Sedm desítek špičkových tvrdých hasičů z ČR, Slovenska a Polska se přihlásilo do letošního adrenalinového TFA Ostravská věž (TFA=Nejtvrdší hasič přežije), které připadlo na prvomájovou středu (tedy 1.5.2019). V krásné Dolní oblasti Vítkovic se vedle nich předvede i pětice odvážných žen v tomto vysilujícím závodě.

Právě toto „téefáčko“ (TFA=Toughest Firefighter Alive) je považováno za nejtěžší závod tohoto druhu v rámci celé Evropy. Paralelní start dvou závodníků v kompletním zásahovém vybavení, včetně těžké tlakové láhve a přilby, začíná pod vysokými pecemi v 10:00 hodin.

O hodinu dříve (9:00 hodin) bude slavnostní zahájení závodu. Během celého dne organizátoři nabídnou bohatý doprovodný program pro děti i dospělé, a to za účasti složek IZS. V Dolní oblasti Vítkovic bude mj. Den otevřených dveří

Cíl trati náročné adrenalinové soutěže TFA Ostravská věž (muži profesionální hasiči ve 3 věkových kategoriích, dobrovolní hasiči v jedné kategorii, ženy mají trochu „lehčí“ verzi trati) je každoročně na vrcholu vysoké pece, nazvané podle známého jamajského sprintera Bolt Tower.

Startovní listina

Pyros ISET 2019 1920x270

PODÍL