Pátý ročník ankety s názvem Dobrovolní hasiči roku 2015 začíná 7. května 2015. Samotný start proběhne na tiskové konferenci v Brně za přítomnosti zástupců profesionálních i dobrovolných hasičů, partnerů ankety a médií. Cílem celé akce je prezentovat činnost dobrovolných hasičů veřejnosti, která si jejich přítomnost a neocenitelný přínos uvědomuje často až v okamžiku, kdy ji oni sami nebo jejich blízcí potřebují a ocenit Ty, kteří si to za dané období zaslouží. Rozsah ankety je obdobný jako v uplynulém ročníku.

Anketa je určena pro JSDHO a SDH z celé České republiky. Proto, aby bylo možno každý rok ocenit a prezentovat více než jeden zásah a činnost, je Česká republika rozdělena do pěti oblastí. Z každé této oblasti pak za každou kategorii vzejdou tři finalisté, jejichž pořadí určí veřejnost svým hlasování.

Rozdělení do dvou kategorií

První kategorii je určena jednotkám sborů dobrovolných hasičů obcí, u kterých je hlavním posuzovaným kritériem profesionalita již provedeného zásahu za období 1.7.2014 – 30.6.2015. Dále je posuzována jejich spolehlivost.

Druhá kategorie je určená Sborům dobrovolných hasičů neboli Hasičským sborům. V této kategorii je oceňována zejména jejich preventivní činnost, která pomáhá snižovat počty událostí s nutností zásahu, a kterou se mohou motivovat kolegové z jiných koutů republiky.

Všechny kraje budou navštěvovány prostřednictvím prezentační roadshow ankety od května do srpna 2015. Na základě Dohody o vzájemné spolupráci se na průběhu ankety podílí tři sdružení dobrovolných hasičů: Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Moravská hasičská jednot a Česká hasičská jednota.

Přihlášení za 30 minut

Veškerá administrace je řešena elektronickou formou prostřednictvím věcně definované a strukturované přihlášky, která zabere maximálně 30 minut. Obdobně je řešena druhá fáze ankety, kterou je již zmíněné hlasování. Vše tak až do samotného vyhlášení výsledků a předání ocenění probíhá na těchto webových stránkách, kde od 7. 5. 2015 naleznete také pravidla a aktuální informace k novému ročníku.

Více aktuálních informací najdete na webu www.adhr.cz případně na této Facebookové stránce Anketa Dobrovolní hasiči roku.

PODÍL