Aktuality

Domácí Aktuality

Soutěž ve vyprošťování Vyškov 2018

0

Divácky atraktivní soutěž ve vyprošťování z havarovaných vozidel. Utká se mezi sebou 7 družstev profesionálních hasičů z Jihomoravského kraje a hostující týmy z Olomoucka a Slovenska.

Česká chuťovka zahajuje 10. ročník

0

Letošní „osmičkový“ rok je rokem velkých kulatých výročí, ale také jednoho malého, které by ovšem nemělo mezi těmi velkými tak úplně zapadnout – alespoň ne u těch, kdo si rádi
pochutnají na výtečných a poctivých potravinách vyrobených u nás. Je tomu totiž právě deset let, co se skupina zdravě naštvaných potravinářských odborníků rozhodla čelit
nepřiměřenému tlaku trhu na co nejnižší cenu potravin, kdy i kvůli dravé zahraniční konkurenci zaplavovalo regály obchodů stále víc takového zboží, o jehož chuti a kvalitě se dalo úspěšně pochybovat.

Nad jubilejním desátým ročníkem soutěže o značku „Dobrý tuzemský potravinářský výrobek Česká chuťovka 2018“ převzala opět odbornou garanci renomovaná Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, která spojuje dlouholetou tradici s progresivními směry a obory ve vědě a výzkumu, včetně potravinářského, a rovněž VOŠES, SPŠPT a SOŠPV (PODSKALSKÁ), kde budou na podzim probíhat i veškerá hodnocení přihlášených výrobků. Odborným patronem soutěže je i letos rektor VŠCHT prof. Ing. Karel Melzoch, CSc.

HVP půlbanner

Nejlepší výkony staršího dorostu

0

Čeká nás poslední díl našeho seriálu, věnovanému nejlepším výkonům českých dorostenců a dorostenek. Přechod do nejstarší dorostenecké kategorie 17-18 let znamená hlavně nápor na psychiku. V našich končinách je v rámci Českého poháru tato kategorie sloučená s dospělými a jen nejlepší se dokáží plně přizpůsobit startovnímu poli našlapanému ostřílenými závodníky. U dorostenců je to navíc spojeno s přechodem na vyšší překážky a na věži přidání patra znamená další zvýšení obtížnosti.

Starší dorostenky – V této kategorii evidujeme nejméně změn. V roce 2014 nasadila laťku během MS ve Svitavách Kamila Bartošková a její čas posunula jediná závodnice a to byla během závodu ČP v Ostravě Kateřina Škvorová, která byla naším největším želízkem v ohni pro blížící se MS v Ostravě. Na něm ale bohužel kvůli zranění nakonec nestartovala. Hodnota tohoto výkonu je 7,74 s. Také na stovce moc změn nebylo. Základní čas určila na své „domácí dráze“ během ČP 2013 v Horní Lidči Petra Chovancová. Rok na to se o nejlepší čas přetahovaly Adriana Janíčková s Anežkou Masnou. Pod rekordním zápisem je nakonec podepsaná Adriana, jeho hodnota je 17,24 a platí od MS dorostu ve Svitavách. Paradoxně zde finálový běh vyhrála její největší soupeřka Anežka a na Adrianu zbyla stříbrná medaile.

Starší dorostenci – Věž v podání starších dorostenců se už nejvíce podobá hlavní kategorii mužů. Zápich, zásed, výhoz o patro výš a zález, to už je nejen o rychlosti, ale i o síle a koordinaci mnoha pohybů. Základní čas nasadil během MS dorostu 2011 František Kunovský a měl hodnotu 13,81. Prakticky každým rokem se tlačí níž a níž a aktuální hodnota 10,70 v podání Daniela Klvani byla v Ostravě oceněna šerpou dorosteneckého mistra světa. Česko se pomalu stává stovkařskou velmocí. Vždyť jen kdo si vzpomene na všechny naše medailisty z mistrovství světa v této kategorii. Načal to stříbrem v Petrohradě 2011 Franta Kunovský, na něj navázal ve Valmieře 2012 zlatem Martin Lidmila. V roce 2013 přišel na řadu Podolsk a další zlato tentokrát pro Tomáše Vlčka. O rok později ve Svitavách bronz pro Dana Klvaňu a v roce 2015 v památném fotofiniši zlato Lukáše Kroupy z Grodna. Jen na domácí půdě to nevyšlo a na Marka Peterka zbylo ve finále „pouhé“ čtvrté místo. Poslední zápis v naší tabulce patří Danielu Klvaňovi za závod ČP v Ostravě a jeho skvělých 15,50 s.

Litovel

Nejlepší výkony středních dorostenců

0

V pátek jsme odstartovali miniseriál článků, které se věnují nejlepším dorosteneckým výkonům. Dnes je na řadě střední kategorie. Říká se, že tato kategorie je zlomová. Ve věku 15-16 let dochází k mnoha změnám. Ať už je to přechodem ze základních na střední školy, nebo faktickým koncem žákovského věku, nyní se ukáže, kdo má na to pokračovat na vrcholné úrovni dál a na koho se postupně zapomene. Zatímco dorostenky pokračují po sportovní stránce nerušeně dál, dorostenci se musí vyrovnat se zápichem žebříku pod věží.

Střední dorostenky – V roce 2012 zahájila v Ostravě zápisy do tabulek Anežka Masná a asi nikdo nečekal, že její výkon zůstane nezměněn až do roku 2015 zásluhou Lucie Tůmové. Od té doby tento výkon ještě třikrát vylepšila Nikola Polová a první závodnice, která stlačila čas pod 17 vteřin byla Úněšovská Kateřina Vébrová. Její výkon 16,85s přišel na svět při Mistrovství ČR dorostu v Českých Budějovicích v roce 2016. Také na věži nejčastěji přepisovala historii Nikola Polová. Podařilo se jí to celkem čtyřikrát. O jednu setinu sekundy však na pomyslný vrchol vystoupala Kamila Krejčí výkonem 7,88s. Tento výsledek znamenal pro závodnici z Morkovic postup do finále MS dorostu 2016 v Ostravě a posléze bronzovou medaili.

Střední dorostenci – Nejméně zápisů do historie má věž v podání středních dorostenců. Základní čas 8,66s stanovil Martin Lidmila při oficiální premiéře této disciplíny v podání našich chlapců na MS v Sankt Petěrsburgu v roce 2011 a jediným, kdo jej překonal byl Jan Gášek. Jeho čas 7,44 z roku 2013 platí dodnes. Díky tomuto výkonu má doma na památku stříbrnou medaili z MSD v Podolsku. Jinak je tomu při stovkách. Tam se časová hranice pozvolna posouvá níž a níž a z původních 16,60 Martina Lidmily z roku 2011 se čas dostal k hodnotě 16,02. To byl výkon Daniela Klvani během MSD ve Svitavách v roce 2014. Na něj navázal Lukáš Míka, který v roce 2017 postupně třikrát úspěšně atakoval hranici pod 16 sekund a současná hodnota jeho nejlepšího výkonu je 15,82. To se podařilo během ČP v Pardubicích.

Litovel

O Vánočního kapra SDH Kuřim 2017

0

V sobotu proběhne na parkovišti u TOS Kuřim již X.ročník soutěže v požárním útoku o Vánočního kapra SDH Kuřim. Příjezd jednotek 9hod, nástup a zahájení soutěže v 9.30hod. Soutěž proběhne v kategorii muži na 3B, ženy na 2B, dle pravidel Vyškovské ligy s místní úpravou. Nářadí vlastní, časomíra elektronická, terče sklopné.

Pozvánka Kapr verze 3

Tímto závodem pokračuje naše zimní tour. Posledním letošním přenosem bude Lesnický Kapr

radek

NAŠE SOCIÁLNÍ SÍTĚ

20,174FanoušciLike
6,006FollowersOdebírat
89FollowersOdebírat
9,063OdběrateléOdebírat

INSTAGRAM FIRETV