České reprezentace dorostu v požárním sportu využily pozvání od svých Běloruských kolegů na mezinárodní halové závody ve dvojboji. Vzhledem k tomu, že letošní mistrovství světa dorostu neproběhlo, bylo to vlastně jediné mezinárodní měření sil dorosteneckých družstev. Kromě pořádajícího Běloruska a našich týmů se akce zúčastnily také oba reprezentační výběry Lotyšska. Celá akce byla nejen o sportu, ale také o přátelském setkání mezi družstvy. Kromě závodů a tréninku připravili pořadatelé také výlet po centru Minsku.

Družstvo dorostenek v celkovém součtu obsadilo druhé místo v disciplíně výstup na cvičnou věž a v týmovém součtu na stometrové trati dokonce zvítězilo.

V hodnocení jednotlivců děvčata přivezla celkem 9 medailí. Zlaté medaile vybojovaly Lucie Tůmová a Kateřina vébrová na stovkách a Lucie Pomahačová na věži. Stříbrné medaile si ze stovek vezou domů Kateřina Borovičková a Kateřina Mašková. Bronzové medaile pak získaly na stovkách Klára hulínská, Apolena Kasalová a Lucie Pomahačová, na věži obsadila třetí stupínek Kateřina Borovičková.

Dorostenci v obou disciplínách brali druhá místa v součtech za družstva.
Mezi jednotlivci získali celkem 5 medailí a to dvě zlaté, zásluhou Vojtěcha Klenky a Lukáše Míky ze stovek, stříbro mají Vojtěch Klenka z věží a Matyáš Lefner ze stovek, bronzovou medaili dovezl Lukáš Míka z věží.Všechny fotografie – все фотографии najdete zde – ЗДЕСЬ

top

PODÍL