Aktuality

Domácí Aktuality

Nejlepší výkony staršího dorostu

0

Čeká nás poslední díl našeho seriálu, věnovanému nejlepším výkonům českých dorostenců a dorostenek. Přechod do nejstarší dorostenecké kategorie 17-18 let znamená hlavně nápor na psychiku. V našich končinách je v rámci Českého poháru tato kategorie sloučená s dospělými a jen nejlepší se dokáží plně přizpůsobit startovnímu poli našlapanému ostřílenými závodníky. U dorostenců je to navíc spojeno s přechodem na vyšší překážky a na věži přidání patra znamená další zvýšení obtížnosti.

Starší dorostenky – V této kategorii evidujeme nejméně změn. V roce 2014 nasadila laťku během MS ve Svitavách Kamila Bartošková a její čas posunula jediná závodnice a to byla během závodu ČP v Ostravě Kateřina Škvorová, která byla naším největším želízkem v ohni pro blížící se MS v Ostravě. Na něm ale bohužel kvůli zranění nakonec nestartovala. Hodnota tohoto výkonu je 7,74 s. Také na stovce moc změn nebylo. Základní čas určila na své „domácí dráze“ během ČP 2013 v Horní Lidči Petra Chovancová. Rok na to se o nejlepší čas přetahovaly Adriana Janíčková s Anežkou Masnou. Pod rekordním zápisem je nakonec podepsaná Adriana, jeho hodnota je 17,24 a platí od MS dorostu ve Svitavách. Paradoxně zde finálový běh vyhrála její největší soupeřka Anežka a na Adrianu zbyla stříbrná medaile.

Starší dorostenci – Věž v podání starších dorostenců se už nejvíce podobá hlavní kategorii mužů. Zápich, zásed, výhoz o patro výš a zález, to už je nejen o rychlosti, ale i o síle a koordinaci mnoha pohybů. Základní čas nasadil během MS dorostu 2011 František Kunovský a měl hodnotu 13,81. Prakticky každým rokem se tlačí níž a níž a aktuální hodnota 10,70 v podání Daniela Klvani byla v Ostravě oceněna šerpou dorosteneckého mistra světa. Česko se pomalu stává stovkařskou velmocí. Vždyť jen kdo si vzpomene na všechny naše medailisty z mistrovství světa v této kategorii. Načal to stříbrem v Petrohradě 2011 Franta Kunovský, na něj navázal ve Valmieře 2012 zlatem Martin Lidmila. V roce 2013 přišel na řadu Podolsk a další zlato tentokrát pro Tomáše Vlčka. O rok později ve Svitavách bronz pro Dana Klvaňu a v roce 2015 v památném fotofiniši zlato Lukáše Kroupy z Grodna. Jen na domácí půdě to nevyšlo a na Marka Peterka zbylo ve finále „pouhé“ čtvrté místo. Poslední zápis v naší tabulce patří Danielu Klvaňovi za závod ČP v Ostravě a jeho skvělých 15,50 s.

Litovel

Nejlepší výkony středních dorostenců

0

V pátek jsme odstartovali miniseriál článků, které se věnují nejlepším dorosteneckým výkonům. Dnes je na řadě střední kategorie. Říká se, že tato kategorie je zlomová. Ve věku 15-16 let dochází k mnoha změnám. Ať už je to přechodem ze základních na střední školy, nebo faktickým koncem žákovského věku, nyní se ukáže, kdo má na to pokračovat na vrcholné úrovni dál a na koho se postupně zapomene. Zatímco dorostenky pokračují po sportovní stránce nerušeně dál, dorostenci se musí vyrovnat se zápichem žebříku pod věží.

Střední dorostenky – V roce 2012 zahájila v Ostravě zápisy do tabulek Anežka Masná a asi nikdo nečekal, že její výkon zůstane nezměněn až do roku 2015 zásluhou Lucie Tůmové. Od té doby tento výkon ještě třikrát vylepšila Nikola Polová a první závodnice, která stlačila čas pod 17 vteřin byla Úněšovská Kateřina Vébrová. Její výkon 16,85s přišel na svět při Mistrovství ČR dorostu v Českých Budějovicích v roce 2016. Také na věži nejčastěji přepisovala historii Nikola Polová. Podařilo se jí to celkem čtyřikrát. O jednu setinu sekundy však na pomyslný vrchol vystoupala Kamila Krejčí výkonem 7,88s. Tento výsledek znamenal pro závodnici z Morkovic postup do finále MS dorostu 2016 v Ostravě a posléze bronzovou medaili.

Střední dorostenci – Nejméně zápisů do historie má věž v podání středních dorostenců. Základní čas 8,66s stanovil Martin Lidmila při oficiální premiéře této disciplíny v podání našich chlapců na MS v Sankt Petěrsburgu v roce 2011 a jediným, kdo jej překonal byl Jan Gášek. Jeho čas 7,44 z roku 2013 platí dodnes. Díky tomuto výkonu má doma na památku stříbrnou medaili z MSD v Podolsku. Jinak je tomu při stovkách. Tam se časová hranice pozvolna posouvá níž a níž a z původních 16,60 Martina Lidmily z roku 2011 se čas dostal k hodnotě 16,02. To byl výkon Daniela Klvani během MSD ve Svitavách v roce 2014. Na něj navázal Lukáš Míka, který v roce 2017 postupně třikrát úspěšně atakoval hranici pod 16 sekund a současná hodnota jeho nejlepšího výkonu je 15,82. To se podařilo během ČP v Pardubicích.

Litovel

O Vánočního kapra SDH Kuřim 2017

0

V sobotu proběhne na parkovišti u TOS Kuřim již X.ročník soutěže v požárním útoku o Vánočního kapra SDH Kuřim. Příjezd jednotek 9hod, nástup a zahájení soutěže v 9.30hod. Soutěž proběhne v kategorii muži na 3B, ženy na 2B, dle pravidel Vyškovské ligy s místní úpravou. Nářadí vlastní, časomíra elektronická, terče sklopné.

Pozvánka Kapr verze 3

Tímto závodem pokračuje naše zimní tour. Posledním letošním přenosem bude Lesnický Kapr

radek

Češi si vezou z amerického FCC medaili

0
Nečekané se stalo skutečností a česká minivýprava si v Americe plnila své sny.

Honza Pipiš
O své dojmy se podělil lídr týmu Honza Pipiš: “Můj hlavní cíl byl zaběhnout Lion’s den, který jsem zaběhl hned první start a konečně po dvou letech příprav a plánování jsem slyšel tolik vytoužené „Welcome new member!“ Dále jsem chtěl zaběhnout tandem pod 1:25 a to se nám též povedlo a s časem 1:18+2 jsme naprosto spokojeni. Složili jsme dokonce i štafetu společně s Němci a přiznám se, že mě zajímal víc čas běhu. Povedla se nám kvalifikace a najednou jsme byli ve finále. Stejně tak já v individuálním startu. Oba finálové dny byla hrozná zima. Kaisery nejezdili jak by jsme chtěli, rozcvičky nebyly tolik efektivní jak jsme potřebovali, ale dopadlo to jak mělo. Prolomil jsme hranici 1:35 a se stejnými podmínkami jako v Evropě jsem zaběhl čas 1:32:10. Perfektní závěr sezóny! Druhý den štafety. První závod v pavouku byl díky dobrému umístění v kvalifikaci celkem snadný. Semifinále bylo už těžší. Chyby na obou stranách a postupovali jsme o 0,03s!! Finálový běh jsme věděli že není co ztratit, buď a nebo. Nastoupil proti nám Americký all-stars team. Jejich penalizace a náš čas 1:11:82 s rozdílem 0,5s. Prohráli jsme důstojně a vybojovali si stříbrné medaile! Nepopsatelný zážitek. První Češi na MS světa a hned vezeme placky! “

Alena Hybnerová
Vzkaz fanouškům poslala i jediná žena výpravy Alena Hybnerová: “Ahoj všem Ráno jsem si řekla, že dám do finále všechno a zaběhnu čas pod 5 minut. A mé sedmimílové botky mě do cíle donesly za 4,55!!! Byly tam chyby, mohlo to být lepší, alespoň je na čem zamakat přes zimu. Děkuju za podporu všem, díky kterým tu mohu být, rodině, fakultě biomedicínského inženýrství, SDH Raspenava, přátelům.”
Další fotky:

NAŠE SOCIÁLNÍ SÍTĚ

20,174FanoušciLike
6,006FollowersOdebírat
89FollowersOdebírat
8,858OdběrateléOdebírat

INSTAGRAM FIRETV