Zimní přestávka je pro hasiče období příprav na novou sezónu a těšení se na vůni orosené trávy s indulonou, cvrlikání hliníkových spojek a šustění roztahovaných hadic. Abychom si to čekání trochu zpříjemnili, rozhlídli jsme se po našich luzích a hájích, co dělají známé hasičské tváře. A kým jiným začít, než Jakubem Pěkným.

· Takže ahoj Kubo, jak se momentálně máš a co děláš?

Momentálně jsem nemocný, ale jinak je příprava v plném proudu. V tomto období trávím nejvíce času na atletickém ovále, v posilovně a na věži.

· Jaké jsou tvoje cíle pro nadcházející sezónu

Cíle jsou jasné: Bavit se sportem, a když už se podaří nějaký ten dobrý výsledek, tak budu jenom rád.

· Jaké máš přes zimu podmínky k tréninku a co bys doporučil ostatním.

Přes zimu jsou podmínky k tréninku nelehké. Nemám žádnou krytou halu nebo tunel, tudíž vše si musím odběhat venku, i když je zrovna pod nulou. Překážky v tomto období netrénuji. Začínám chodit na překážky až tak někdy v dubnu, abych si zbytečně neničil klouby. Co bych doporučil ostatním? Ať trénují pořádně, ale s rozumem. Zdraví máme jen jedno.

· Máš nějakého tréninkového parťáka, nebo jsi samostatná jednotka

Řekl bych, že to je tak 50 na 50. Něco si odběhám sám, něco s kolegou.  V létě je to lepší, protože je tepleji a ostatní kluky začne trénování v hezkém počasí bavit, tak jich chodí se mnou víc.

· Kterého výsledku si v loňském roce nejvíce ceníš a co naopak bylo tvoje největší zklamání

Nejvíce si cením výsledku naší reprezentace na MS v Koreji, kde jsme skončili na 3. místě. Podařilo se mi zde také dosáhnout na 3. místo na dvojboji, což je pro mně doposud můj největší životní úspěch. Také rád vzpomínám na MČR v Mladé Boleslavi. A to především kvůli nádherné atmosféře v celém průběhu závodu. Obzvláště finálové rozběhy na věži a na 100ce stály za to.

Nejvíce mně mrzí neúspěch naší reprezentace na CTIF ve Francii, kde jsme nedali ani jednu kolektivku pořádně.

Díky za rozhovor a doufám, že na olympiádě jste si tu smůlu vybrali a v letošní sezóně z Kazachstánu nějakou tu medaili dovezete.

Karel Švéda

Získejte také výhodné soustředění na Baldovci od našeho partnera Bison Sportswear, více informací zde.
http://www.bison.cz/cz/texty_baldovec_2014/

1544935_10151893976871915_824021184_n

PODÍL