Český pohár

Domácí Český pohár

Liga CTIF 2018 odstartovala v Hradci Králové

0

V neděli 4.dubna odstartoval další ročník Ligy CTIF. Pořadatelství se ujali hasiči z HZS Královéhradeckého kraje. Klasické závody se skládají ze dvou disciplín a to z požárního útoku bez vody a štafety na 400m. Pro potřeby halové soutěže však byla pravidla upravena a tak se při požárním útoku sestavovalo jen sací vedení a u štafety, která se běžela člunkově, zůstaly zachovány pouze některé úseky, zkrácené podle možnosti haly.

Kromě několika českých družstev se na start postavilo jako host také jedno družstvo z Chorvatského Zaprešiče. Každé družstvo předvedlo celkem čtyři útoky a tři štafety a do celkového hodnocení se jim nejhorší výsledek škrtal. Vítězství v úvodním závodě ligy vybojovala sestava Sboru dobrovolných hasičů z Ostravy-Michálkovic.

bannerLITOVEL_Antik_0118

VÝSLEDKY:

Hradec

Nejlepší výkony staršího dorostu

0

Čeká nás poslední díl našeho seriálu, věnovanému nejlepším výkonům českých dorostenců a dorostenek. Přechod do nejstarší dorostenecké kategorie 17-18 let znamená hlavně nápor na psychiku. V našich končinách je v rámci Českého poháru tato kategorie sloučená s dospělými a jen nejlepší se dokáží plně přizpůsobit startovnímu poli našlapanému ostřílenými závodníky. U dorostenců je to navíc spojeno s přechodem na vyšší překážky a na věži přidání patra znamená další zvýšení obtížnosti.

Starší dorostenky – V této kategorii evidujeme nejméně změn. V roce 2014 nasadila laťku během MS ve Svitavách Kamila Bartošková a její čas posunula jediná závodnice a to byla během závodu ČP v Ostravě Kateřina Škvorová, která byla naším největším želízkem v ohni pro blížící se MS v Ostravě. Na něm ale bohužel kvůli zranění nakonec nestartovala. Hodnota tohoto výkonu je 7,74 s. Také na stovce moc změn nebylo. Základní čas určila na své „domácí dráze“ během ČP 2013 v Horní Lidči Petra Chovancová. Rok na to se o nejlepší čas přetahovaly Adriana Janíčková s Anežkou Masnou. Pod rekordním zápisem je nakonec podepsaná Adriana, jeho hodnota je 17,24 a platí od MS dorostu ve Svitavách. Paradoxně zde finálový běh vyhrála její největší soupeřka Anežka a na Adrianu zbyla stříbrná medaile.

Starší dorostenci – Věž v podání starších dorostenců se už nejvíce podobá hlavní kategorii mužů. Zápich, zásed, výhoz o patro výš a zález, to už je nejen o rychlosti, ale i o síle a koordinaci mnoha pohybů. Základní čas nasadil během MS dorostu 2011 František Kunovský a měl hodnotu 13,81. Prakticky každým rokem se tlačí níž a níž a aktuální hodnota 10,70 v podání Daniela Klvani byla v Ostravě oceněna šerpou dorosteneckého mistra světa. Česko se pomalu stává stovkařskou velmocí. Vždyť jen kdo si vzpomene na všechny naše medailisty z mistrovství světa v této kategorii. Načal to stříbrem v Petrohradě 2011 Franta Kunovský, na něj navázal ve Valmieře 2012 zlatem Martin Lidmila. V roce 2013 přišel na řadu Podolsk a další zlato tentokrát pro Tomáše Vlčka. O rok později ve Svitavách bronz pro Dana Klvaňu a v roce 2015 v památném fotofiniši zlato Lukáše Kroupy z Grodna. Jen na domácí půdě to nevyšlo a na Marka Peterka zbylo ve finále „pouhé“ čtvrté místo. Poslední zápis v naší tabulce patří Danielu Klvaňovi za závod ČP v Ostravě a jeho skvělých 15,50 s.

Litovel

Nejlepší výkony středních dorostenců

0

V pátek jsme odstartovali miniseriál článků, které se věnují nejlepším dorosteneckým výkonům. Dnes je na řadě střední kategorie. Říká se, že tato kategorie je zlomová. Ve věku 15-16 let dochází k mnoha změnám. Ať už je to přechodem ze základních na střední školy, nebo faktickým koncem žákovského věku, nyní se ukáže, kdo má na to pokračovat na vrcholné úrovni dál a na koho se postupně zapomene. Zatímco dorostenky pokračují po sportovní stránce nerušeně dál, dorostenci se musí vyrovnat se zápichem žebříku pod věží.

Střední dorostenky – V roce 2012 zahájila v Ostravě zápisy do tabulek Anežka Masná a asi nikdo nečekal, že její výkon zůstane nezměněn až do roku 2015 zásluhou Lucie Tůmové. Od té doby tento výkon ještě třikrát vylepšila Nikola Polová a první závodnice, která stlačila čas pod 17 vteřin byla Úněšovská Kateřina Vébrová. Její výkon 16,85s přišel na svět při Mistrovství ČR dorostu v Českých Budějovicích v roce 2016. Také na věži nejčastěji přepisovala historii Nikola Polová. Podařilo se jí to celkem čtyřikrát. O jednu setinu sekundy však na pomyslný vrchol vystoupala Kamila Krejčí výkonem 7,88s. Tento výsledek znamenal pro závodnici z Morkovic postup do finále MS dorostu 2016 v Ostravě a posléze bronzovou medaili.

Střední dorostenci – Nejméně zápisů do historie má věž v podání středních dorostenců. Základní čas 8,66s stanovil Martin Lidmila při oficiální premiéře této disciplíny v podání našich chlapců na MS v Sankt Petěrsburgu v roce 2011 a jediným, kdo jej překonal byl Jan Gášek. Jeho čas 7,44 z roku 2013 platí dodnes. Díky tomuto výkonu má doma na památku stříbrnou medaili z MSD v Podolsku. Jinak je tomu při stovkách. Tam se časová hranice pozvolna posouvá níž a níž a z původních 16,60 Martina Lidmily z roku 2011 se čas dostal k hodnotě 16,02. To byl výkon Daniela Klvani během MSD ve Svitavách v roce 2014. Na něj navázal Lukáš Míka, který v roce 2017 postupně třikrát úspěšně atakoval hranici pod 16 sekund a současná hodnota jeho nejlepšího výkonu je 15,82. To se podařilo během ČP v Pardubicích.

Litovel

Národní rekordy z Pískové Lhoty

0

Včera v neděli 10. září se závodníkům na Polabském stovkování povedlo něco nevídaného. V posledních dvou rozbězích celého závodu a tedy i finále se lámaly rekordy. Prvním kdo pokořil český národní rekord v běhu na 100m překážek byl Lukáš Kroupa s časem 15,07s.

Proběhlo pečlivé měření vybavení, aby mohl být dán pokyn k tomu, zda bude rekord uznán. Vše proběhlo za dohledu mnoha svědků v pořádku. K dokončení celého závodu tedy zbývalo, aby se zaběhl poslední rozběh na jehož startu stanul opět Lukáš a Dan Klvaňa.

A co se nestalo, ještě o něco rychleji tentokrát zaběhl Dan a přemazal čerstvý Lukášův rekord a to na nový čas 14,81s.

To se určitě tak často nevidí a i pro diváky nejen u obrazovek to bylo něco skvělého.

Na video se můžete podívat zde.

Natoč film - RSH

Bludovská stovka 2017

0

V sobotu 29.čerence pokračuje Český pohár v běhu jednotlivců na 100m překážek Bludovskou stovkou. Na startu uvidíme spoustu medailistů z hasičské Olympiády ve Villachu v čele se zlatými Lukášem Kroupou a Barčou Šubrtovou. Předběžná startovní listina čítá více než 200 jmen, tak se bude určitě na co dívat. Závod startuje od 9 hodin

Přímý přenos

Neoficiální startovní a výsledková listina
Upozorňujeme, že se jedná pouze o orientační STARTOVNÍ\\VÝSLEDKOVOU listinu

adidas + LS e-shop

Liga CTIF Velké Meziříčí

0

V sobotu 24.června proběhnul ve Velkém Meziříčí poslední závod letošní Ligy v klasických disciplínách CTIF.
Protože se pomalu blíží termín mezinárodní hasičské olympiády ve Villachu, byl to pro většinu zúčastněných družstev poslední ostrý test.

Jako tradičně excelovali muži z HZS Královéhradeckého kraje, kteří předvedli nejrychlejší útok a při štafetě zaznamenali třetí nejlepší čas. Při započítání věkových bodů se stali absolutními vítězi. Pěkné výkony předváděli i hasiči z Michálkovic a Frýdku. Že jsou na Villach dobře naladění předvedli i muži z Vlčnova v kategorii M3.

Mezi ženami vládnou SDH Skalice a SDH Velké Meziříčí. Oba dva týmy chtějí ve Villachu útočit na zlaté medaile ve svých kategoriích a závod to jen potvrdil.

adidas + LS e-shop

Celé album:

NAŠE SOCIÁLNÍ SÍTĚ

20,174FanoušciLike
6,006FollowersOdebírat
89FollowersOdebírat
7,492OdběrateléOdebírat

INSTAGRAM FIRETV