Články

Domácí Články

HVP uvádí na trh pojistný produkt v novém kabátku

0

Pojištění bytových domů ochrání klid na straně vlastníků i nájemníků

Bytový dům představuje pro mnoho lidí domov, cenné zázemí, které si přejí ochránit. Bytový dům je totiž jako malé městečko směstnané do jediné budovy. Nejde jen o soukromí za dveřmi jednotlivých bytů, ale také o části nebytové jako jsou obchody, kanceláře, garáže, kolárny, nebo chodby.

Právě pro ně Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s. vytvořila produkt šitý přímo na míru a nově na trh uvedla začátkem roku 2019.

Pojištění bytových domů zahrnuje také pojištění asistenčních služeb, především instalatérských, topenářských, sklenářských nebo zámečnických prací v rámci urgentních zásahů.

Více informací najdete na stránkách HVP a.s.

Pojištění lze sjednat na obchodních místech Hasičské vzájemné pojišťovny a.s., která najdete zde

Ruslan Chuběcov

0

Několikanásobný mistr světa, člen Ruského reprezentačního týmu Ruslan Chuběcov nám odpověděl na několik otázek.

Ruslane, něco málo o tobě…

Jsem rodák z Kavkazu. Narodil jsem se 2. Srpna 1984 ve Vladikavkaze, republika Severní Osetie. Žiju a pracuju v Sankt Peterburgu jako hasič 14.obvodu.
Родился я на Кавказе в Республике Северная Осетия город Владикавказ 02.08.1984 года,живу и работаю сейчас в городе Санкт-Петербурге в пожарной охране 14 отряда.

IMG_3706

Jak jsi se k požárnímu sportu dostal?

Když jsem v roce 2002 přišel na univerzitu požární bezpečnosti do Skt.Peterburgu, začal jsem se věnovat požárnímu sportu. Před tím jsem byl zápasník ve volném stylu. Nyní se už věnuji jen požárnímu sportu.
Пожарно-прикладным спортом начал заниматься я в 2002 году когда поступил в Санкт-Петербургский университет МВД России факультет пожарной безопасности. Кроме пожарного спорта с 2002 года никаким не занимался,а до этого занимался вольной борьбой два года.

Co nyní děláš a jaké máš plány na letošní rok?

Momentálně se připravuji na Ruský halový šampionát, který bude probíhat už od 3.března. Pak už nás čeká venkovní sezóna s hlavními vrcholy jako letní mistrovství Ruska a samozřejmě nejhlavnější bude Mistrovství světa, které proběhne u nás v Saratově.
Сейчас готовлюсь к чемпионату России которая будет 3 марта. Основные старты это зимний чемпионат Росии и летний и самый основной чемпионат мира который пройдёт у нас в России в городе Саратов.

-7ffDbkqHvo

Co se ti na požárním sportu nejvíc líbí?

Stále nás to nutí se zlepšovat a dosahovat lepších a lepších časů.
В нашем спорте мне нравится развиваться,улучщать свой результат,трудиться и показывать хорошее время .

A letošní cíle?

No, cíle … co se týká sportu, chtěl bych dosáhnout co nejlepších výsledků jak pro sebe, tak pro tým. Minimálně bych se chtěl dostat do finále mistrovství světa :)
Ну цель :) что касается спорта,то в 2019 году хочется показать хорошее время для себя и конечно же для своей команды,как минимум бежать в финале на Чемпионате МИИИРА !!!

IMG_3943

Co bys vzkázal fanouškům, kteří ti drží palce?

Všem přeju co největší úspěchy. Ve sportu dosáhnout svých cílů, stále se zlepšovat a hlavně pevné zdraví.
Фанатам желаю огромных успехов. B спорте,добиваться заданных целей,стремиться быть лучщим,а самое главное им здоровья.

Děkuji za rozhovor
Karel Švéda

ADHR

Anna Lavková

0

Právě oslavila své osmnácté narozeniny. Přesto už se může pochlubit několika významnými týmovými úspěchy. S reprezentačním družstvem žen i dorostenek Slovenska získala titul mistryň světa v požárním útoku. Proto jsme požádali Annu Lavkovou, aby nám něco málo o sobě prozradila.

Volám sa Anna a bývam v malej obci pod Tatrami neďaleko Popradu. Študujem na osemročnom gymnáziu na ulici Kukučínova v Poprade. Navštevujem aj základnú umeleckú školu kde sa 11 rokov venujem hre na klavír.

13568835_740766076038612_617564565885016844_o

Jaké vlastně byly tvoje začátky?

K hasičskému športu som sa dostala vďaka sesternici na základnej škole keď som mala 8 rokov. Veľmi ma to bavilo. Boli sme skvelá partia dievčat a spolu s našim trénerom Ujom Ferom (František Kundis) sme podnikali veľa športovo-turistických výletov. Našim najväčším rivalom bolo družstvo z obce Šuňava. Kedže na Majstrovstvá sveta do Opole (Poľsko) potrebovali doplniť družstvo tak ma ich tréner oslovil. Vtedy som sa prvý krát zúčastnila majstrovstiev sveta v hasičskom športe CTIF. Mala som 12 rokov. O rok neskôr ma oslovil repre tréner Marek Šebest s ponukou trénovať 100 a vežu. Tvrdo sme trénovali a úspech sa dostavil v podobe zlatej medaile v hasičskom útoku na majstrovstvách sveta v Ostrave.

A teď jsi na tom výkonnostně jak?

Najlepší čas na 100m mám 18.38 a na veži je to 8.3 s
Za najkrajší moment považujem zlato v útoku z Ostravy za dorastenky. Bola to naša prvá súťaž a bolo to skvelé. Taktiež víťazstvo za ženy minulého roku v Banskej Bystrici bolo nádherné. Atmosféra bola úžasná a tak som si to naozaj užila.

14114983_1244597882237928_5170151464245975304_o

Co tě na požárním sportu vlastně přitahuje?

Hasičský šport je kombináciou atletiky a zručnosti. Skutočnosť že počas šprintu musíte bežať s hadicami a prekonávať prekážky ho robí naozaj zaujímavým. Samozrejme veľkým bonusom je cestovanie a navštevovanie nových krajín a miest.

Máš čas se věnovat i něčemu jinému?

Momentálne len rekreačné behávam a bicyklujem. V zime sa venujem lyžovaniu, bežkovaniu a snowboardingu.

IMG_9148

A jak tedy probíhá tvoje příprava?

Trénujeme prevažne na kempoch alebo individuálne. Zimná príprave je však úplne individuálna. Počas zimnej sezóny som navštevovala posilňovňu. Taktiež sme už mali aj prvý kemp kde nám premerali výkonnosť po zime. V tomto roku je mojim cieľom zúčastniť sa majstrovstiev sveta v Rusku a vylepšiť si osobáky v oboch disciplínach.

A největší přání?

Dúfam že sa mi podarí dostať do štafety na posledný úsek a že obhájime titul majsteriek sveta.

41794957_1332832213517831_8396766225954242560_o

Na závěr tradiční vzkaz fanouškům…

Robte čo vás baví a nenechajte sa nikým odradiť. A Čechom ďakujem za super atmosféru, ktorú spravia na každej súťaži.

Tak přeji ať ti vše vyjde a děkuji za rozhovor

Karel Švéda

HVP

Viktoria Osipova

0

V individuálních disciplínách až na malé výjimky vládnou ženské kategorii Ruské závodnice. Na stovce se s nimi může měřit snad jen Šárka Jiroušová, na věži je jejich velkou soupeřkou Běloruská reprezentantka Viktoria OSIPOVA, která má doma mimo jiné zlatou medaili ze závodu na věži ve Villachu 2017 a na šampionátech MS v Banské Bystrici a v Izmiru vybojovala v téže disciplíně stříbro.

Viktorie, řekni nám něco málo o sobě

Narodila jsem se ve Vitebsku a tady i žiju a pracuju na pozici telefonního operátora tísňové linky

Родилась я в городе Витебске, Республика Беларусь, живу и работаю тоже здесь в Витебском городском отделе по чрезвычайным ситуациям на должности радиотелефониста

IMG_3925

Jak ses vlastně k požárnímu sportu dostala?

Začala jsem v roce 2014, když jsem ještě byla na škole. Tenkrát se u nás s požárním sportem u děvčat začínalo. Spolužák, který se tomu věnoval mi nabídnul, abych to vyzkoušela. Souhlasila jsem, přišla, vyzkoušela a hned se mi to zalíbilo. Tak jsem u toho zůstala. Žádný jiný sport nedělám, tyhle tréninky mi úplně stačí.

Пожарным спортом я начала заниматься в 2014 году, когда училась в школе, обучалась я в профильном классе. Тогда только первый год собирали девушек. Одноклассник занимался пожарным спортом, предложил пойти попробовать позаниматься, я согласились, пришла, попробовала, мне понравилось, решила продолжать. Кроме пожарного спорта ничем не занимаюсь, хватает этих тренировок)

Co děláš teď přes zimu?

Momentálně se chystám na nadcházející sezónu, každý den dvoufázově. Taky jezdím na soustředění Běloruské reprezentace, kde trénujeme společně. Zde věnujeme velkou pozornost speciálním cvičením na věži i na stovce a samozřejmě taky pracujeme na fyzičce.

Сейчас у меня подготовка к 2019 сезону, тренируюсь каждый день по две тренировки на дню. Постоянно выезжаю на на сборы, там мы тренируемся сборной командной Беларуси.
На тренировках большое внимание уделяем специальным видам, башне и стометровой полосе, и конечно занимаемся обще физическими упражнениями

IMG_4563 op

A jaký máš plán pro nadcházející sezónu?

V roce 2019 mě čekají dva Běloruské šampionáty, zimní a letní, Dále pak Mistrovství světa v Saratově a několik závodů oblastního významu. Možná ještě přijdou i nějaké mezinárodní starty, ale to se ještě ukáže.

B 2019 году, на данный момент, что я знаю, у меня два чемпионата республики, зимой и весной, и чемпионат мира, еще есть промежуточные старты такие как областные соревнования. Возможно еще удастся попасть на какие-то международные старты

IMG_1404

Co tě na požárním sportu baví?

Hlavně se mi líbí ta nepředvídatelnost. Je to hodně technicky náročný sport na rozdíl od atletiky, kde jen odstartuješ a běžíš. Tady jsou na dráze různé překážky, které je potřeba zvládnout. Za druhé je to různorodost. Jsou tady bariéry, kladiny, rozdělovače, nebo třeba štafeta. Ta je pro mě nejzajímavější. A za třetí je to parta, která od tebe očekává ještě víc odpovědnosti a oddanosti.

В пожарном спорте мне нравится во-первых непредсказуемость, очень технически сложный спорт не так как в лёгкой атлетике, стал и пробежал, тут еще у тебя помимо бега есть препятствие на дорожке. Во-вторых зрелищность, столько всего необычного, заборы, бумы, разветвления, чего стоит эстафета, неверное как по мне самый зрелищный вид из всех))и в-третьих конечно же работа в команде, которая требует от тебя еще большей собранности и ответственности

IMG_4543

Jaké máš pro rok 2019 cíle?

Cíle? Těch je hodně. Určitě chci běhat, běhat líp a rychleji a být ještě lepší. Základním cílem jsou nová vítězství, nové rekordy ať už osobní, nebo národní. Bylo by pěkné kdyby i světové

Цели на 2019 год у меня много, естественно хочется бежать, бежать хорошо и быстро, быть лучшим.
Основные цели это новые победы и новые рекорды личные и республиканские, и конечно же мировые

Na závěr…popřála bys něco fanouškům?

Chtěla bych všem popřát aby se nikdy nevzdávali a vždy šli za svými cíli bez ohlížení se nalevo napravo.

Фанатам пожарного спорта хочу пожелать, никогда не задаваться и всегда идти к своей цели, не смотря не на что.

Děkuji za rozhovor

Karel Švéda

banner_citron_1920x272px_0518

Jonas Mäde

0

V zemi našich západních sousedů mezi nastupující generaci závodníků. Jeho rozlet v loňském roce zbrzdilo poměrně vážné zranění. A tak Jonas MÄDE nelenil a minulou sezonu věnoval propagaci požárního sportu v Německu na Instagramovém profilu GERMANFIRESPORT. Během mezinárodních závodů v Zeulenroda se našel čas i na povídání, které jsme teď přes zimu převedli do psané podoby. Takže Jonasi, představ se :)

Hello! My Name ist Jonas Mäde. I be the freaky person from instagram: germanfiresport. I be a little to much cheeky, but that’s my personality. I living in Borsdorf in the near of Leipzig. I be a trainee to the job of car-mechanic and I working for Porsche. In my free time i practice Fitness and a lot of firesport, in some months (in the middle of the firesport season) i would like to give all firesport guys advices for there technique and training.

Ahoj! Moje jméno je Jonas Mäde. Asi mě znáte z Instagramu: germanfiresport . Možná jsem trochu drzý, ale jsem už takový. Žiji v německém Borsdorfu v blízkosti Lipska. Jsem vyučený auto-mechanik a pracuji pro Porsche. Ve volném čase trénuji fitness a hodně požární sport. V některých měsících (uprostřed sezóny fireresportu) bych chtěl dát všem zájemcům o požární sport rady o technice a školení.

Jonas

I started like all firesport guys from the bottom. A old firefighter from my fire department done this sport in his past. 2015 in September he brought me to the firesport training. Before 2015 I was really lazy and i played like 5 hours a day video games. But this awesome sport changed my hole life. I know exactly my first firesport season: tremble at the start, cried a lot and brought bad results. But this is the point to be better at every next season like: every day is a new day or every new season is a new experience. The next following seasons i getting better and better. But there is the one day I doesn’t forget 06.Mai 2018 i was injured by a Cruciate ligament tear and meniscus. I had an operation and after that I had a long process to learn how to walk and to run. After a very hard half year i went step to step into the firesport training. In this time I learned a lot of my body and my soul.

Začal jsem jako všichni od základů. Jeden starší kolega z mého hasičského družstva dělal tento sport v minulosti. V září roku 2015 mě přivedl na trénink požárního sportu. Před tím jsem byl opravdu líný a hrál jsem 5 hodin denně videohry. Ale tento úžasný sport změnil svůj život. Pamatuju si přesně na mou první sezónu: třásl se na začátku, bál jsem se a výsledky byly opravdu špatné. A to bylo to, proč jsem chtěl být lepší v každé další sezóně. Beru to jak to je: Každý den je nový den a každá nová sezóna je novou zkušeností. Každou další sezónu chci být lepší a lepší. Bohužel je tu den, na který nezapomenu. 06.května 2018 jsem se zranil. Měl jsem přetržený křížový vaz a meniskus v koleni. Musel jsem na operaci a poté následoval dlouhý proces, kdy jsem se učil znovu chodit a běhat. Po velmi tvrdém půl roce se ale mohu vrátit k tréninku požárního sportu. V této době jsem se naučil hodně o svém těle a duši.

top

My personal result is 15,61s at the tower and 18,83s because my last 100m was over 1 and a half year away. There were a lot of moments because I think we should enjoy every little success. And yes there was some good success i was in the under 20 category cup first place in the year rating and in the competition day rating. An other good success was that i was the youngest nominated guy in the German national Team. 3 weeks before I was injured i set up 3 new personal best times at the tower and i was 1 second faster than my last personal best time.

Můj osobní rekord je 15,61s na věži a 18,83s na stovce. Je to dáno taky tím, že můj poslední start byl před jedním a půl rokem. Je to už dávno a proto si myslím, že bychom si měli užít každý malý úspěch. A ano, dříve jsem měl několik úspěchů, v kategorii do 20 jsem obsadil první místo v několika závodech a vyhrál jsem i celkové hodnocení roku. Dalším úspěchem bylo, že jsem byl nejmladším nominovaným závodníkem v německém národním týmu. Tři týdny předtím, než jsem se zranil, tak jsem na věži 3x překonal svůj osobní rekord, který jsem si vylepšil o vteřinu.

Jonas2

I really love the entire Firesport family for the always a fair competition and the respect to each other. To do a sport that isn’t really famous is funny and i get always the same question: What is this sport? You are only drinking beer there? Why you do that? And I can only ask with a video from a firesport competition from me and from the world record holder to announce .

Opravdu miluji celou rodinu požárního sportu, protože je vždycky fér a vzájemně se respektuje. Když se někdo věnuje sportu, který není úplně známý, je zábavné dát mu stejnou otázku: O čem je tento sport? Pít tam jen pivo? Proč to děláš? A pak mu ukážu video s mým výkonem, nebo videem majitele světového rekordu .

Clearly answer now firesport 24 hours 7 days a week, 365 days a year. At the beginning of firesport I trained a lot with heavy weights. At the end I had a lot of muscles but i can’t use it. I think this is one reason why i was injured. After my injury i learned a lot about functional and neuronal Training and I must say this is the most important thing that we need in firesport. The connection about your brain and your muscles to have a good technique and to produce speed. If you need a training plan or help you can contact me.

IMG_6807-1

Zodpovědně můžu říct, že se požárnímu sportu věnuju 24 hodin 7 dní v týdnu, 365 dní v roce. Ze začátku jsem hodně trénoval s těžkými váhami. Měl jsem spoustu svalů, ale nemohl je nijak využít. Myslím, že to je jeden z důvodů, proč jsem se zranil. Po mém zranění jsem se naučil hodně o funkčním a neuronálním tréninku a musím říct, že je to nejdůležitější věc, kterou potřebujeme při požárním sportu. Spojení mozku a svalů s dobrou technikou a rychlostí. Pokud potřebujete tréninkový plán nebo pomůžete mě kontaktovat.

At first I must pay attention of overtraining. 3 Weeks away i had 2 weeks no training because i was overloaded and that is the key to know your body to take a break. Now at this Month I have Monday Speed training, Tuesday neuronal training/ muscle relax day, Wednesday Sprint and wall training, Thursday is fascia relax day. And Friday to Sunday is secret

Momentálně musím věnovat pozornost tomu, abych se ne přetrénoval. Před třemi týdny jsem čtrnáct dní vynechal, protože jsem byl přetížený. To je signál k poznání vašeho těla, že si musí dát přestávku. Ale teď už v tomto měsíci mám pondělní trénink rychlosti, úterý neuronový trénink / svalový relaxační den, ve středu sprinty a trénink na věži, čtvrtek je odpočinkový den. A od pátku do neděle je tajemství

38406548_991045477723685_931862449869553664_o

My goal in the firesport season is to do a 100m time a 17s time and a 14 s time at the tower . I wish that all firesport guys stay free with accidents and injury times. And to comeback in the National team this year

Mým cílem v nadcházející sezóně je udělat na 100m 17-kový čas a 14-ku na věži. Přál bych si, aby se všem skvělým lidem, kteří se věnují požárnímu sportu, vyhýbaly nehody a zranění. A taky si přeju návrat do národního týmu v letošním roce

For Czech fans: You all very friendly and funny so don’t forget to smile in 2019 too! You guys all be very good in 100m I like that.Czech friends! I come to some Czech competitions this year.I hope you know me and we see us!
At the end I must say thank you if you read this to the end. I searching some sponsor for the competition trips to Russia, Czech and so on. If you can sponsor me contact me.

Sincerely Jonas Mäde / Germanfiresport

Českým fanouškům bych chtěl vzkázat, že jste všichni velmi přátelští a skvělí, takže se nezapomeňte usmívat i v roce 2019! Všichni jste velmi dobří na stovkách. To je skvělé.
Čeští přátelé! Chystám se na některé české soutěže v tomto roce. Doufám, že mě poznáte a já vás potkám!
Na závěr musím říci, že vám děkuji, pokud jste to dočetli až do konce. Momentálně hledám nějakého sponzora pro soutěžní cesty do Ruska, Česka a tak dále. Pokud mě někdo můžete zasponzorovat, kontaktujte mě.

S pozdravem Jonas Mäde / Germanfiresport

Díky za rozhovor :)

Otázky a překlad – Karel Švéda

Úspěšní sportovci byli přijati ministrem vnitra

0

Dne 6. února 2019 se sešel ministr vnitra Jan Hamáček, generální ředitel HZS ČR genmjr. Drahoslav Ryba a starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Jan Slámečka s nejlepšími hasičskými sportovci roku 2018.

Oceněn byl v prvé řadě největší sportovní úspěch loňského roku, kdy společná reprezentace HZS ČR a SH ČMS přivezla z mistrovství světa v požárním sportu družstev na Slovensku zlatou medaili.

Češi tak získali historicky poprvé celkové prvenství a doplnili řadu mistrovských titulů ve všech kategoriích. O vítězství českého hasičského týmu rozhodla čtvrtá, závěrečná disciplína – požární útok družstev. Češi se tak se součtem 11 bodů stali poprvé v historii mistry světa v požárním sportu pro rok 2018 před druhou Ukrajinou a třetím Běloruskem.

V jednotlivých disciplínách pak ještě putovalo do Čech zlato z běhu na 100 metrů s překážkami a stříbro ze štafety 4 × 100 metrů s překážkami.


Zdroj videa: Youtube:MinisterstvoVnitraCR

Ministr vnitra ocenil také reprezentaci žen SH ČMS, která ze stejného mistrovství přivezla stříbrnou medaili v celkovém pořadí. Ženy tak navázaly na svůj úspěch z mistrovství světa v roce 2017, kdy vybojovaly dokonce prvenství.

Poslední oceněnou skupinou sportovců byli tzv. „nejtvrdší hasiči“. Tedy reprezentace HZS ČR v TFA, která se zúčastnila 13. ročníku Světových hasičských her v Jižní Koreji. I přes obrovskou konkurenci 7000 účastníků z 65 zemí přivezli čeští hasiči řadu cenných kovů. Medaile získali čeští hasiči ve všech věkových kategoriích soutěže TFA a k tomu ještě v dalších doprovodných disciplínách TUG OF WAR – PŘETAHOVÁNÍ LANEM a běhu na 5000 m. Česká reprezentace se zúčastnila také závodu STAIR RACE – běh do schodů na 1 km s převýšením 300 m, kde získala hned několik medailí dle věkových kategorií (jednu zlatou, tři stříbrné a jednu bronzovou). Nutno dodat, že stejné úspěchy slavili sportovci i na mistrovství Evropy.

„Velmi si vážím výkonů našich hasičů, kteří tak fenomenálně reprezentují Českou republiku v zahraničí. Přeji jim v následujících sezónách stejné nebo ještě lepší výsledky“, řekl při slavnostním ocenění ministr vnitra Jan Hamáček.

kpt. Mgr. Nicole Zaoralová
tisková mluvčí
Ministerstvo vnitra – GŘ HZS ČR

NAŠE SOCIÁLNÍ SÍTĚ

20,174FanoušciLike
6,006FollowersOdebírat
89FollowersOdebírat
0OdběrateléOdebírat

INSTAGRAM FIRETV