FireTV podepsala smlouvu o spolupráci pro rok 2020 s projektem Hasicovo.cz. Tak si jej pojďme v krátkosti představit prostřednictvím rozhovoru s Matějem Proškem, který celý projekt Hasičovo.cz zaštiťuje.
Co se tedy skrývá pod názvem Hasičovo.cz?

Jsme dobrovolní hasiči, baví nás výzvy, baví nás hledat nové cesty, baví nás vytvářet hodnoty. Naším cílem je společně s ostatními hasiči tvořit web, který je místem pro propagaci, podporu a ocenění hasičské práce. Tvoříme hasičův svět vzájemné spolupráce, sdílení příběhů, hledání nových možnosti, jak získat finanční zdroje pro jednotlivé sbory napříč celou Českou republikou.

FB_IMG_1587121362976

Podobných webů se ale dá najít na internetu spousty. V čem se Hasičovo.cz odlišuje?

Hasicovo.cz je stránka pro všechny velké i malé hasiče a hasičky, každý si zde najde, co ho z oblasti hasičství zajímá. Najde zde zprávy z aktuálního dění, velký přehledný kalendář všech akcí v ČR, mapu všech sborů a sdružení, na které jsme si dali opravdu záležet. Informace z požárního sportu i materiály k práci s dětmi a mládeží. Při přípravě projektu a komunikaci s ostatními hasiči vznikla myšlenka komplexního webu. V souvislosti s naším webem nás napadlo, proč neudělat jednoduchou šablonu pro jednotlivé sbory a sdružení, kde si mohou bez nějaké zvláštní námahy, a navíc bezplatně, založit vlastní webové stránky, kam mohou vkládat jednotlivé příspěvky, fotogalerie, výsledky a podobně a ty nejzajímavější z nich můžou zveřejnit na hlavní straně našeho webu a propagovat tak svou činnost. Stačí najet na stránky Hasičovo.cz a tam kliknout na banner, nabízející založení jejich vlastních stránek.

Banner_1_JPG

To zní hezky. Co dále projekt Hasičovo.cz nabízí?

Podobnou možnost na našem webu mají i například krajská nebo okresní sdružení hasičů. Výhodou tohoto systému je, že zprávy prezentované na jednotlivých úrovních webu mohou podle cílové skupiny „propadávat dolů“ a automaticky se zobrazovat na sborových webech v samostatné záložce informace OSH/KSH, nebo naopak „stoupat nahoru“ a zobrazovat se na úrovních okresních a krajských.

Můžete nám to vysvětlit na nějakém konkrétním případu?

Každý z nás je dobrovolný hasič z nějakého konkrétního přesvědčení. Co je ale pro většinu z nás společné je to, že to děláme zadarmo a ve svém volném čase. Doba se ale pořád zrychluje a času máme bohužel čím dál tím méně. Jsme přesvědčení, že technologie by měla hasičům co nejvíce pomáhat, a proto se touto částí snažíme ulehčit čas všem, kteří spravují stránky, ale zároveň tím i pomoci s rychlejším předáním kompletních informací. A teď ke konkrétnímu příkladu. Dejme tomu, že okresní sdružení hasičů oznámí na svých stránkách, že tehdy a tehdy proběhne školení vedoucích mládeže a zve všechny vedoucí k účasti. Tato zpráva „propadne dolů“ a zobrazí se kromě webu okresu zároveň i na jednotlivých webech, spadajících pod tento okres. Naopak například článek o zajímavém zásahu nějaké konkrétní jednotky „vystoupá nahoru“ a zobrazí se současně třeba na úrovni krajského sdružení nebo na přímo na hlavních stránkách Hasičovo.cz, což vede k další pozitivní propagaci dobré hasičské práce. Jako první této možnosti začalo využívat KSH Ústeckého kraje a na výsledek se můžete podívat zde

Banner_2_JPG

Na začátku jste zmiňoval hledání možností, jak získat finanční zdroje pro jednotlivé sbory. Můžete tohle téma trochu rozvést?

Na našich stránkách máme také rubriku Hasičovy výhody. Zde se nám podařilo navázat spolupráci se společnostmi, které připravily pro hasiče různé vylepšené nabídky svých ověřených služeb a produktů. Kromě osobních výhod ve formě například slevy, získá další výhody i sbor. Ale to je téma na další velký rozhovor. Na této části webu nyní usilovně pracujeme, ale už nyní je část výhod dostupná.

Spolupráce s FireTV není ale jedinou aktivitou. Co chystáte pro letošní rok?

Určitě se chceme s hasiči potkávat i osobně. Plánovali jsme účast na hasičských slavnostech v Litoměřicích, dále na mistrovství ČR v požárním sportu a na dalších akcích, ale uvidíme, jak to vše bude s pořádáním akcí vzhledem k aktuální situaci ohledně koronaviru. Pevně doufám, že se situace co nejrychleji uklidní a uvidíme se na nějaké nejbližší akci, kde si budeme moci pro účastníky připravit různá překvapení.

PODÍL