Třetí mistrovství za poslední měsíc. Ale první mistrovství světa FireTV živě. Přeskočme všechny ty organizační věci, přípravy a plánování realizace. O tom už jsme mluvili tolikrát, jen tentokrát k tomu přibyl souběžný přenos s komentářem v ruském jazyce i pro tu část diváků, kteří by nerozuměli česky. Až z Moskvy kvuli tomu přiletěl náš kamarád rus Saša. Usadili jsme jej do režie vedle našeho komentátora Zdeňka a vysvětlili vše potřebné. Pro ty co jste nesledovali přenosy ani dění na facebooku a plánujete to dohnat, tak vám prozradíme, že padalo hodně národních rekordů a hodně se oslavovalo. Junioři mistři světa, dorostenky taktéž, juniorky druhé apod. Prostě nádherná atmosféra, která se nedá popsat a k vám domů videem se ji snažíme přenést co nejlépe a autenticky. Počasí se střídalo, parkrát zapršelo, aby nás to zchladilo ale jinak bylo víc hezky než škaredě. Rekord za rekordem radost za radostí. V jednu chvíli jsme Sašovi vysvětlovali ať není smutný, že jsme je porazili, o něco později zase gratulovali k tomu, že nás rusové porazili v jiných kategoriích. Nikdo nebyl jasný vítěz ale ani předem poražený, kluci z Jižní Korei bojovali, všechna čest jejich účasti.

Myslím si, že bude ale pravdou pokud řekneme, že nejvíc emotivním zážitkem celého mistrovství byly dvě nádherné písničky od Martina Langra pro Tomáše Jílka při slavnostním vyhlášení. Slovy ta atomosféra vůbec popsat nejde, ale máme pro vás video, abyste si to také užili tak jako závodníci a všichni ostatní. Opravdu super nápad a nádherný provedení, které snad nemohl takto ani nikdo naplánovat. My za FireTV také děkujeme rodině kolem Tomáše, dvakrát za námi přišli s poděkováním za podporu a dostali jsme domáci napečené dobroty, které opravdu přišly při té praci vhod.


Více než 30 000 diváků na přenosech a více než 60 000 diváků přenosů a záznamů v předposlední den mluví opravdu za vše. Do hodně měst, zemí, kontinentů, domovů se podařilo přenést tu super atmosféru ze stadiónu a nezůstalo to jen ve Svitavách. Uvidíme jaká čísla budou finální. Pro nás to je také další rekord…. a možná i ten světový :)

Zamrzelo nás, že pro některé jsme na stadiónu stále navíc, zbyteční a nedokáží ocenit co děláme a zbytečně nám hází klacky pod nohy. Ale na druhou stranu o to víc děkujeme za podporu těm co při nás stojí a rozumí tomu co děláme a podporují nás a pomáhají. Nejsou to jen diváci, ale jak zjišťujeme tak všichni, kteří se zastavili a nebo s námi jen prohodili pár slov. Trenéři reprezentací, závodníci, organizátoři, a další…

Speciální poděkování patří Monice Němečkové – hlavní ogranizátorce mistrovství. Nejen za to jak hezké mistrovství se ji a jejímu týmu povedlo ale i za to co s námi vše vytrpěla, zařídila a splnila. Nejhezčí odměnou pro nás bylo tvé nádherné a upřímné poděkování.

Také děkujeme hlavnímu vedoucímu technické čety Ivovi Oprchalskému, za to jak připravil to o co jsme požádali. Nejeden dík Pavlovi Uhrovi z technické čety a jeho kolegům, kteří se o nás postarali i přes zákazy :)) při těch největších problémech s elektřinou a jiných. Zdenda, Jarda a Pepa si zaslouží díky za to super šíření dobré nálady, na které jsme u ostravské časomíry zvyklí, a vůbec nejsou mimo s tím pojmenováním “ U dvou dobráků “ :)) které viselo na jejich dvěřích. Jen nerozumím proč u dvou? Já vás viděl minimálně tří ;) O super atmosféru na stadiónu se postaral Ivo Adámek a opět ukázal, že umí pobavit nejen diváky, fanoušky ale i všechny kolem sebe jak pří závodech tak při ranním chystání stadiónu a nebo věčerním uklízení. Perfektní práce. Smekám kloubouk. Vlasti díky moc za super fotečky, které jsi nám cvakla.

Z naší strany toto mistrovství, které pro nás všechny bylo dost velkou zátěží po předchozích přenosech, hodnotíme pozitivně. Budeme doufat, že i pro vás u obrazovek to stálo za to. Držme si palce a v září se podíváme na další mistrovství. Tohle pro nás byla malá “kvalifikace“ tak uvidíme jak jsme obstáli, nejsme nejlepší ale chceme být dobří.

Na závěr tedy díky celému štábu, který pro Vás přenosy z MS realizoval

Dalibor Velčovský – šéf kameramanů. kameraman
Kuba Dušek – kameraman
Pavel Straka – střihač, kameraman
Zdeněk Axmann – komentátor
Alexander Golovanov – komentátor
Jeff Krejčí – střihač
Honza Grygar – kameraman
Leoš Kříž – kameraman
Jirka Krejčí – komentátor
Honza Adamec – střihač, titulky
Daniela Kozlová
Jessica Rusýnová
Bára Venčovská
Lenka Hanyášová – fotografka
Karel Švéda
Tomáš Pořízek

PODÍL