Tak jako příchod jara avizují první vlaštovky, start hasičské sezóny provázejí halové závody. Prolog do Litovel ligy CTIF obstarává již tradičně halová soutěž v Hradci Králové.

Závod měl spád, a protože se stále něco dělo, bylo se pořád na co dívat. Svoji formu potvrzovali domácí borci z pořádajícího HZS Královehradeckého kraje, kteří ze svých členů sestavili dvě družstva a tak si někteří z nich vyzkoušeli provedení pro ně zcela netradičních postů. Souhra jejich prvního týmu připomínala dobře seřízený stroj a výsledné časy byly hodně podobné. Nejrychlejší dosažený čas Hradečtí zaznamenali v posledním, čtvrtém pokusu a měl hodnotu 18,01.

Vůbec nejrychleji zvládnutým vytvořením sacího vedení se prezentovali Michálkovičtí, kteří jako jediní dokázali pokořit hranici 18 sekund a časomíru zastavili na hodnotě 17,32. Také jejich štafeta byla nejrychlejší ze všech družstev. Bohužel jejich výkony byly nevyrovnané a v součtu tří nejlepších útoků a dvou štafet je Hradečtí předstihli. Celkové třetí místo obsadili hasiči z Frýdku, jejichž pokusy byly sice bezchybné, ale více na jistotu a tedy i maličko pomalejší.

O zahraniční účast se postaralo družstvo z Chorvatského Zaprešiče, které obsadilo páté místo.

Také v soutěži žen nejzkušenější družstvo z Velkého Meziříčí, přestože prochází velikou personální obměnou, vytvořilo dva týmy a ty obsadily první dvě místa v celkovém hodnocení. Třetí místo vybojoval nováček soutěže, tým Mostiště, těžící ze spolupráce s děvčaty z Velkého Meziříčí. Čtvrtý skončil sympatický výběr žen Nové Paky, jejichž čas určitě přijde během venkovních soutěží, které budou hodnocené klasickým CTIF systémem se započítáním věkových bonifikací.

Litovel liga CTIF pokračuje v polovině dubna dvojzávodem ve Vlčnově a Ostravě.

99139-4f-litovel-hasicska11

PODÍL