Letošní ročník prestižní soutěže IRON FIREMAN proběhnul v sobotu 17. září 2016 na nejdelších schodech od pražské ulice Vlašská po Petřínskou rozhlednu. Přihlásila se necelá stovka závodníků.

Letošní ročník byl trochu jinak než ty předešlé. Poprvé se nesoutěžilo v Praze na Pankráci, ale v sadech pod Petřínskou rozhlednou. Závodníci tak absolovovali náročný výstupu do schodů, které jsou nejdelším schodištěm v Praze. Mají 306 schodů a vedou z Vlašské ulice pod Pražským Hradem až k patě Petřínské rozhledny.

Specialitou letošního klání byl „otočený“ závod. Nejprve hasiči museli překonat nejdelší schody v Praze kdy při výběhu roztáhli B hadice na určenou vzdálenost. V půlce výběhu je pak čekalo překulení pneumatiky.

Po výběhu překonali 2 metrovou bariéru a přenesli 80kg figurínu na vzdálenost cca 50 metrů. Závodníci si tak museli dobře rozvrhnout síly. Všechny disciplíny navíc plnili v plné výstroji včetně neaktivního dýchacího přístroje.

Vítězem se stal Pavel Kouřík, před polským závodníkem Marcinem Zdzieblem a Michalem Přecechtělem. Závodu se zúčastnilo i sedm žen, z nichž nejrychlejší byla Radka Melichárková

PODÍL