mobilními zařízeními. Snažíme se, aby samotný pohyb uživatele byl na webu velmi jednoduchý.
Dále určitě zmíním účast na Mistrovství ČR v požárním sportu, kde bude mít náš tým Recyklujte s hasiči promostánek. Návštěvníci si u nás budou moci zasoutěžit o drobné ceny a dárky. A my se samozřejmě budeme těšit na příjemné osobní setkání.“

Děkuji za Váš čas a také se s Vámi zase rádi někde potkáme.
Karel Švéda

Natoč film - RSH

Liga CTIF Velké Meziříčí

0

V sobotu 24.června proběhnul ve Velkém Meziříčí poslední závod letošní Ligy v klasických disciplínách CTIF.
Protože se pomalu blíží termín mezinárodní hasičské olympiády ve Villachu, byl to pro většinu zúčastněných družstev poslední ostrý test.

Jako tradičně excelovali muži z HZS Královéhradeckého kraje, kteří předvedli nejrychlejší útok a při štafetě zaznamenali třetí nejlepší čas. Při započítání věkových bodů se stali absolutními vítězi. Pěkné výkony předváděli i hasiči z Michálkovic a Frýdku. Že jsou na Villach dobře naladění předvedli i muži z Vlčnova v kategorii M3.

Mezi ženami vládnou SDH Skalice a SDH Velké Meziříčí. Oba dva týmy chtějí ve Villachu útočit na zlaté medaile ve svých kategoriích a závod to jen potvrdil.

adidas + LS e-shop

Celé album:

Casting MISS hasička ČeskoSlovensko a Hasič roku 2017

0

V neděli 25. června 2017 proběhl v agentuře JARO MANAGEMENT na Národní třídě výběr soutěžících do finále letošního ročníku soutěže Miss Hasička ČeskoSlovensko a Hasič roku 2017.

Po úvodním přivítání byly všechny soutěžní adeptky i adepti podrobeni zvídavým otázkám poroty a poté se všichni prezentovali v plavkách. Souboj to byl opravdu vyrovnaný, většina dívek se díky požárnímu sportu mohla pochlubit sportovní štíhlou postavou, pánové pak svalnatou muskulaturou nezapřeli svou fyzicky náročnou profesi.

Všem účastníkům castingu ale nechyběl ani smysl pro humor a důvtip, většina dívek pak překvapila porotu svým obětavým zájmem o výchovu dětských hasičů a aktivním zapojení do činnosti vlastních SDH, muži ji pak zaujali zejména svou upřímnou kolegialitou, soudržností a hrdinskými příběhy z hasičských zásahů.


Všechny soutěžící budou poprvé oficiálně představeni 3. července, kdy odstartuje veřejné hlasování o nejsympatičtější hasičku a hasiče. Toto hlasování o tituly Poctivá Miss Hasička Sympatie a Fernet Stock Hasič 2017 bude probíhat až do 3. listopadu a zapojit se do něj můžete i vy. Vše bude zveřejněno na webových stránkách, FB a Instagramu soutěže, rovněž i v titulech a na portálech mediálních partnerů soutěže.

Velké finále a slavnostní galavečer soutěže se uskuteční 3. listopadu 2017 v TOP CONGRESS HALL v Top Hotelu Praha. Moderátorem večera bude již tradičně Libor Bouček.

Poctivá

Fotogalerie z Litoměřic

0

Přestože se k nám pořadatelé z Litomeřic zachovali trošku macešsky, pokračovala naše roadshow Pět let s Vámi. Naše milé hostesky opět rozdávaly radost a smích a žádostí o focení s nimi bylo nepřeberně. Mimo jiné jsme si prohlídli hasičský tank, letišťní speciál Rosenbauer, záchranný vrtulník Ćeské armády, zastavili se na stánku našeho hlavního partnera – Hasičské vzájemné pojišťovny a.s., potkali se s kardinálem Dominikem Dukou, podpořili naše fotbalisty při mezistátním přátelském utkání mezi HZS ČR a HaZZ SR.Hlavně jsme si užili i dalších chvilek s Vámi. Děkujeme mockrát za pozvání tu na klobásku, tu na vychlazené pivečko a občas taky i na skvělou hasičskou kořaličku…

Skrátka bylo nám mezi Vámi fajn :)

Celou galerii najdete na našem Rajčeti FIRETVCZ

16388233_1211445345606309_6293072985904328564_n

PYROS a IDET – Summary prvního dne

0

Souběžně s veletrhem IDET se koná Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb PYROS a Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb ISET. A zde je krátké videosummary

NAŠE SOCIÁLNÍ SÍTĚ

20,021FanoušciLike
5,770FollowersOdebírat
78FollowersOdebírat
6,731OdběrateléOdebírat

INSTAGRAM FIRETV