Zeptali jsme se Pavla Krpce na deset otázek z  jeho života v Požárním sportu.  Jeho odpovědi se můžete přečíst právě teď.

1. Kdo tě přivedl k Požárnímu sportu?
K požárnímu sportu mě přivedl můj taťka s mamkou, kteří byli v té době hasiči a jsou jimi až dodnes.

2. Jak ses připravoval na sezónu 2013?

Letos mi začla příprava zhruba o měsíc a půl později tzn. koncem listopadu, jelikož sezóna končila až v půlce října na MS v Turecku. Jako každý rok jsem se snažil trénovat co nejpoctivěji. Tzn. hlavně v zimě odlozit hodně stěn na věži, naběhat velký počet kilometrů v rychlostní vytrvalosti (v úsecích do 400m), nazvedat spoustu železa v posilovně a zapojit nespočet rozdělovačů v tělocvičně. No a teď na jaře se snažím už dělat věci v maximální rychlosti a důrazem na techniku.

3. Jak dlouho Požární sport děláš?

Požární sport jako takový jsem začal dělat od 5 let, ale opravdu trénovat jsem začal v 18 letech, kdy jsem do toho trošku šlápnul.

4. Kolik hodin v týdnu věnuješ tréninku?

V zimě to je okolo 30 hodin a v létě pokud nepočítám secviky na štafety a útoky (jak HZS tak SDH) tak je to okolo 20hodin.

5. Koho považuješ za svůj vzor?

Jedním je Radek Vyvial (bývalý reprezentant) to byl takový můj vzor v mládí, jelikož to je kluk od nás z vesnice tak jsem k němu vždycky vzhlížel za to, co dokázal, a druhý je Martin Roháč protože je to kluk, který i když neměl dispozice být na špici (doufám, že se teď neurazí =)) se díky obrovské dřině na ní propracoval.

6. Jak dlouho jsi v reprezentaci České Republiky?

Nejdřív jsem byl v reprezentaci SHČMS a to od začátku roku 2008 a do reprezentace HZS jsem byl povolán v listopadu 2009 do teď.

7. Děláš ještě nějaký sport či volnočasovou aktivitu?

Jelikož jsem se dal na ,,staré kolena“ na studia tak kvůli škole chodím hodně plavat a taky sem tam gymnastiku =) ale rád si zahraju florbal nebo fotbal v podstatě všechny míčové hry. A volnočasová aktivita? Nejraději mám cestování, takže pořád brouzdám po netu a hledám vhodnou destinaci na nějaké to dobrodružství

8. Co myslíš, že by pomohlo k propagaci Požárního sportu?

Jednoznačně větší propagace v televizi. Bez toho bude požární sport v podvědomí mnoha lidí vnímán jako reklama s Pavlem Liškou: D Bohužel není-li pro tento sport dobře lobováno asi se reprízy Magazínu požární sport vysílat stále v 1 hodinu večer nebo ve 4 ráno a my se budeme dívat na ,, strhující souboje´´ u pokrového stolu nebo na golfových hřištích.

9. Máš nějaký rituál před nástupem na start?

Jooooo těch je: D z hodně klukama si různě plácám a máme k sobě různé průpovídky, takže to by bylo na dlouho =) ale můj osobní asi že si před každým startem povyskočím.

10. Co by si poradil další generaci závodníků?

Že pokud se chtějí dostat daleko tak bez té opravdové dřiny to nepůjde. Ať se připraví na to, že to bude bolet, ale pokud to vydrží tak kspoaždý posun je bude těšit a pokud je to bude bavit tak to je to proč by to měli dělat. Pro tu radost z Požárního sportu.

FireTV
Podpoříte nás také sdílením na Facebooku FireTV nebo můžete odebírat zde náš Youtube kanál a být automaticky informování o nových videích a přenosech

 

Už se to jednou stalo, bylo to neuvěřitelné a věříme, že se to může stát znova. Nominujte nás do opět soutěže Křišťálová lupa 2013 v kategorii zájmový web a ukažme společně všem kdo jsou hasiči zač a kolik nás je. Věříme, že díky Vám opět uspějeme Děkujeme
http://kristalova.lupa.cz/nominace/

PODÍL