Když se FRANTIŠEK KUNOVSKÝ stal v roce 2012 mistrem světa do třiadvacetil let na stovce, netušil, jak těžká bude obhajoba.

Jak to tedy bylo?

Příliš spokojený se sezonou nejsem. Dařilo se mi spíše na menších závodech, na těch větších už to tak slavné nebylo.

Kterého výsledku si v loňském roce nejvíce ceníš a co naopak bylo tvoje největší zklamání

Nejvíce si cením, že jsem se mohl účastnit MS v Jaroslavli a olympiády CTIF ve Francii. A tam právě proběhlo moje největší zklamání, nepodpořil jsem tým tak jak jsem měl. Smůla se mi letos lepila na paty. Ale je třeba se poučit z chyb a příště to snad bude lepší. :))

Jaké jsou tedy tvoje cíle pro nadcházející sezónu

Chtěl bych se dostat na MS do 23, které je letos u nás ve Svitavách. Máme letos dobrý tým a myslím si, že bychom mohli týmy z východu potrápit a zabojovat o nejvyšší příčky. Další cíl mám zapracovat více na věži. Letos bych se chtěl zaměřit na závody ve dvojboji.

Jak se momentálně připravuješ

Snažím se aspoň 3 týdně jít na věž, protože tam bych se měl asi nejvíce zlepšit. Do toho běhám atletiku a chodím do posilovny. K tomu si rád zajdu zahrát fotbal, florbal apod. Momentálně jsem ale nemocný, beru antibiotika, tak jsem musel přípravu trochu omezit.

Jaké máš přes zimu podmínky k tréninku a co bys doporučil ostatním.

Podmínky k tréninku mám dobré. Počasí přeje tak by byl hřích toho nevyužít :)) Takže bych doporučil využít letos tak krásného „zimního“ počasí k tréninku.

Máš nějakého tréninkového parťáka, nebo jsi samostatná jednotka

V práci s kluky trénujeme věž, chodíme do posilovny. Hodně času strávím na atletickém ovále, kde nás chodí skupinka cca 5 lidí a máme i svého trenéra, který nám skládá trénink přizpůsobený každému z nás, takže to má i nějakou zpětnou vazbu. Podle mě celkově trénink v kolektivu je daleko lepší. Někdo druhý vás sleduje, řekne nějaké chyby, o kterých vy sami ani nevíte. Dále při tréninku s kolegou vzniká mezi vámi taková zdravá konkurence, která také přispívá k atmosféře tréninku a přidává na motivaci.

Tak držím palce, ať všechno vyjde

Karel

PODÍL