Určitě hodně z Vás v posledních pár týdnech zaregistrovalo nový hit hasičských videí, který obletěl český internet, na svědomí ho má Vladimír Dužík a je jím právě toto motivační video. Vzhledem k tomu, že Vláďa s námi také spolupracuje a náš web je hlavně o videu, dovolili jsme si zeptat se ho na pár otázek, které by mohly být také motivační i pro ostatní, kteří vytvářejí svá vlastní videa. Pro jistotu příkládáme také video, pokud jej někdo ještě neviděl, doporučujeme shlédnout.

Ahoj Vláďo, tvoje motivační video sklidilo za velmi krátkou dobu nevídaný úspěch a za několik dni jej shlédlo přes 11 500 lidí. První otazká jakou z toho máš radost je to pro tebe také motivační?
Ahoj, určitě jsem rád že to oslovilo takový počet lidí z řad hasičů i nehasičů, což nebyl primárně záměr toho všeho ,ale mám radost, že i to se povedlo. Pro mě je to motivační hned ve dvou věcech. Když si to video pouštím těsně než jdu na trénink, což mi často dost psychicky pomůže a za druhé mě každý ohlas, pochvala motivuje v tom věnovat se videím nadále, což je jedna z mojich oblíbenných činností

Co tě k tomuhle videu vedlo? 
K tomuhle videu mě vedl nápad, nebo spíš myšlenka, kterou už jsem měl v hlavě déle, požární sport je jedna z věcí, kterou žiju a baví mě a rád jsem si před tím než jsem chodil trénovat pouštěl různá motivační videa z jiných sportů a tak jsem si řekl, začátek sezóny se blíží, takže další video co udělám bude tímto směrem, ale s tématikou požárního sportu.

Každý rok si jednotlivé sbory dělaji svoje menší sestřihy (několik jsme jich vám ukázali v minulém článku), aby se na internetu prezentovali, tohle je ale trochu jiné, neslouží k prezentaci pouze vašeho sboru. Co bylo tedy cílem?
Ano máš pravdu, tady nebyl cíl prezentovat jak u videí různých sborů, původně byla cílová skupina moji známí a kamarádi co něco dělají, aď už to je požární sport nebo něco jiného, ale dostalo se to dál za což jsem rád.Chtěl jsem aby v tom videu bylo co nejvíc věcí co mě osobně nějak motivuje a lidí, kteří už něčeho dosáhli a jsou pro mě vzory v požárním sportu a doufám, že to někomu pomohlo, nebo alespoň trochu inspirovalo, aď už to jsou třeba jen maličkosti, důležité je dělat něco co člověka baví a naplňuje, a na to jsem chtěl hlavně poukázat…

Co bylo na výrobě tvého videa nejnáročnější a zabralo nejvíce času?
Tak nejvíce času zabral určitě střih videí, které jsem delší dobu shromažďoval, tak aby to vše ladilo s hudbou, bylo to dosti časově náročné jelikož bylo třeba hodně úprav a ladění dokud jsem s tím byl spokojen a jelikož jedno renderování takového videa trvalo s mojí technikou něco přes hodinu tak mi to celkově zabralo dva dny což u tvorby videí není moc a je to hlavně kvůli toho že už jsem věděl co chci a zhruba i jak to bude vypadat.

Plánuješ další podobná videa, na které se můžeme těšit, a kde je můžeme odebírat nebo najít?
Určitě plánuji další videa s hasičskou tématikou, po maturitě mám v plánu si pořídit novou kameru, takže se můžete těšit na vlastní záběry.Shromažďuju záběry z činnosti naší výjezdové jednotky SDH Frýdek jejíž jsem členem a mám v plánu natočit menší dokument o tom jak to v našem SDH funguje, hlavně co se týče výjezdů k požárům kterých máme jako jedno z mála SDHček velice hodně, dále momentálně spolupracuji na střihu dokumentárního videa z oblasti mladých reprezentantů, které by se mělo objevit zanedlouho zde na stránkách,takže doporučují sledovat.Všechny moje videa a tvorbu, můžete sledovat na mojem youtube kanálu(https://www.youtube.com/duzikvl ),kde budu dále přidávat videa s touto tématikou, takže pokud vás zajímají hasiči nebo požární sport, můžete mě podpořit odběrem videí za což bych byl moc rád, nebo mě kontaktovat. Na závěr bych chtěl poděkovat FireTV za rozhovor a zprostředkování videa.

To by bylo asi tak vše z našeho krátkého rozhovoru. Co můžeme ale ještě prozradi je, že co nevidět se objeví další videa od Vláďi, a to přímo na našem webu FireTV a YouTube účtu, proto jej nezapoměnte pravidelně odebírat.

FireTV
Podpoříte nás také sdílením na Facebooku FireTV nebo můžete odebírat zde náš Youtube kanál a být automaticky informování o nových videích a přenosech

 

PODÍL