Tradičním otevírákem sezóny sezóny se pro dorostence stává halový závod na cvičné věži v Příbrami. Jinou adekvátní náhradu pro trénink a zimní závodění v této disciplíně zatím nemáme, takže do Příbrami zamířili dorostenci od Karlových Varů až po Ostravu. Celkem se jich sešlo téměř sedm desítek a tak se bylo na co dívat.

Banner_2_JPG

Pořadatelé vypsali pro všechny kategorie po třech pokusech a nejlepší z nich si jednotliví závodníci připsali do výsledného hodnocení. Protože pod cvičnou stěnou není pískoviště, které by umožňovalo zápich, tak kromě starších dorostenců všechny ostatní kategorie jen stoupaly po zavěšeném žebříku do prvního okna. Starší dorostenci pak zvládli ještě o jedno podlaží navíc.

U mladších dorostenek bylo vidět, že se s disciplínou teprve seznamují, takže i jejich výkony se díky nabývající jistotě postupně zlepšovaly. Nakonec se dvě z nich vešly pod hranici devíti sekund a to vítězná Michaela Adamcová z Kravař, která zastavila časomíru na hodnotě 8,21 a Bludovská Vendula Jílková brala stříbro za 8,35 setin sekundy. Pro bronz si doskočila její týmová kolegyně Eliška Zaoralová za devět rovných.
Nejobsazenější kategorií byly střední dorostenky a zde jsme se dočkali i nejlepšího času dne mezi všemi děvčaty. Výkonem 7,97 setin sekundy se o něj postarala Raškovická Tereza Chovancová, která za svými zády nechala o pět setin sekundy pomalejší Izabelu Jurenkovou z Havířova. Třetí místo putovalo také do Raškovic zásluhou Báry Kotáskové.
Překvapivě nejméně obsazenou kategorií byly starší dorostenky, kterých se na startu sešlo pouze šest. Rozdílem třídy zde všechny soupeřky porazila zkušená Katka Borovičková, která se jako jediná dostala pod hranici osmi sekund. O téměř půl vteřiny za ní skončila Sára Kaprová a třetí místo brala Vladimíra Šafaříková.

Podobně jako u mladších děvčat i stejně staří chlapci se zdoláním věže spíše bojovali. Ale postupně se rozběh co rozběh více osmělovali a ve třetím kole už se bylo i na co dívat. Morkovický Vít Vymazal potvrdil své zkušenosti a zvítězil, když ve třetí rundě zvládnul vyběhnout do prvního okna za 7,47 setin sekundy. Největší konkurencí mu byl Jakub Stýblo z Pískovky, který došlápnul o 28 setin pomaleji. Bludovskému Davidu Matějíčkovi stačil k bronzu výkon 8,25 setin sekundy.
Střední kategorie se nesla ve znamení souboje Skutečských mladíků, který nakonec vyzněl pro Matěje Kábeleho. Ten vyletěl do prvního okna Příbramské věže za 7 sekund a 7 setin. Jeho tréninkový parťák Lukáš Flégr byl nahoře jen o sedm setin pomaleji. Tato kategorie byla ze všech nejvyrovnanější a pod osm vteřin se dostalo ještě dalších šest závodníků. Bronzovou medaili nakonec pro sebe urval Ondra Adámek z Ostravských Michálkovic.
Divácky nejatraktivnější je kategorie staršího dorostu, ve které se závodníci už připravují na přechod mezi muže a na věži proto přidávají jedno patro navíc. Zde také nejvíc rozhodují zkušenosti a ty rozhodně měla trojice reprezentantů, kteří si to rozdali o pódiové příčky. Vítězem se stal Lukáš Bubeníček, který ve druhém kole zvládnul věž za 11,13 setin sekundy. Ve vzájemných soubojích o druhé místo bojovali Maxim Rokosz a Jiří Červinka. Stříbro nakonec bral závodník z Moravského Berouna a bronzovou medaili si pověsil na hruď Max Rokosz.

Videoreportáž připravujeme

banner_citron_1920x272px_0518

PODÍL