Zápisky z Mulhouse (5) – Jako na houpačce

V pátek, předposlední den olympiády, se poprvé dekorují vítězové. Kromě toho, co jsme už věděli, včera přibyly požární útoky. V nejsledovanější kategorii se všechno úplně otočilo. Potvrdilo se, že po hodech bývá půst a naši po překvapivém vítězství na stovkách zapsali sedmé místo z útoků a dvakrát N-ko na štafetě. To znamená, že před zítřejšími věžemi už nemají naději na medailové umístění, ani kdyby věže vyhráli.

Veselejší situace je u mladých hasičů, kde už je dobojováno. Zásluhou dívčího družstva z Pískové Lhoty máme stříbro a bronz si odveze Poniklá v kategorii smíšených družstev. Kluci z Chlumce nakonec po nepovedené štafetě obsadili celkové 14. místo.

Ženy už mají své zápolení taky za sebou. Dopolední požární útoky vyhrály Chválenice za 25,75. Na druhé místo se za 25,82 překvapivě protlačily Němky a třetí místo braly Ledenice (26,51). Tím se pořadí pěkně zamíchalo a o konečném výsledku měla rozhodnout štafeta. Chválenice si celkové vítězství zkušeně ohlídaly. Až do startu Těškovic se zdálo, že čas 65,50 je nepřekonatelný. Ovšem slezský kvartet dokázal čas ještě stlačit dolů. Nedařilo se Ledenicím, které chybovaly v obou štafetách úplně stejným způsobem. Toho využil tým Lausitzu a protlačil se na celkové třetí místo.

Dobrovolná reprezentace dokázala zásluhou B-týmu vybojovat dvě stříbra z útoku a štafety. A-tým štafetu vyhrál, ovšem na útoku se jim tolik nedařilo a zásluhou výborných německých výkonů obsadili až 5. místo. Před zítřejší poslední disciplínou, kterou bude netradičně věž je Béčko na průběžném prvním místě a Áčko se musí ještě o medaile poprat.

Tak ahoj zase zítra.

Váš Karlík

 Článek z prvního dne putování

Fotogalerie prvního dne od Karlíka Švédy

Článek z druhého dne putování

Článek z třetího dne putování

Článek ze čtvrtého dne putování

FireTV
Podpoříte nás také sdílením na Facebooku FireTV nebo můžete odebírat zde náš Youtube kanál a být automaticky informování o nových videích a přenosech

Foto Karel Švéda

PODÍL