Aktuality

Domácí Aktuality

Katya Khasanova

0

Málokdo ví, že požárnímu sportu na Ukrajině se věnují už i děvčata. Jednou z nich je Káťa Khasanova, která nám odpověděla na několik tradičních otázek.

Ahoj Káťo, něco nám o sobě prozraď

Я с города Одесса , Украина . В этом году закончила магистратуру с красным дипломом ( Южноукраинский национальный педагогический университет имени К.Д. Ушинского) факультет физическое воспитание и реабилитация.
Pocházím z Ukrajinského města Oděsa. Letos jsem dokončila studium s červeným diplomem na Jižně ukrajinské národní pedagogické univerzitě K.D.Ušinského, fakulta fizyoterapie a rehabilitace.

IMG_3693

Jak jsi se k požárnímu sportu dostala?

Пожарно прикладным спортом я начало заниматься ровно год назад в 2018 . Это был первый год когда в нашей стране проводили соревнования с участием девушек . Пригласил меня в этом спорт Бабенко Анатолий , предложил выступить за команду Одессы . Перед первыми моими соревнования в этом виде спорта мы провели 2 учебно – тренировочных сбора , и первые мои соревнования прошли достаточно успешно . Заняла призовые места и на сотне и на штурмовке .
Požárním sportem se zabývám přesně rok. To u nás na Ukrajině poprvé proběhly závody s účastí dívek. K tomuto sportu mě přivedl Anatolij Babenko, který mi nabídnul start za družstvo z Oděsy. Před tím jsem absolvovala pouze dvě soustředění a moje první závody proběhly úspěšně a dokonce jsem se i umístila. Na stovce i věži jsem byla „na bedně“.

Vypadá to, že ses do toho sportu zamilovala

После первых соревнований у меня появился большой интерес к этому спорту , это спорт сильных и смелых.
Po prvních závodech mě to doslova chytlo, protože je to sport silných a odvážných

IMG_3715

Před tím jsi se určitě věnovala nějakému jinému sportu

До этого занималась 10 лет легкой атлетикой , КМС на дистанции 400 метров с барьерами. Была в Сборной Украины и выступала на Чемпиона Мира среди юношей.
Před tím jsem se zabývala 10 let lehkou atletikou. Stala jsem se dorosteneckou mistryní na 400 metrů překážek a byla jsem i v dorostenecké reprezentaci Ukrajiny a s ní se zúčastnila i dorosteneckého mistrovství světa v atletice.

A co děláš v současné době?

Первые и важные соревнования 2019 Это 25.02-02.03.19 в Черновцах пройдёт зимний чемпионат Украины . Сейчас мы готовимся к этим соревнованиям на сборах в городе Николаев.
Letošní první závody na Ukrajině proběhly 25.2.-2.3.v Černivci, Bylo to zimní mistrovství Ukrajiny a připravovali jsme se na něj na soustředění ve městě Nikolaev.

IMG_3726

Máš pro letošní rok nějaké přání?

Мои планы на 2019 год это конечно же улучшить свои результаты на дистанциях . И постараться попасть в сборную команду Украины , и представлять свою страну на Чемпионате Мира .
V letošním roce bych se samozřejmě chtěla zlepšit v obou disciplínách a ráda bych se dostala do reprezentačního družstva Ukrajiny a s ním se zúčastnila mistrovství světa.

Děkuji za rozhovor a těším se na setkání při nějakých závodech.

HVP

HVP uvádí na trh pojistný produkt v novém kabátku

0

Pojištění bytových domů ochrání klid na straně vlastníků i nájemníků

Bytový dům představuje pro mnoho lidí domov, cenné zázemí, které si přejí ochránit. Bytový dům je totiž jako malé městečko směstnané do jediné budovy. Nejde jen o soukromí za dveřmi jednotlivých bytů, ale také o části nebytové jako jsou obchody, kanceláře, garáže, kolárny, nebo chodby.

Právě pro ně Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s. vytvořila produkt šitý přímo na míru a nově na trh uvedla začátkem roku 2019.

Pojištění bytových domů zahrnuje také pojištění asistenčních služeb, především instalatérských, topenářských, sklenářských nebo zámečnických prací v rámci urgentních zásahů.

Více informací najdete na stránkách HVP a.s.

Pojištění lze sjednat na obchodních místech Hasičské vzájemné pojišťovny a.s., která najdete zde

ČHP 2019 – Ostravská hala

0

V sobotu 9.března startuje další ročník Českého halového poháru v běhu na 60 metrů překážek

Přenos a záznam sledujte zde:

Výsledky : Starší chlapci

Výsledky : Starší dívky

Výsledky : Mladší chlapci

Výsledky : Mladší dívky

HVP

Ruslan Chuběcov

0

Několikanásobný mistr světa, člen Ruského reprezentačního týmu Ruslan Chuběcov nám odpověděl na několik otázek.

Ruslane, něco málo o tobě…

Jsem rodák z Kavkazu. Narodil jsem se 2. Srpna 1984 ve Vladikavkaze, republika Severní Osetie. Žiju a pracuju v Sankt Peterburgu jako hasič 14.obvodu.
Родился я на Кавказе в Республике Северная Осетия город Владикавказ 02.08.1984 года,живу и работаю сейчас в городе Санкт-Петербурге в пожарной охране 14 отряда.

IMG_3706

Jak jsi se k požárnímu sportu dostal?

Když jsem v roce 2002 přišel na univerzitu požární bezpečnosti do Skt.Peterburgu, začal jsem se věnovat požárnímu sportu. Před tím jsem byl zápasník ve volném stylu. Nyní se už věnuji jen požárnímu sportu.
Пожарно-прикладным спортом начал заниматься я в 2002 году когда поступил в Санкт-Петербургский университет МВД России факультет пожарной безопасности. Кроме пожарного спорта с 2002 года никаким не занимался,а до этого занимался вольной борьбой два года.

Co nyní děláš a jaké máš plány na letošní rok?

Momentálně se připravuji na Ruský halový šampionát, který bude probíhat už od 3.března. Pak už nás čeká venkovní sezóna s hlavními vrcholy jako letní mistrovství Ruska a samozřejmě nejhlavnější bude Mistrovství světa, které proběhne u nás v Saratově.
Сейчас готовлюсь к чемпионату России которая будет 3 марта. Основные старты это зимний чемпионат Росии и летний и самый основной чемпионат мира который пройдёт у нас в России в городе Саратов.

-7ffDbkqHvo

Co se ti na požárním sportu nejvíc líbí?

Stále nás to nutí se zlepšovat a dosahovat lepších a lepších časů.
В нашем спорте мне нравится развиваться,улучщать свой результат,трудиться и показывать хорошее время .

A letošní cíle?

No, cíle … co se týká sportu, chtěl bych dosáhnout co nejlepších výsledků jak pro sebe, tak pro tým. Minimálně bych se chtěl dostat do finále mistrovství světa :)
Ну цель :) что касается спорта,то в 2019 году хочется показать хорошее время для себя и конечно же для своей команды,как минимум бежать в финале на Чемпионате МИИИРА !!!

IMG_3943

Co bys vzkázal fanouškům, kteří ti drží palce?

Všem přeju co největší úspěchy. Ve sportu dosáhnout svých cílů, stále se zlepšovat a hlavně pevné zdraví.
Фанатам желаю огромных успехов. B спорте,добиваться заданных целей,стремиться быть лучщим,а самое главное им здоровья.

Děkuji za rozhovor
Karel Švéda

ADHR

Anna Lavková

0

Právě oslavila své osmnácté narozeniny. Přesto už se může pochlubit několika významnými týmovými úspěchy. S reprezentačním družstvem žen i dorostenek Slovenska získala titul mistryň světa v požárním útoku. Proto jsme požádali Annu Lavkovou, aby nám něco málo o sobě prozradila.

Volám sa Anna a bývam v malej obci pod Tatrami neďaleko Popradu. Študujem na osemročnom gymnáziu na ulici Kukučínova v Poprade. Navštevujem aj základnú umeleckú školu kde sa 11 rokov venujem hre na klavír.

13568835_740766076038612_617564565885016844_o

Jaké vlastně byly tvoje začátky?

K hasičskému športu som sa dostala vďaka sesternici na základnej škole keď som mala 8 rokov. Veľmi ma to bavilo. Boli sme skvelá partia dievčat a spolu s našim trénerom Ujom Ferom (František Kundis) sme podnikali veľa športovo-turistických výletov. Našim najväčším rivalom bolo družstvo z obce Šuňava. Kedže na Majstrovstvá sveta do Opole (Poľsko) potrebovali doplniť družstvo tak ma ich tréner oslovil. Vtedy som sa prvý krát zúčastnila majstrovstiev sveta v hasičskom športe CTIF. Mala som 12 rokov. O rok neskôr ma oslovil repre tréner Marek Šebest s ponukou trénovať 100 a vežu. Tvrdo sme trénovali a úspech sa dostavil v podobe zlatej medaile v hasičskom útoku na majstrovstvách sveta v Ostrave.

A teď jsi na tom výkonnostně jak?

Najlepší čas na 100m mám 18.38 a na veži je to 8.3 s
Za najkrajší moment považujem zlato v útoku z Ostravy za dorastenky. Bola to naša prvá súťaž a bolo to skvelé. Taktiež víťazstvo za ženy minulého roku v Banskej Bystrici bolo nádherné. Atmosféra bola úžasná a tak som si to naozaj užila.

14114983_1244597882237928_5170151464245975304_o

Co tě na požárním sportu vlastně přitahuje?

Hasičský šport je kombináciou atletiky a zručnosti. Skutočnosť že počas šprintu musíte bežať s hadicami a prekonávať prekážky ho robí naozaj zaujímavým. Samozrejme veľkým bonusom je cestovanie a navštevovanie nových krajín a miest.

Máš čas se věnovat i něčemu jinému?

Momentálne len rekreačné behávam a bicyklujem. V zime sa venujem lyžovaniu, bežkovaniu a snowboardingu.

IMG_9148

A jak tedy probíhá tvoje příprava?

Trénujeme prevažne na kempoch alebo individuálne. Zimná príprave je však úplne individuálna. Počas zimnej sezóny som navštevovala posilňovňu. Taktiež sme už mali aj prvý kemp kde nám premerali výkonnosť po zime. V tomto roku je mojim cieľom zúčastniť sa majstrovstiev sveta v Rusku a vylepšiť si osobáky v oboch disciplínach.

A největší přání?

Dúfam že sa mi podarí dostať do štafety na posledný úsek a že obhájime titul majsteriek sveta.

41794957_1332832213517831_8396766225954242560_o

Na závěr tradiční vzkaz fanouškům…

Robte čo vás baví a nenechajte sa nikým odradiť. A Čechom ďakujem za super atmosféru, ktorú spravia na každej súťaži.

Tak přeji ať ti vše vyjde a děkuji za rozhovor

Karel Švéda

HVP

Viktoria Osipova

0

V individuálních disciplínách až na malé výjimky vládnou ženské kategorii Ruské závodnice. Na stovce se s nimi může měřit snad jen Šárka Jiroušová, na věži je jejich velkou soupeřkou Běloruská reprezentantka Viktoria OSIPOVA, která má doma mimo jiné zlatou medaili ze závodu na věži ve Villachu 2017 a na šampionátech MS v Banské Bystrici a v Izmiru vybojovala v téže disciplíně stříbro.

Viktorie, řekni nám něco málo o sobě

Narodila jsem se ve Vitebsku a tady i žiju a pracuju na pozici telefonního operátora tísňové linky

Родилась я в городе Витебске, Республика Беларусь, живу и работаю тоже здесь в Витебском городском отделе по чрезвычайным ситуациям на должности радиотелефониста

IMG_3925

Jak ses vlastně k požárnímu sportu dostala?

Začala jsem v roce 2014, když jsem ještě byla na škole. Tenkrát se u nás s požárním sportem u děvčat začínalo. Spolužák, který se tomu věnoval mi nabídnul, abych to vyzkoušela. Souhlasila jsem, přišla, vyzkoušela a hned se mi to zalíbilo. Tak jsem u toho zůstala. Žádný jiný sport nedělám, tyhle tréninky mi úplně stačí.

Пожарным спортом я начала заниматься в 2014 году, когда училась в школе, обучалась я в профильном классе. Тогда только первый год собирали девушек. Одноклассник занимался пожарным спортом, предложил пойти попробовать позаниматься, я согласились, пришла, попробовала, мне понравилось, решила продолжать. Кроме пожарного спорта ничем не занимаюсь, хватает этих тренировок)

Co děláš teď přes zimu?

Momentálně se chystám na nadcházející sezónu, každý den dvoufázově. Taky jezdím na soustředění Běloruské reprezentace, kde trénujeme společně. Zde věnujeme velkou pozornost speciálním cvičením na věži i na stovce a samozřejmě taky pracujeme na fyzičce.

Сейчас у меня подготовка к 2019 сезону, тренируюсь каждый день по две тренировки на дню. Постоянно выезжаю на на сборы, там мы тренируемся сборной командной Беларуси.
На тренировках большое внимание уделяем специальным видам, башне и стометровой полосе, и конечно занимаемся обще физическими упражнениями

IMG_4563 op

A jaký máš plán pro nadcházející sezónu?

V roce 2019 mě čekají dva Běloruské šampionáty, zimní a letní, Dále pak Mistrovství světa v Saratově a několik závodů oblastního významu. Možná ještě přijdou i nějaké mezinárodní starty, ale to se ještě ukáže.

B 2019 году, на данный момент, что я знаю, у меня два чемпионата республики, зимой и весной, и чемпионат мира, еще есть промежуточные старты такие как областные соревнования. Возможно еще удастся попасть на какие-то международные старты

IMG_1404

Co tě na požárním sportu baví?

Hlavně se mi líbí ta nepředvídatelnost. Je to hodně technicky náročný sport na rozdíl od atletiky, kde jen odstartuješ a běžíš. Tady jsou na dráze různé překážky, které je potřeba zvládnout. Za druhé je to různorodost. Jsou tady bariéry, kladiny, rozdělovače, nebo třeba štafeta. Ta je pro mě nejzajímavější. A za třetí je to parta, která od tebe očekává ještě víc odpovědnosti a oddanosti.

В пожарном спорте мне нравится во-первых непредсказуемость, очень технически сложный спорт не так как в лёгкой атлетике, стал и пробежал, тут еще у тебя помимо бега есть препятствие на дорожке. Во-вторых зрелищность, столько всего необычного, заборы, бумы, разветвления, чего стоит эстафета, неверное как по мне самый зрелищный вид из всех))и в-третьих конечно же работа в команде, которая требует от тебя еще большей собранности и ответственности

IMG_4543

Jaké máš pro rok 2019 cíle?

Cíle? Těch je hodně. Určitě chci běhat, běhat líp a rychleji a být ještě lepší. Základním cílem jsou nová vítězství, nové rekordy ať už osobní, nebo národní. Bylo by pěkné kdyby i světové

Цели на 2019 год у меня много, естественно хочется бежать, бежать хорошо и быстро, быть лучшим.
Основные цели это новые победы и новые рекорды личные и республиканские, и конечно же мировые

Na závěr…popřála bys něco fanouškům?

Chtěla bych všem popřát aby se nikdy nevzdávali a vždy šli za svými cíli bez ohlížení se nalevo napravo.

Фанатам пожарного спорта хочу пожелать, никогда не задаваться и всегда идти к своей цели, не смотря не на что.

Děkuji za rozhovor

Karel Švéda

banner_citron_1920x272px_0518

NAŠE SOCIÁLNÍ SÍTĚ

20,174FanoušciLike
6,006FollowersOdebírat
89FollowersOdebírat
0OdběrateléOdebírat

INSTAGRAM FIRETV