Nezařazené

Domácí Nezařazené

Nejlepší výkony mladších dorostenců

0

Jak jsme v minulém článku naznačili, v následujících několika dnech se budeme věnovat nejlepším českým výkonům dorostenců, které nikdo oficiálně neeviduje. Řekli jsme si, že je to škoda a proto přinášíme přehledné tabulky, tak jak je historie zaznamenala. Jako poslední v tabulce je vždy pro srovnání hodnota světového rekordu.

Nejmladší dorostenecké kategorie jsou určeny pro závodníky, kteří v daném kalendářním roce dosáhnou 14 let a mladším. Ukáže, jak je těžký přechod ze zažitých šedesátek na stometrovou dráhu a taky jak se kdo dokáže poprat s novou disciplínou – výstupem na věž, pro jejíž trénink všeobecně u nás nejsou úplně ideální podmínky. Přesto i zde se dokáží naši závodníci a závodnice prosadit ve světovém měřítku.

Ale dost už teoretizování a jdeme na to. A že jsme gentlemani, dáme přednost slečnám

Mladší dorostenky – První zaznamenáníhodný výkon na stovce se v naší tabulce objevil zásluhou Patrície Sýkorové z Těškovic, která začala psát historii v Horní Lidči při závodě Českého poháru v roce 2012. Během následujících šesti let se hranice posunula několikrát a dnes zásluhou Apoleny Kasalové je nejlepší český výkon lepší než je hodnota světového rekordu, protože ty se jak známo uznávají pouze v případě zaběhnutí výkonu během Mistrovství světa.

Na věže se dívky dostaly oficiálně až v roce 2014 během MS dorostu ve Svitavách, což byl jejich jediný oficiální závod. Během následujících let se tabulky šestkrát přepisovaly až na současných 7,96 Apoleny Kasalové. Tmavovláska z SDH Dobrá je také závodnicí, která nejčastěji mění hodnoty nejlepších výkonů. V součtu stovky a věže se jí to podařilo celkem osmkrát

Mladší dorostenci – Chlapci vzhledem k tomu, že jejich mistrovství světa začaly o několik ročníků dříve měli proti slečnám mírný náskok. Jako první nastavil laťku během MS dorostu, konaném v Sankt Petersburgu v roce 2011 Honza Gášek z Karolinky. Na věži jeho rekord vydržel až do roku 2015, kdy ho na MS dorostu v Grodně překonal Lukáš Gerža z SDH Oznice, jenž se zde stal mistrem světa. Také pro Honzu Gáška první stovkový zápis 17,24 znamenal zisk titulu světového šampiona. A i tento výkon vydržel až do roku 2015 na čele našich tabulek a nebyl to nikdo jiný než opět Lukáš Gerža, který tuto hranici prolomil. Aktuálním držitelem nejlepšího času ale je Lukáš Bubeníček z SDH Skuteč.

Litovel

Nejlepší české dorostenecké výkony

0

Požární sport se asi nejvíc podobá atletice. A v té jde nejen o umístění, medaile, ale taky o překonání sebe sama, svého limitu, maxima. Říká se tomu rekord. Někdo drží rekord světový, někdo národní a každý ze závodníků má také svůj vlastní rekord – rekord osobní. A tyhle rekordy se většinou evidují, aby i další závodníci ( nebo někdy i generace závodníků ) měli možnost srovnat svou výkonnost se závodníky, s nimiž se na dráze potkat nemohli.

V České republice evidujeme rekordy na stovce, věži, štafetě a požárním útoku, ovšem pouze v kategorii dospělých. U nás v redakci si myslíme, že je to škoda a tak jsme zapátrali po historických výsledkových listinách mistrovství světa dorostu, kterých se naši reprezentanti pravidelně účastní od roku 2011, dále jsme prošli výsledkové listiny Českého poháru, který se podle dnešních dorosteneckých kategorií běhá od roku 2012, ale také závodů mistrovství republiky dorostu a mezinárodních dorosteneckých závodů.

Výsledkem je poměrně ucelený přehled nejlepších dorosteneckých výkonů za posledních sedm let. Protože se nejedná o oficální dokument, vyhýbáme se tedy slovu „REKORD“.

IMG_0460

Než se pustíme do jednotlivých kategorií, zkuste si trochu zatipovat. U některých otázek může být více správných odpovědí, takže stačí když tipnete jednu z nich. Pro pět největších znalců máme připraveny drobné odměny ve spolupráci s našimi tradičními partnery, kteří dlouhodobě podporují požární sport v České republice a to konkrétně od výrobce sportovního oblečení BISON, Hasičské vzájemné pojišťovny a programu Recyklujte s hasiči.

Zde jsou tipovací otázky:

1) Který z dorostenců nejvíckrát zlepšil výkon ve své kategorii v součtu stovek i věží?
2) Která z dorostenek nejvíckrát zlepšila výkon ve své kategorii v součtu stovek i věží?
3) Který dorostenecký nejlepší výkon ze stovek a věží je nejdéle platný?
4) Který dorostenecký nejlepší výkon ze stovek a věží je naopak nejčerstvější?
5) Na kterém závodu se nejvíckrát přepisovaly nejlepší dorostenecké výkony?
6) Které město je nejvíce nakloněno nejlepším dorosteneckým výkonům?

Své tipy pište do komentáře k článku do 12.ledna, kdy seriál začne vycházet a zároveň oznámíme jména největších znalců dorostenecké kategorie

46bbaa0e63277174833a71df26911812

O Lesnického Vánočního kapra 2017

0

Tradiční tečkou za letošním rokem na FireTV bude přenos ze závodů o Lesnického Vánočního kapra.

Lesnice

Přijeďte se podívat, zazávodit si a nebo jen povzbudit své kolegy, ale také ochutnat vyhlášené místní cukroví, svařák a punč.
A taky se bude naposledy letos nadělovat. FireTV slaví páté narozeniny a pro Vás má drobné dárečky :) Těšíme se na Vás

Přímý přenos

Neoficiální startovní a výsledková listina
Upozorňujeme, že se jedná pouze o orientační STARTOVNÍ\\VÝSLEDKOVOU listinu

vincker_banner

O Vánočního kapra SDH Kuřim 2017

0

V sobotu proběhne na parkovišti u TOS Kuřim již X.ročník soutěže v požárním útoku o Vánočního kapra SDH Kuřim. Příjezd jednotek 9hod, nástup a zahájení soutěže v 9.30hod. Soutěž proběhne v kategorii muži na 3B, ženy na 2B, dle pravidel Vyškovské ligy s místní úpravou. Nářadí vlastní, časomíra elektronická, terče sklopné.

Pozvánka Kapr verze 3

Tímto závodem pokračuje naše zimní tour. Posledním letošním přenosem bude Lesnický Kapr

radek

Mezinárodní závody dorostu Borisov

0

České reprezentace dorostu v požárním sportu využily pozvání od svých Běloruských kolegů na mezinárodní halové závody ve dvojboji. Vzhledem k tomu, že letošní mistrovství světa dorostu neproběhlo, bylo to vlastně jediné mezinárodní měření sil dorosteneckých družstev. Kromě pořádajícího Běloruska a našich týmů se akce zúčastnily také oba reprezentační výběry Lotyšska. Celá akce byla nejen o sportu, ale také o přátelském setkání mezi družstvy. Kromě závodů a tréninku připravili pořadatelé také výlet po centru Minsku.

Družstvo dorostenek v celkovém součtu obsadilo druhé místo v disciplíně výstup na cvičnou věž a v týmovém součtu na stometrové trati dokonce zvítězilo.

V hodnocení jednotlivců děvčata přivezla celkem 9 medailí. Zlaté medaile vybojovaly Lucie Tůmová a Kateřina vébrová na stovkách a Lucie Pomahačová na věži. Stříbrné medaile si ze stovek vezou domů Kateřina Borovičková a Kateřina Mašková. Bronzové medaile pak získaly na stovkách Klára hulínská, Apolena Kasalová a Lucie Pomahačová, na věži obsadila třetí stupínek Kateřina Borovičková.

Dorostenci v obou disciplínách brali druhá místa v součtech za družstva.
Mezi jednotlivci získali celkem 5 medailí a to dvě zlaté, zásluhou Vojtěcha Klenky a Lukáše Míky ze stovek, stříbro mají Vojtěch Klenka z věží a Matyáš Lefner ze stovek, bronzovou medaili dovezl Lukáš Míka z věží.Všechny fotografie – все фотографии najdete zde – ЗДЕСЬ

top

Mikulášská soutěž v Českém Rudolci 2017

0

Mikulášské závody v Českém Rudolci mají tradici už 13 let. Soutěž je určena pro týmy mužů a žen. Povrch dráhy je asfalt a běhá se na místní komunikaci před kulturním domem, ve kterém je vytvořeno zázemí pro soutěžní týmy. Prvních 8 ročníků se běhalo na 2 nebo 3B podle počasí a startovní listina byla rozdělena na muže a ženy. Od 9. ročníku se běhá na společnou startovní listinu muži a ženy najednou na 2B. Dále od 11. ročníku se startuje ze dvou základen aby se celá soutěž urychlila, jelikož se soutěže účastní rok od roku více týmů.


V sobotu budou naše kamery opět u toho. Přenos začíná od 9 hodin.

Více o akci zjistíte na facebooku

radek

NAŠE SOCIÁLNÍ SÍTĚ

20,114FanoušciLike
5,987FollowersOdebírat
84FollowersOdebírat
6,815OdběrateléOdebírat

INSTAGRAM FIRETV