Velice úspěšnou sezónu má za sebou MARTIN LIDMILA. Přestože je mu teprve osmnáct let, má už za sebou takové výsledky, jako jiní na sklonku kariéry a pro některé je to opravdu jen velký sen. Jak bys tedy zhodnotil loňskou sezónu?

994547_10200171234427934_1425711280_n

S loňskou sezónou jsem strašně spokojený, dopadla až neočekávaně dobře.
Čeho si nejvíc cením? No abych pravdu řekl, těch skvělých výsledků bylo vážně moc. Až se tomu nechce věřit. Počínaje MČR dorostu v Jablonci nad Nisou, kde jsem vyhrál stovky a taky s mým týmem (SDH Zbožnov) jsme nakonec urvali druhé místo, neboť to bylo moje poslední mistroství mezi dorostenci. Dále ve Francii, kde jsme skončili na prvním místě s reprezentačním týmem mužů ,,B“ a moje zlatá stovka. Potom směr východ, do Ruského Podolsku, kde se nám povedlo vyhrát titul mistrů světa. A na konec MČR mužů, kde jsme vyhráli s družstvem Širokého Dolu a já si tam zaběhl osobní rekord na stovkách, které jsem taky vyhrál.
A po takovéhle sezóně se mě ptáš na zklamání? Víš, že ani nevím

Jaké jsou tvoje cíle pro nadcházející sezónu?

Strašně moc bych se chtěl proběhnout na tartanu za reprezentační tým ve Svitavách při MS juniorů. Mám to „skoro za humny“, tak bude celý Zbožnov na nohou. Trošku odvážnější sen je třeba i účast na MS v Kazachstánu za muže. Příklad Davida Dopiráka ukazuje, že to jde, ale moc tomu zatím nevěřím :D

Co pro to děláš a jak se momentálně připravuješ?

Připravuji se jako minulý rok. Jen jsem trošku upravil způsob trénování. Už to není takové, jako to bylo, kdy jsem přišel na trénink a řekl si, že budu dělat tohle a zítra zase tohle samé jen trochu jinak. Teď se řídím podlé plánu, který mám pevně nastolený a toho se snažím pevně držet. Každý den něco jiného. Snad se to v nastávající sezóně projeví.

Jaké máš přes zimu podmínky k tréninku a co bys doporučil ostatním?

Přes zimu trénuji v Pardubicích v atletickém tunelu, takže jsem nadmíru spokojený. Co víc si přát? A co bych doporučil? Jestli někdo nemá možnost takhle trénovat, tak může i venku. Zas taková zima momentálně není, aby se nedala běhat třeba rychlostní vytrvalost. Chodím ven někdy taky a je to paráda, lepší než být zavřenej v hale.

Důležité je taky nezapomenout na posilovnu a něco si tam odmakat, ale to se může taky pěkně doma pouze s váhou svého těla. Jsou to různé shyby, kliky, poskoky, dřepy, schody a tak dále.

Máš nějakého tréninkového parťáka, nebo jsi samostatná jednotka?1398657_622399007801502_1710116535_o

Trénovat sám, to se teď moc nestává. V tunelu chodím na tréninky s jednou bandou, kde je mimochodem i Honza Flídr, tak to spolu nějak válčíme. A když nemám parťáka, tak to musí jistit nějaká hudba v uších.

Loni jsi byl taky hostem Aleše Cibulky v rozhlasovém pořadu TOBOGÁN.

No to byla taková sranda, do které mě uvrtali. Moc se mi tam nechtělo, ale na konec to byla docela sranda.

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3011747

Tak já ti přeju, aby ti ta pohoda a dobrá nálada vydržela, vyhýbaly se zranění a abys na tu loňskou sezónu na jaře stejně dobře navázal

 

PODÍL