Páteční program začal štafetami požárního sportu v kategorii ženy. Na stupních vítězů se objevilo „dreimal družstvo aus Tschechien“. V pořadí Áčko, Béčko a Céčko. Tímto výkon si i tým C vysloužil svoji první medaili z olympiády.

I dobrovolným hasičům se dnes dařilo a objevili se na stupních hned „zweimal“. Tým A vystoupil na příčku nejvyšší a Béčko bralo bronz.

V profesionálech zaběhla česká štafeta olympijský rekord a tím vybojovala další zlatou medaili pro Českou republiku. Kvartet  Kamča Bezruč, Franta Kunovský, Marťa Lidmila a Pája Krpec zvládnul štafetu v čase 54,24.

Odpoledne patřilo klasikům.

SDH Frýdek se bohužel nevyhnul trestným bodům na útoku, naopak kluci z Míchálkovic doufají ve zlato za čas pod 40 bez trestných bodů. Také Zibohlavy předvedly výkony na hranici na osobního maxima a jsou se svými výkony spokojeny. Rozporuplné pocity měli kluci z Kostomlátek. Nepodařený útok zachránila vydařená štafeta.  Závěr dne byl v režii Vlčnovských družstev. Oba týmy byly se svými výkony velmi spokojeny a vzhlížejí k příčkám nejvyšším.

Sportovní týmy čekají hned od rána souboje na věžích, klasici začínají soutěže v kategoriích veteránů a žen. My je budeme opět sledovat a zaznamenávat. Rakouští organizátoři také vysílají stream na facebookovém profilu FEUERWEHR.AT.

Tak držte palce, sledujte a fanděte.

Míša

 

PODÍL