Požární sport se asi nejvíc podobá atletice. A v té jde nejen o umístění, medaile, ale taky o překonání sebe sama, svého limitu, maxima. Říká se tomu rekord. Někdo drží rekord světový, někdo národní a každý ze závodníků má také svůj vlastní rekord – rekord osobní. A tyhle rekordy se většinou evidují, aby i další závodníci ( nebo někdy i generace závodníků ) měli možnost srovnat svou výkonnost se závodníky, s nimiž se na dráze potkat nemohli.

V České republice evidujeme rekordy na stovce, věži, štafetě a požárním útoku, ovšem pouze v kategorii dospělých. U nás v redakci si myslíme, že je to škoda a tak jsme zapátrali po historických výsledkových listinách mistrovství světa dorostu, kterých se naši reprezentanti pravidelně účastní od roku 2011, dále jsme prošli výsledkové listiny Českého poháru, který se podle dnešních dorosteneckých kategorií běhá od roku 2012, ale také závodů mistrovství republiky dorostu a mezinárodních dorosteneckých závodů.

Výsledkem je poměrně ucelený přehled nejlepších dorosteneckých výkonů za posledních sedm let. Protože se nejedná o oficální dokument, vyhýbáme se tedy slovu „REKORD“.

IMG_0460

Než se pustíme do jednotlivých kategorií, zkuste si trochu zatipovat. U některých otázek může být více správných odpovědí, takže stačí když tipnete jednu z nich. Pro pět největších znalců máme připraveny drobné odměny ve spolupráci s našimi tradičními partnery, kteří dlouhodobě podporují požární sport v České republice a to konkrétně od výrobce sportovního oblečení BISON, Hasičské vzájemné pojišťovny a programu Recyklujte s hasiči.

Zde jsou tipovací otázky:

1) Který z dorostenců nejvíckrát zlepšil výkon ve své kategorii v součtu stovek i věží?
2) Která z dorostenek nejvíckrát zlepšila výkon ve své kategorii v součtu stovek i věží?
3) Který dorostenecký nejlepší výkon ze stovek a věží je nejdéle platný?
4) Který dorostenecký nejlepší výkon ze stovek a věží je naopak nejčerstvější?
5) Na kterém závodu se nejvíckrát přepisovaly nejlepší dorostenecké výkony?
6) Které město je nejvíce nakloněno nejlepším dorosteneckým výkonům?

Své tipy pište do komentáře k článku do 12.ledna, kdy seriál začne vycházet a zároveň oznámíme jména největších znalců dorostenecké kategorie

46bbaa0e63277174833a71df26911812

PODÍL