Celkem 2105 bodů získal v prvním ročníku ankety Zlatá proudnice 2015 Jakub Pěkný. Stalo se tak na základě hlasování, kdy fanouškové požárního sportu hodnotili výkony v různých hasičských sportovních disciplínách. Zanedlouho třicetiletý profesionální hasič z Ústeckého kraje sesbíral nejvíce bodů zejména za zisk titulu mistra světa v běhu na 100m překážek a vytvoření nového českého rekordu v této disciplíně.

IMG_3022

Druhé místo získala Šárka Jiroušová díky zisku zlaté medaile na MS juniorů v Běloruském Grodně. Závodnice z Poniklé vytvořila rekordy hned dva a to český a světový juniorský.

O třetí místo se bojovalo až do úplného závěru a nakonec u fanoušků více zabodoval semifinalista MS na věži a držitel českého rekordu Kamil Bezruč

Těsně pod stupni vítězů zůstalo největší překvapení v podobě nejtvrdšího hasiče Lukáše Nováka. Ten zvítězil jak na mistrovsví ČR, tak na mistrovsví světa a vyhrál i Český pohár v TFA.

Na páté místo fanouškové dotlačili Lukáše Kroupu, který vybojoval zlato na dorosteneckém MS i MČR v disciplíně běh na 100m překážek.

Výsledky:

Pořadí Jednotlivci Body
1 Jakub Pěkný – 1.místo MS Petrohrad v běhu na 100m a Český rekord na 100m 2105
2 Šárka Jiroušová – 1.místo MSJ Grodno v běhu na 100m a Světový a Český rekord na 100m 1796
3 Kamil Bezruč – semifinále MS Petrohrad ve výstupu na věž a Český rekord na věži 1534
4 Lukáš Novák – 1.místo MS Hannover v TFA, 1.místo MČR v TFA, vítěz ČP v TFA 1523
5 Lukáš Kroupa – 1.místo MSD Grodno v běhu na 100m a 1.místo MČR dorostu 1323
6 Markéta Marková – 3.místo MSJ Grodno ve dvojboji, 1.místo MČR v běhu na 100m, vítězka ČP v běhu na 100m 1284
7 Lukáš Gerža – 1.místo MSD Grodno ve výstupu na věž 1238
8 Martin Lidmila – 2.místo MSJ Grodno v běhu na 100m a 1.místo MČR v běhu na 100m 1209
9 Kamila Krejčí – 1.místo MSD Grodno v běhu na 100m 1176
10 Adriana Janíčková – semifinále MSJ Grodno ve výstupu na věž a 1. místo MČR ve výstupu na věž 1101
11 Daniel Klvaňa – 3.místo MSD Grodno v běhu na 100m a vítěz ČP v běhu na 100m 1015
12 Nikola Polová – 2.místo MSD Grodno v běhu na 100m 745
13 Petr Grassl – 1.místo MČR dobrovolných hasičů ve výstupu na věž 721

Mezi kolektivy se nejvýše umístila reprezentace dorostenců, která kromě celkového vítězství získala další dvě zlaté medaile a světové rekordy v požárním útoku a štafetě 4x100m.

IMG_3258 – kopie
Druhé místo získala reprezentace žen za celkovou druhou příčku na MS. Ta byla podložena zlatou medailí ze štafety a stříbrem z útoku.
Na třetím místě se umístili junioři, jejichž bilance na MSJ byla podobná, ale prostě více fanouškovských sympatií patřilo ženám.
Čtvrté místo mužů patrně odráží mírné rozpaky ze třetího místa na MS, když po loňském fantastickém boji o zlato se zřejmě čekalo trochu více.
Na pátém místě se vyhřívá tým profesionálních hasičů z Moravskoslezského kraje, kteří se stali mistry České republiky v požárním sportu a vyhráli také velkou cenu v požárním útoku na nástřikové terče.

Výsledky

Pořadí Družstva Body
1 Reprezentace dorostenců v PS – 1.místo celkově MSD Grodno, 1.místo štafeta 4x100m a 1. místo PÚ na MSD Grodno 1770
2 Reprezentace žen v PS – 2.místo celkově MS Petrohrad, 1. místo štafeta 4x100m a 2. místo v PÚ na MS Petrohrad 1539
3 Reprezentace juniorů v PS – 2.místo celkově MSJ Grodno, 1.místo štafeta 4x100m a 3. místo PÚ na MSJ Grodno 1359
4 Reprezentace mužů v PS – 3.místo celkově MS Petrohrad 1340
5 HZS Moravskoslezského kraje – 1.místo MČR v požárním sportu Trutnov, vítězové VC HZS v PÚ 1311
6 Reprezentace juniorek v PS – 3.místo celkově MSJ Grodno, 2.místo štafeta 4x100m a 3.místo v PÚ na MSJ Grodno 1224
7 SDH Bezděkov pod Třemšínem muži – vítězové Extraligy ČR v PÚ 1212
8 Reprezentace dorostenek v PS – 4.místo celkově MSD Grodno, 3.místo štafeta 4x100m na MSD Grodno 1013