V letošním roce jsme dostali k dlouhodobému testování díky společnosti DCom v Brně nové vysílačky Hytera PD505.

Na první pohled zaujmou svou lehkou a přitom odolnou konstrukcí. Se svým kompaktním a přitom efektním provedením, skvělou kvalitou hovoru a podporou digitálních i analogových radiových sítí oživí každou radiovou síť. Radiostanice PD505 jsou navrženy tak, že plně odpovídají DMR standardu a splňují všechny požadavky tohoto otevřeného prostředí. Cena na úrovni kvalitnějších analogových radiostanic přímo vybízí k přechodu od analogových radiových systémů k digitálním, které svým uživatelům poskytují významné výhody včetně zabezpečení hovoru digitálním šifrování, významně lepší výdrží akumulátoru, digitální kvalitou hovoru atd.

Otočné ovladače jsou vzájemně odděleny ve středu umístěnou anténou, což zjednodušuje jejich použití například v rukavicích nebo ve tmě a snižuje riziko chybného nastavení v provozu. Při manipulaci jsme také ocenili indikaci čísla kanálu zvukovou hláškou v češtině. Vysílačky řady Hytera PD505 nabízí skvělé vlastnosti i v nepříznivých provozních podmínkách například v prašném, nebo vlhkém prostředí. Kdyby jste mě viděli, kolikrát jsem vysílačku lovil z bláta při našich zmoklých přenosech…

Radiostanice Hytera PD505 má rozměry 115 x 54 x 27 mm, hmotnost je pouze 260g a při vybavení klipem k opasku a handsfree setu o ní ani nevíte.

Hytera již standardně nabízí lehké a výkonné akumulátory založené na Li-Ion technologii. V digitálním režimu tak radiostanice poskytují 16 hodin provozu. To mohu s klidným svědomím potvrdit, při našich víkendových přejezdech „z akce na akci“ zvládnou vysílačky celý víkend fungovat.

Shrnuto a podtrženo, pokud hledáte kvalitní vysílačky se zaručenou funkčností a skvělým poměrem cena / výkon mohu tento typ v pohodě doporučit.

Více se určitě dozvíte od Certifikovaného distributora pro ČR a SR
DCom, spol. s r.o.
Kšírova 32, 619 00 Brno, Česká Republika
Telefon: 543 255 191
http://www.dcom.cz

PODÍL