Naše malá země se pomalu ale jistě stává stovkařskou velmocí. Po dvou mistrovských titulech Jakuba Pěkného z let 2012 a 2015 se v roce 2017 vlády nad ženami ujala Šárka Jiroušová a muže si podmanil Daniel Klvaňa.
partneri partneri cesty

Zlatá a bronzová – Šárka s Markétou se radují po doběhu finále
Soutěž žen se hned od začátku vyvíjela podle not našich děvčat. Bělorusky tentokrát nestíhaly a Ruskám se nedařilo. Ještě několik rozběhů před koncem to dokonce vypadalo, že neposkládají dohromady potřebných šest časů. Nakonec se jim to ale podařilo a na poslední chvíli se ujaly vedení. To ještě mohla změnit Kája Witozsová posledním rozběhem, ale bohužel se jí to nepovedlo. I tak neměly holky proč smutnit, protože plná polovina se jich dostala do semifinále. Druhou polovinu tvořily Rusky, překvapivě bez Chendakovy. Z prvního semifinále šly dál Šárka Jiroušová, Markéta Marková a Kirdyashova, z druhého pouze Danilova. takže ve finále to bylo dvě na dvě a naše holky se s tím vypořádaly parádně. Zvítězila Šárka za 16,00 před Liudmilou Kirdyashovou a v souboji o třetí místo tahala za delší konec Markéta Marková. Celkově po dvou disciplínách vede Rusko před Běloruskem a Českou republikou.

Daniel Klvaňa je novým mistrem světa
V soutěži mužů všem vypálila rybník Ukrajina. Naši kluci pěkně skládali k sobě patnáctkové a šestnáckové časy a nakonec jim to vyneslo druhé místo před Běloruskem a Ruskem. Toto rozložení sil bylo vidět i v semifinálových rozbězích, kde jsme měli Lukáše Kroupu a Dana Klvaňu. První semifinále bylo infarktové. Ani jeden nezapojený rozdělovač a všichni se museli vracet. Tím pádem v druhém semifinále všichni zajistili a zajistili si postup do finále. V něm tedy čtyři závodníci, čtyři země. A jako bonbónek pro diváky uprostřed vedle sebe Sidorenko a Dan Klvaňa. Celou stometrovou trať si soupeři mohli prohlížet nápis Czech republic na Dankových zádech a ten jen triumfálně proběhnul cílem za 14,97.
PODÍL