Projekt Cena Salvator 2012 pomalu vstupuje do poslední etapy před samotným galavečerem. Od 14. ledna můžete vybírat nejpůsobivější ze tří příběhů v kategorii Občan na www.cenasalvator.cz. Kdo zvítězí, je jen na vás.

Právě končící nominační období přineslo spoustu příběhů, které si zaslouží pozornost veřejnosti. Nominovalo se v kategoriích Hasič, Policista, Zdravotník, dále pak za zásluhy ostatních složek IZS, v kategorii Dětská cena a Dlouhodobá činnost a v neposlední řadě v kategorii Občan. Právě pro kategorii Občan probíhá hlasování. Na stránkách www.cenasalvator.cz můžete až do 7. března 2013 vybrat statečný čin, který vás nejvíce oslovil.

Nominace č. 1 - Josef Hrbáček

V podniku Zeveta Ammunition došlo k výbuchu chemikálie v dílně, kde se zrovna nacházela žena. Pan Hrbáček ji z prostor vynesl, uhasil její oblečení a poskytl jí první pomoc. Zachráněná utrpěla těžká zranění, ale díky rychlému zásahu nebyly následky fatální.

Nominace č. 2 -  Milan Klajn a Kristýna Sovadinová

Hrdiny příběhu jsou plavčíci, kteří na koupališti zachránili pětiletou holčičku topící se v bazénu. Po vytažení z vody nedýchala a nereagovala na podněty. Jen díky jejich rychlé pomoci se dívka mohla vrátit do normálního života bez trvalých následků.

Nominace č. 3 – Libor Šmatla

Hlavní roli v posledním příběhu hraje Libor Šmatla. Zachránil ženu, která dostala epileptický záchvat přímo za jízdy v autě. Nebezpečně rychlým převozem do nemocnice, navíc po mokré vozovce, riskoval i svůj život.

Vítězové všech kategorií budou slavnostně vyhlášeni při galavečeru Ceny Salvator 2012, a to 20. března 2013 v Univerzitním centru U13.

Web projektu Cena Salvátor

PODÍL