Dnešní, třetí, den mistrovství nám přinesl další dvě medailové radosti. O první se postarala děvčata, která brala výkonem 62,47 stříbro a na ně navázali muži, když okruh s překážkami zvladli za 54,55 a to znamenalo bronz.

Martina Pekrová na prvním úseku štafety
partneri cesty partneri
Pojďme ale postupně. Den odstartovala děvčata a z našich první nařadu šel kvartet Pekrová, Bartošková, Hirmerová a Krpcová. Po dokončení čtyřstovky na displeji svítil čas 63,87 s. a ten dlouho vévodil průběžnému pořadí. Změna na prvním místě měla ruský podpis s puncem světového rekordu. Pod čas 59,23 se podepsaly Anzhelika Dokaneva, Lyudmila Kirdyashova, Ekaterina Guseva a Ekaterina Chendakova.
Těžký úkol pro naši druhou čtveřici. Holky to ale nevzdaly a bojovaly až do konce. Tradiční sestava s Petrou Chovancovou na domečku, Šárkou Jiroušovou na druhém úseku, Markétou Markovou na třetím a Finišmankou Kájou Witoszovou sice zaostal za ruskami, ale i přes spadnuté hadice byl čas 62,47 stříbrný. Bronz bralo Bělorusko.
Před zítřejšími útoky je pořadí na čele Rusko 3, Česko 8, Bělorusko 9 a Kazachstán 10.

Pavel Krpec míří do cíle naší druhé štafety
To u mužů se nevědělo do poslední chvíle, jak závod dopadne. Pod kotlem přitopil překvapivě Uzbekistán, jejichž 55,47 stačilo na čtvrté místo. Překvapivě až šestá Ukrajina a o titul si to rozdali Rusové s Běloruskem. Byly u toho trošku nervičky, protože nejdříve byl rozběh zastaven pro “předčasný start”. Po dlouhé debatě u videa se ale tento verdikt nepotvrdil a tak mohly obě štafety vyběhnout na dráhu znovu. U Bělorusů z toho bylo 54,06 a nakonec druhé místo. Ruská štafeta si na svůj okamžik slávy musela počkat až do druhých pokusů. Čas 53,82 znamenal zlato. Pod pětapadesát vteřin se ale dostali i naši, kteří poskládali štafetu ve složení Dan Klvaňa, Vašek Divoš, Martin Lidmila a Pavel Krpec. Konečných 54,55 stačilo na zisk bronzových medailí.
Štafety tak značně zamíchaly pořadím a zítra mají zálusk na celkový titul minimálně čtyři družstva. Zatím vede Rusko se 6 body před Běloruskem (7), Českou republikou (9) a Ukrajinou (10). O medaili z útoků ale bude určitě chtít zabojovat i Slovensko, nebo Kazachstán. Jak to dopadne, uvidíme zítra

Při práci :)
Vaše Stará Keliška
PODÍL